Модуль ПЕР-2.2 Виконання базових модельних стрижок.
Тема: Виконання базових модельних чоловічих стрижок «їжак», «бобрик», «каре».
ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ
1. Перед початком роботи перукар зобов’язаний:
1.1. одягти чисту робочу одяг і спеціальне взуття;
1.2. зняти на час роботи браслети, годинник, кільця;
1.3. підготувати рушник для особистого користування;
1.4. перевірити зовнішнім оглядом:
1.5.розмістити в зручному порядку інструменти, парфумерно-косметичні засоби, інструменти, пристосування, ємності із засобами дезінфекції.
Характеристика стрижок:
1.Рекомендуються для прямого, жорсткого волосся.
2.Інструменти: прямі ножиці, гребінець, електрична машинка, щітка.
3.Техніки стрижки:- спосіб «на пальцях», тушування, окантування.
4.Форма стрижки: стрижка -«їжак» має овальну, злегка витягнуту над маківкою форму (мал. 1).

Стрижка «бобрик» має форму площадки в тім'яній зоні, закруглену на скронях, як у стрижці «їжак»

Стрижка «каре» в тім'яній та скроневих зонах має форму площадок

План уроку виробничого навчання
Тема програми: Виконання базових модельних стрижок
Тема уроку: Виконання базової модельної чоловічої стрижки «їжак», «бобрик», «каре»
об’єкт роботи: майстерня перукарів
Мета: навчальна – навчитись виконувати базову модельну чоловічу стрижку «їжак», «бобрик», «каре» в технологічній послідовності;
сформувати уміння правильно оперувати перукарським інструментом при виконанні чоловічої стрижки «їжак», «бобрик», «каре»
в технологічній послідовності;
закріпити уміння організовувати підготовчі та заключні роботи до виконання стрижки
вдосконалити прийоми користування перукарським інструментом працюючи з волоссям
сформувати навички працювати з ножицями, гребінцем, електроапаратурою довівши свої рухи до автоматизму
виховна – виховувати пильність у дотриманні вимог техніки безпеки, акуратність та уважність, цілеспрямованість та формування поведінки і культури, економного використання сировини, електроенергії, води.
розвиваюча – розвивати у учнів професійну самостійність, удосконалення умінь планувати і проводити самоконтроль у процесі виконання перукарських послуг.
Міжпредметні зв’язки: перукарська справа, охорона праці, санітарія та гігієна, спецмалювання.
Обладнання, матеріали, інструменти, наочні посібники: інструкція з охорони праці, інструкційні картки, гребінці, щітки, ножиці, затискачі, пульверизатор, пеньюар, білизна, фен.
Тип уроку: формування складних умінь
Хід уроку
І. Організаційна частина:
1) перевірка наявності учнів;
2) перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Вступний інструктаж:
1) оголошення теми і навчальної мети уроку- виконання базових модельних чоловічих стрижок «їжак», «бобрик», «каре»
2) повторення вивченого матеріалу і набутих умінь (запитання):
а) Опишіть технологію виконання базової модельної чоловічої стрижки «вояж»
б) Опишіть, які базові модельні чоловічі стрижки ви знаєте?
в) Які методи стрижки використовують при виконанні базової модельної чоловічої стрижки «петро»?
г) При виконанні якої чоловічої стрижки не виконується окантування ?
д) З якої частини волосяного покриву голови починають виконувати базову модельну чоловічу стрижку «угорка»?
3) вивчення нового матеріалу:
при вивченні технологічної операції: виконання базових модельних чоловічих стрижок «їжак», «бобрик», «каре»
аналіз навчально-технологічної документації- інструкційно-технологічна картка;
демонстрація прийомів виконання операцій майстром виробничого навчання;
закріплення робочих прийомів учнями;
правила безпеки праці при виконанні даної стрижки;
аналіз можливих помилок і шляхи їх попередження;
способи самоконтролю при виконанні операцій;
економічні питання в роботі учнів, питання енергозбереження;
критерії оцінювання
4) закріплення навчального матеріалу (запитання):
а) Опишіть технологічну послідовність виконання базової модельної чоловічої стрижки «їжак», «бобрик», «каре»;
б) Стрижку «їжак», «бобрик», «каре» виконують на сухе чи вологе волосся? Чому?
в) Які операції стрижки ми застосовуємо, виконуючи чоловічу стрижки «їжак», «бобрик», «каре»?
5) видача завдання: виконати базову модельну чоловічу стрижку «їжак», «бобрик», «каре»
ІІІ. Самостійна робота учнів та поточний інструктаж.
1) обхід робочих місць з метою перевірити:
а) додержання учнями правил безпеки праці;
б) організацію учнями своїх робочих місць: правильність розташування інструментів на робочому місці
в) правильність виконання прийомів учнями
2) індивідуальний і додаткові фронтальні інструктажі на робочих місцях.
ІV. Заключний інструктаж:
1) підсумки роботи групи за навчальний день і ступінь досягнення поставленої на уроці мети;
2) аналіз роботи окремих учнів;
3) аналіз характерних помилок при виконанні прийомів, їх причини і шляхи попередження;
4) оголошення і мотивація оцінок учнів;
5) домашнє завдання:
Відпрацювання правильних рухів та послідовності виконання стрижки на тренувальному манекені. За можливості виконати чоловічу стрижку «їжак», «бобрик», «каре»
6) прибирання робочих місць і майстерні.











