План уроку виробничого навчання
Тема програми: Виконання покриття нігтів лаком, гель-лаком у технологічній послідовності.
Тема уроку: Виконання крапельного дизайну лаками та гель-лаками у технологічній послідовності.
Мета: навчальна – опанувати навички виконання крапельного дизайну нігтів лаками та гель-лаками у технологічній послідовності;
сформувати навички правильного тримання інструментів при виконанні дизайну;
виховна – виховувати пильність у дотриманні вимог техніки безпеки, акуратність та уважність, цілеспрямованість на формування поведінки та культури, економного використання сировини, електроенергії, води.
розвиваюча – розвивати у учнів професійну самостійність, удосконалення умінь планувати і проводити самоконтроль у процесі виконання манікюрних послуг.
Міжпредметні зв’язки: манікюрна справа, охорона праці, санітарія та гігієна, матеріалознавство, малювання та дизайн нігтів.
Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники: інструкція з охорони праці, інструкційні картки, , рушники, серветки, лак, гель-лаки, фарби, топ, база, пензлики.
Тип уроку: урок формування складних умінь.
Хід уроку
І. Організаційна частина:
1) перевірка наявності учнів;
2) перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж:
1) оголошення теми уроку- Виконання крапельного дизайну лаками та гель-лаками у технологічній послідовності.
2) повторення вивченого матеріалу і набутих умінь (запитання):
а) Як правильно виконується покриття нігтів гель-лаком?
б) Від чого залежить вибір косметичних та миючих засобів?
в) Які вимоги техніки безпеки при роботі з лаками, гель-лаками в манікюрному салоні?
3) вивчення нового матеріалу:
при вивченні технологічної операції: Виконання крапельного дизайну лаками та гель-лаками у технологічній послідовності.
аналіз навчально-технологічної документації- ігструкційно-технологічні картки;
демонстрація прийомів виконання операцій майстром виробничого навчання;
закріплення робочих прийомів учнями;
правила безпеки праці;
аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження;
способи самоконтролю при виконанні операцій;
економічні питання в роботі учнів, питання енергозбереження;
критерії оцінювання
4) закріплення навчального матеріалу (запитання):
а) Які косметичні засоби необхідні для виконання крапельного дизайну нігтів?
б) З чого починається виконання крапельного дизайну?
в) Чи вірне висловлювання, що крапельний дизайн нігтів виконується лише на довгих нігтях?
г) Як правильно проводити дезинфекцію рук майстра та клієнта?
д) Які ще вам відомі дизайни нігтів?
5) видача завдання: виконати крапельний дизайн лаками та гель-лаками у технологічній послідовності.
ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж:
1) обхід робочих місць з метою перевірити:
а) додержання учнями правил безпеки праці;
б) організацію учнями своїх робочих місць: правильність розташування інструментів на робочому місці
в) правильність виконання прийомів учнями
2) індивідуальний і додаткові фронтальні інструктажі на робочих місцях.
ІV. Заключний інструктаж:
1) підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на уроці мети;
2) аналіз роботи окремих учнів;
3) аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, їх причини і шляхи попередження;
4) оголошення і мотивація оцінок учнів;
5) домашнє завдання: вивчити опрацьований на уроці матеріал.
Прибирання робочих місць і майстерні.