ПЛАН УРОКУ
Тема програми: Здатність виконувати найпростіші ручні роботи
Тема уроку: Виконання строчок петле-і хрестоподібного стібка.
Мета уроку:
а) навчальна – удосконалювати практичні навики, прийоми, уміння учнів з виконання швейних робіт, правилам та послідовним прийомам виконання технологічних операцій та закріпити знання.
б) розвивальна - розвивати охайність у роботі, сприяти формуванню і розвитку самостійності, цілеспрямованості, організованості, уміння проводити самоаналіз.
в) виховна - виховувати в учнів естетичний смак, терпеливість, відповідальність, взаємодопомогу, любов до обраної професії.
Тип уроку: урок з формувань професійних умінь та навичок.
Вид уроку: урок – пояснення з одноразовим показом трудових прийомів.
Дидактичне забезпечення (друковане, наочне тощо): Борецька Є. П. «Технологія виготовлення одягу», Труханова «Технологія виготовлення одягу»,
інструкційно-технологічні карти, зразки виробів, картки контролю, картки дефектів.
Матеріально - технічне забезпечення (матеріали, обладнання, пристрої тощо): лінійка, ножиці, голка, крейда, прасувальний стіл з праскою, сантиметрова стрічка, нитки білі, кольорові, ножиці, деталі крою.
Міжпредметні зв'язки: охорона праці, технологія, конструювання, матеріалознавство, моделювання одягу, спец малювання.
Методи навчання: пояснення, демонстрація прийомів або вправ виконання операцій.
Форма організації навчальної діяльності учнів:
індивідуально - колективна.
Хід уроку
І. Організаційна частина (~5хв):
-перевірка наявності учнів
-перевірка готовності учнів до уроку
-допуск з техніки безпеки
ІІ. Вступний інструктаж (~40хв):
2.1. Повідомлення теми програми.
2.2. Повідомлення теми уроку.
2.3. Повідомлення мети уроку.
2.4. Відновлення в пам’яті учнів теоретичних відомостей:
Фронтальне опитування. Запитання до учнів:
Для повторення раніше вивченого матеріалу згадайте:
Якими інструментами користується кравець?
Які вимоги до інструментів, якими користується кравець?
Правила охорони праці під час виконання ручних робіт
Вимоги безпеки праці після закінчення роботи
Що таке стібок?
Що таке строчка?
Що таке ширина шва?
Як розрізняють строчки за призначенням?
Які є стібки за способом переплетення ниток?
Які Ви знаєте строчки косого стібка?
Назвіть строчки косого стібка постійного призначення
Назвіть строчки косого стібка тимчасового призначення
Якими нитками виконують строчки косого стібка?
2.5. Виклад нового матеріалу.
Характеристика і застосування строчок петлеподібного та хрестоподібного стібка
Зшивні
Довжина стібка 0,2-0,4 см. Стібки постійного призначення для з'єднання деталей швом підвищеної еластичності й міцності. Строчка цих стібків імітує машинну.
Розметувальні
Довжина стібка 1,5-2,0 см. Стібки призначені для постійного з'єднання деталей швом підвищеної протяжності й міцності.
Потайні, підшивні
Стібки постійного призначення, які застосовують для підшивання підігнутих країв деталей. Частота стібків 4-6 на 1 см.
Спушувальні
Стібки постійного призначення, які застосовують для закріплення обшитого вивернутого й виметаного краю деталі. Особливість цих стібків: вони не помітні ані з верхнього, ані з нижнього боку деталі. Нижню тканину проколюють на 1/3 її товщини. Стібки виконують тонкими нитками в тон тканини. Довжина стібка 0,3-0,5 см (залежить від товщини тканини).
Хрестоподібні
Застосовують для підшивання підігнутих зрізів деталей. Ці стібки відрізняються від інших тим, що їх потрібно виконувати зліва направо, утворюючи строчку, яка закріплює зріз деталі та запобігає його обсипанню. Використовують для підшивання низу виробу.
Обметувальні
Ці стібки застосовують для запобігання обсипанню зрізів. Під час утворення стібка голку потрібно вводити в тканину знизу догори на відстані 0,2-0,4 см від зрізу. Кінець голки обвивають ниткою і стібок затягують.
2.6.Перевірка якості засвоєння учнями нового матеріалу.
Бесіда, фронтальне опитування:
- назвати строчки петлеподібного стібка
- назвати строчки, які виконують з ліва на право
- якими нитками виконують хрестоподібного стібка?
- якими нитками виконують петлеподібного стібка?
2.7. Повідомлення учням денного завдання.
ІІІ – Поточний інструктаж (~270хв):
3 .1. Перевірка організації робочих місць учнів і своєчасності початку роботи.
3. 2. Перевірка правильності виконання трудових прийомів.
3.3. Перевірка дотримання учнями безпечних умов праці
3.4. Перевірка дотримання ТУ виконання роботи.
3.5. Проведення індивідуальних інструктажів з учнями.
3.6. Перевірка якості роботи і виконання денного завдання.
ІV – Заключний інструктаж (~20хв):.
4.1. Підведення підсумків роботи за день.
4.2. Аналіз типових помилок, які виникли під час виконання денного завдання.
Назвати основні недоліки, які виникли під час виконання робіт та їх проаналізувати.
Назвати способи виправлення дефектів.
4.3. Разом з учнями визначаємо кращі роботи.
4.4. Повідомлення учням оцінок.
Відмічаю кращих учнів та повідомляю оцінки.
4.5. Повідомлення домашнього завдання
Вивчити за конспектом Технології виготовлення одягу
Підібрати тканину, нитки, інструменти
Майстер виробничого навчання _______________