План уроку виробничого навчання.
Тема програми: Виконання хімічної завивки волосся різними способами.
Тема уроку: Виконання хімічної завивки на 2-3 коклюшки.
Мета: навчальна – навчитись виконувати хімічну завивку волосся на 2-3 коклюшки;
сформувати уміння правильно накручувати волосся на 2-3 коклюшки;
вдосконалити прийоми накручування волосся при виконанні хімічної завивки волосся;
сформувати навички сумлінного виконання даної перукарської послуги;
виховна – виховувати пильність у дотриманні вимог техніки безпеки, акуратність та уважність, цілеспрямованість на формування поведінки та культури, економного використання сировини, електроенергії, води.
Розвиваюча - розвивати активність, самостійність, послідовність у роботі, пізнавальний інтерес, уміння приймати рішення в обмежений час, осмислювати отриману інформацію, робити висновки і узагальнення, переносити знання в нову ситуацію, відстоювати свої позиції. Спонукати учнів до подальшого поглиблення знань про різні види хімічної завивки.
Міжпредметні зв’язки: перукарська справа, матеріалознавство, охорона праці, санітарія та гігієна.
Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники: інструкція з охорони праці, інструкційні картки, гребінці, щітки, пластикові затискачі, пульверизатор, поліетиленова накидка-пелерина, білизна, фен, хімічні засоби, фіксаж, коклюшки звичайні та спіральні, щіточка, мисочка, губка, захисна шапочка, миючі засоби, сушуар, захисні рукавички
Тип уроку: Закріплення і удосконалення знань, умінь та навичок
Хід уроку
І. Організаційна частина:
1) перевірка наявності учнів; 2) перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж:
1) оголошення теми і навчальної мети уроку- виконання хімічної завивки на 2-3 коклюшки. Навчитись накручувати волосся на 2-3 коклюшки, виконуючи хімічну завивку волосся;
2) повторення вивченого матеріалу і набутих умінь (запитання):
а) Які бувають види та різновиди коклюшок для виконання хімічної завивки?
б) Як правильно накручувати волосся на спіральні коклюшки? Яких правил накручування слід дотримуватись?
в) Що таке фіксаж ?
г) Які помилки можуть бути допущені при накручуванні волосся на спіральні коклюшки при виконанні хімічної завивки?
3) вивчення нового матеріалу:
при вивченні технологічної операції: Виконання хімічної завивки на 2-3 коклюшки.
аналіз навчально-технологічної документації;
демонстрація прийомів виконання операцій майстром виробничого навчання;
закріплення робочих прийомів учнями;
правила безпеки праці;
аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження;
способи самоконтролю при виконанні операцій;
економічні питання в роботі учнів, питання енергозбереження;
критерії оцінювання
4) закріплення навчального матеріалу (запитання):
а) Як правильно виконувати накручування на 2-3 коклюшки?
б) На які зони ділимо волосяний покрив перед виконанням хімічної завивки на спіральні коклюшки?
в) для якого волосся підходить хімічна завивка на 2-3 коклюшки?
г) Скільки часу слід тримати хімічний засіб на волоссі?
д) Які пропорції беруть для приготування фіксажу?
е) Опишіть, які вам відомі способи накручування волосся?
5) видача завдання: Виконання хімічної завивки на 2-3 коклюшки.
1) обхід робочих місць з метою перевірити:
а) додержання учнями правил безпеки праці;
б) організацію учнями своїх робочих місць: правильність розташування інструментів на робочому місці.Правильність виконання прийомів учнями
2) індивідуальний і додаткові фронтальні інструктажі на робочих місцях.
ІІІ. Заключний інструктаж:
1) підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на уроці мети;
2) аналіз роботи окремих учнів;
3) аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, їх причини і шляхи попередження;
4) оголошення і мотивація оцінок учнів;
5) домашнє завдання:
а) вивчити опрацьований на уроці матеріал.
6) прибирання робочих місць і майстерні.











