Тема. Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот, неістот
Мета. Формувати вміння розпізнавати іменник за його істотними ознаками; вдосконалювати вміння виділити його серед інших частин мови, вчити учнів розрізняти назви істот і неістот, вдосконалювати навички грамотного письма, розвивати вміння класифікувати предмети, виховувати культуру спілкування.
Обладнання. Мультимедійна презентація.
Хід уроку
- Доброго дня вам, гості дорогі,
Хай вам мир і щастя буде.
Не на день і не на рік –
А на довгий – довгий вік!
Сьогодні урок відкритий для всіх –
Багато гостей
Тож вітаємо їх!
Пропоную на уроці:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно нам працювати
І. Актуалізація опорних знань.
Дивина!
Щезла стежка… Де вона?
Зникла десь і огорожа…
Що за диво? Все навкруг
Вкрив біленький ніжний пух…
Дива зовсім тут нема…
То до нас прийшла …( зима ).
А щоб дізнатися про що буде йти мова на уроці – розгадаємо кросворд.




- Яке слово вийшло? (Іменник)
- Що таке іменник?
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку
– Сьогодні ми починаємо вивчати тему «Іменник». Будемо вчитися розрізняти іменник за його істотними ознаками; розпізнавати назви істот і неістот.
IV. Хвилинка каліграфії.
Щоб слова і букви
Правильно писати,
Хвилинку каліграфії
Треба починати.
- Слово сніжинка запишемо на хвилинці каліграфії.
- Зробимо звуко – буквений аналіз, поділимо на склади для переносу.
V. Проблематизація.
- Дослідимо, чому одні іменники відповідають на питання хто?, а інші на питання що?
Цікаво зимою в лісі. Ось заєць здирає кору з берези. Синичка перелітає з дерева на дерево. На ялині сидить білочка. Вовки та лисиці нишпорять у пошуках їжі. Вдалині поважно бродить лось з величезними рогами.
( Дівчата виписують іменники, які відповідають на питання хто?, а хлопчики на питання що? )
- Які іменники відповідають на питання хто?
- Які предмети вони називають?
- Які іменники відповідають на питання що?
- Які предмети вони називають?
- Підсумуємо нашу роботу, розглянувши правило на сторінці 55.
VI. Робота з підручником.
Колективне виконання вправи 156
Фізкультхвилинка.
VII. Самостійна робота.
Самостійно попрацюйте,
Помилок не буде – факт.
Ви уважно поміркуйте,
Щоб вийшов гарний результат.

VIII. Робота в групах.
ІХ. Підсумок уроку ( Інтерв`ю ).
- Про що дізнались сьогодні на уроці?
- На які питання відповідають іменники, що є назвами істот?
- Неістот?
Х. Домашнє завдання.
Вправа 158 ст. 56
Ст. 55 правило
Дуже ви були старанні.
Отже ви всі учні гарні.
І за працю на уроці,
Вам подякувати хочу.