Урок:

Яворівська дерев'яна забавка

Вміст уроку:
1
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Мета: закріпити вміння називати дерев’яні іграшки Яворівщини (коник- каталка, деркач, сопілка, півники-рухома іграшка, дзвіночок), збагачувати словниковий запас дітей словами – діями (хитатися, клювати, деркотіти, звучати), вчити відповідати на запитання, складати описову розповідь про сопілку; збагачувати знання дітей про яворівські іграшки, їх характерні особливості, уточнити уявлення дітей про специфіку декору – характерні елементи та кольорову гаму; вчити дітей малювати візерунок на готовій формі (сопілці) з вертикально похилих мазків один під одним, ліворуч і праворуч від «гілочки» всім ворсом пензля, виконувати оздоблення зеленим та червоним кольорами;

розвивати звукову культуру мовлення, зв’язне мовлення, мовленнєвий етикет, мислення, пам'ять, увагу; розвивати чутливість до гармонії кольору, форми яворівської забавки; інтерес і повагу до народної іграшки, до минулого свого народу;

викликати бажання емоційно сприймати народну іграшку, виховувати почуття захопленості й вдячності до людей творчої праці, бережне ставлення до іграшок.

Матеріал: яворівські дерев’яні забавки (іграшка каталка-коник, деркач, сопілка, рухома іграшка-півники, дзвіночок), мнемотаблиця для опису сопілки, предметні картинки для гри «Я почну, а ти завершуй!», паперові заготовки сопілки для розпису, пензлі, зелена та червона гуаш, серветки, стакани з водою, зразок, аудіозаписи української народної пісні «Ой я, молода, на базар ходила», «Одинокий пастух» (Джеймс Ласт).

Попередня робота: розповіді про майстрів народних іграшок, прослуховування та обговорення казки про явір, перегляд відеофільму «Майстри Яворівщини», розглядання альбому з яворівськими іграшками, виконання вправ для ознайомлення з технікою розпису на іграшці з Яворова, розучування пальчикової гімнастики, фізкультхвилинки, ознайомлення дітей з поняттям «ярмарок».

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

15 з 15 балів

Будь ласка, оцініть матеріал!

Опис, який учні побачать після проходження уроку

Хід заняття

І. Організаційний момент

  • Любі діти, до нас з миром

Завітали люди щирі

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою враз.

  • Діти, давайте привітаємося з нашими гостями!

  • Добрий день, Вас вітаємо!

Добрий день, здоров’я бажаємо!

ІІ. Сюрпризний момент

- Сьогодні вранці листоноша приніс листа із запрошенням. Вам цікаво дізнатися куди нас запрошують?

Вихователь розгортає лист і зачитує:

Запрошуємо дітей середньої групи №3 «Волошка» на веселий ярмарок, свято праці, спілкування, придбання гарного настрою у місто Яворів! З собою візьміть увагу, кмітливість, дружбу!

Організатори ярмарку

  • Вам цікаво відвідати ярмарок? Тож вирушаймо на конях!

(Діти тримають один одного за плечі і їдуть )

ІІІ. Основна частина

1. Артикуляційні вправи

Мета: розвивати артикуляційний апарат.

«Посмішка» . Розтягнути розімкнуті губи, зуби при цьому зімкнуті.

«Коник». Відкрити рот, присмоктати язик до піднебіння і різко відірвати, клацнувши ним. Виконати 10-15 разів.

2.Звучить мелодія української народної пісні «Ой я, молода, на базар ходила». Вихователь пропонує дітям підійти до прилавка і просить роздивитися уважно, які предмети знаходяться на ньому.

2.1. Дидактична вправа «Назвіть одним словом»

Мета: закріпити узагальнююче слово «іграшки».

  • Діти, що ви бачите на прилавку?

1.2. Лексична вправа «Назви іграшки».

Мета: активізувати словник дітей назвами яворівських іграшок.

3. Розглядання іграшок, комунікативна ситуація «Поміркуй».

Мета: закріпити знання дітей про яворівські іграшки, стимулювати мовленнєву активність; розвивати мислення, уяву, комунікативні здібності.

- З чого виготовлені ці іграшки?

- Які кольори ви бачите на іграшках?

- Як називається цей розпис? (про «вербівку»)

- Чому «вербівка»?

- Чим малювали, коли ще не було фарб?

- Хто ж виготовив ці іграшки?

- Яка назва міста, де живуть ці майстри?

- Отже, це які іграшки?

4. Пригадування прислів’їв про майстрів:

• Діло майстра величає.

Майстерність скрізь у пошані.

Людська праця не дурниця – розкидати не годиться.

5. Фізкультхвилинка

Наші ручки: раз, два, три!

Наші ніжки: раз, два, три!

На носок, на каблучок,

Руку вліво, руку вправо:

Ми танцюєм козачок.

Раз – присядемо, два – присядемо,

Гарний настрій – добре всім.

Покружляли, повертілись

І тихесенько всі сіли.

6. Дидактична гра «Я почну, а ти завершуй!»

Мета: вчити добирати слова-назви; уточнити і закріпити знання дітей про кольорову гаму Яворівських іграшок; розвивати мовлення, зорову пам'ять, увагу; виховувати інтерес до іграшки.

Правила гри. Вихователь починає речення, а діти його завершують. Після цього вихователь демонструє картинку із відповідним зображенням.

Матеріал: предметні картинки «сонце», «ягоди і квіти», «дерево, листочки, трава», «небо».

- Жовтий колір символізує … .

7. Дидактична гра «Що вміє робити іграшка?»

Мета: вчити добирати дієслова до запропонованих слів; розвивати слухову пам’ять.

Правила гри. Діти плескають в долоні, після того як почують правильний варіант, тупотять ногами при неправильному варіанті).

Вихователь демонструє і називає речення:

1. Коник летить, хитається, пищить?

2. Деркач дзюркоче, деркоче, шепоче?

3. Півники кудкудакають, кують, клюють?

4. Сопілка дзвенить, звучить, спить .

8. Опис сопілки за допомогою мнемотаблиці.

Зразок опису. Це сопілка. Вона довга. Сопілка має отвори. Всередині вона порожня. Сопілка зроблена з дерева. На ній можна грати.

Відповідає 2-3 дітей.

9. Художньо-продуктивна діяльність (малювання)

- А зараз я запрошую вас до майстерні, де ми з вами спробуємо й самі перетворитись на народних майстрів.

9.1.Демострація прийомів малювання.

а) починаємо малювати зліва від «гілочки» (намальованої вихователем).

б) малюємо мазок червоною фарбою згори до низу червоною фарбою один під одним, ритмічно притискаємо пезлик всім ворсом, злегка нахиливши його ліворуч, кінчик пензлика «дивиться вгору»;

в) промиваємо ретельно пензлик, витираємо його серветкою;

г) малюємо мазки зеленою фарбою праворуч згори до низу, один під одним, симетрично червоним, ритмічно притискаємо пезлик всім ворсом, кінчик пензлика «дивиться вниз», лікоть руки припідняти;

д) малювання у повітрі.

9.2. Закріплення прийомів малювання.

9.3. Пальчикова гімнастика

Гуцул (чотири пальці разом, великий заховати за них, долоні повернути до себе) взяв до рук (пальці в кулаки) сопілку (кулак на кулак),

І заграв нам пісню дзвінко (імітація гри на сопілці),

В небо пісенька летить (пальці в замок, імітація польоту),

Мов струмочок дзюркотить (розігрівання долонь, імітація дзюркотання струмочка ).

9.4. Самостійна робота дітей. Індивідуальна допомога.

ІV. Підсумок

Позитивний аналіз робіт.

-Діти, ви хочете, щоб наша сопілка зазвучала?

Вихователь грає на сопілці мелодію «Ой, хто, хто Миколая любить?»

-Ви впізнали мелодію? Я бажаю, щоб Чудотворець Миколай обдарував вас щедрими подарунками, іграшками, про які ви мрієте!

А зараз час повертатися з ярмарку, щоб погратися з яворівськими забавками!

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Виготовлення класичного прямого декупажу на рівній дерев’яній поверхні (тарілка)

Виготовлення класичного прямого декупажу на рівній дерев’яній поверхні (тарілка)

139

Аватар профіля Шмига Віолета Семенівна
Технології
8 клас

25 грн

Для кожного звіра і птаха у казки свої голоси. Симфонічна казка. Струнні та дерев’яні духові інструменти симфонічного оркестру. (2 клас Урок №10)

Для кожного звіра і птаха у казки свої голоси. Симфонічна казка. Струнні та дерев’яні духові інструменти симфонічного оркестру. (2 клас Урок №10)

227

Аватар профіля Рубан-Оленіч Інна Іванівна
Мистецтво
2 клас

30 грн

Для кожного звіра і птаха у казки свої голоси. Симфонічна казка. Струнні та дерев’яні духові інструменти симфонічного оркестру. (2 клас Урок №11)

Для кожного звіра і птаха у казки свої голоси. Симфонічна казка. Струнні та дерев’яні духові інструменти симфонічного оркестру. (2 клас Урок №11)

201

Аватар профіля Рубан-Оленіч Інна Іванівна
Мистецтво
2 клас

30 грн

Для кожного звіра і птаха у казки свої голоси. Симфонічна казка. Струнні та дерев’яні духові інструменти симфонічного оркестру. (2 клас Урок №13)

Для кожного звіра і птаха у казки свої голоси. Симфонічна казка.                   Струнні та дерев’яні духові інструменти симфонічного оркестру. (2 клас Урок №13)

345

Аватар профіля Рубан-Оленіч Інна Іванівна
Мистецтво
2 клас

30 грн

19."ДИТЯЧИЙ ФОЛЬКЛОР ТА ІГРАШКИ"

  19."ДИТЯЧИЙ ФОЛЬКЛОР ТА ІГРАШКИ"

345

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Образотворче мистецтво
5 клас

46 грн

Інтерактивна казка "Колобок"

Інтерактивна казка "Колобок"

1351

Аватар профіля Сендецька Таня
Дошкільна освіта
3—4 роки та 1 клас

41 грн

Схожі уроки

Лабораторія кольорових див

Лабораторія кольорових див

51

Аватар профіля Калініченко Анна Олегівна
Дошкільна освіта
5—6 років

дошкільникам коуч підготовка до 1 класу 2025

дошкільникам коуч підготовка до 1 класу 2025

132

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

Підготовка до школи 2025 №9

Підготовка до школи 2025 №9

197

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

Дошкільник в світі природи

Дошкільник в світі природи

159

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

готуємось до школи 2025 розвиваємо компетентності

готуємось до школи 2025 розвиваємо компетентності

175

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

Спостереження за каштанами

Спостереження за каштанами

235

Аватар профіля Долюк Тетяна Михайлівна
Дошкільна освіта
5—6 років