Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Гостра травма та посттравматичні стресові розлади: особливості роботи з дітьми
»
Взяти участь Всі події

Виготовлення виробу. Виготовлення деталей виробу.

Трудове навчання

Для кого: 6 Клас

21 проходження

1 запитання

27.12.2021

60

0

Завдання №1 Теоретичний блок

Урок

Тема: Виготовлення виробу. Виготовлення деталей виробу.

Мета уроку:

навчальна – ознайомити дітей з історією створення рамок,  різними техніками їх декорування;  формувати знання про будову паспарту;      вдосконалювати техніку роботи з папером та підручним матеріалом;

розвиваюча – розвивати творчу фантазію та об’ємно-просторову уяву, уміння поєднувати різні техніки декорування ;

виховна – виховувати любов до прекрасного, акуратність, посидючість, художній смак.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація учнів.

  • Перевірка наявності учнів, підготовленості їх до уроку, наявності робочого одягу.

  • Створення позитивного емоційного настрою учнів.

Сьогодні у нас незвичайний урок.

У світ фантазії зробимо ще один крок.

А з творчістю ми вже стрічались не раз,

І знову вона завітала до нас.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Які правила поводження у кабінеті ви знаєте?

  • Яка послідовність виготовлення роботи повинна бути?

  • Як потрібно організовувати власне робоче місце?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Скажіть, будь ласка, ви любите свята? 
- А яке у вас найулюбленіше свято? 
- Можете сказати чому? 
- А що приємніше - дарувати чи отримувати подарунки? 
- Які подарунки можна подарувати одноліткам? 
- А які подарунки найбільше цінуються? 
- Знаєте, можна подарувати фоторамку. 
- Подивіться на фоторамки: магазинні і прості, дерев'яні, зроблені своїми руками. 
- Де красивіше? Чому ви так вважаєте? 
- А знаєте, адже просту дерев'яну або рамку з картону можна прикрасити будь-яким матеріалом і буде дуже красиво і естетично виглядати. 
- Ви, напевно, вже здогадалися, чим ми зараз займаємося!

IV. Оголошення теми і мети уроку (запис на дошці та за потреби в зошити)

Мета нашого уроку – розпочати виготовлення рамки для фото.  Також ви оздобите  рамки для фотографій своїм рідним, друзям, знайомим, а можливо зробите рамку для декорування власної кімнати. Думаю, ви погодитеся зі мною, що набагато приємніше дивитися на фото у цікавій, оригінальній рамці. До того ж це забезпечить довготривалість фотокартки. І необов’язково рамку купувати, значно приємніше і цікавіше її зробити самому. А я вам в цьому залюбки допоможу.

V. Вивчення нового матеріалу

Історична довідка . Робота в групах. Історія рамок бере початок ще з XV століття, коли живописці стали прикрашати свої картини художніми рамками. Рамка з повторюваними візерунками підкреслювала картину, будучи часто не тільки прикрасою, але й ідейним продовженням сюжету картини.

          У період бароко рамки прикрашалися гіпсовими скульптурами і вражали розкішшю в позолочених склепіннях. Рамки вже набували індивідуальний вид з характерно вираженою структурою складову окрему художню композицію. Потужні рами приймали вид глибоких отворів і картина представлялася як «вікно у світ». Конструкції рам і обрамлення багетів вже узгоджувалися із загальною декорацією стін на які вішалися картини. Деякі рами виглядали як оправи дзеркал і виготовлялися з дорогоцінних матеріалів, що підвищувало значущість і багатство картини.  Рами прикрашалися скульптурами і багатими розписами вже окремо від картини. На них зображувалися розкішні грона винограду, сплетіння квітів, фігурки невеликих хлопчиків (путті) з граціозними плавними лініями. У мистецтві рококо рамам ще більше приділялася пильна увага, часто картина могла загубитися в багатстві і витонченості оформлення багета, а рами більше підбиралися до інтер'єру, будучи безперервним продовженням архітектурних декорацій. 
   До часу винаходу фотографії, рамки вже можна було зустріти в кожній родині незалежно від соціального статусу. Перші рамки для фотографій найчастіше були портретними, виготовлялися з дерева, яке забарвлювалася в різні кольори, також мали місце чугунні фоторамки на кілька фотографій. До XX століття фоторамки стали приймати все більше форму мінімалізму і навіть з'явилися рамки в стилі модерн з простих непрівлікательних матеріалів, але деколи досить незвичайних форм і забарвлень. До 70-80 рр.. XX століття стали все більш популярні ненатуральні матеріали для рамок, наприклад рамки з плюшу або пластмаси і скла. Такі рамки були недорогі і виробництво їх стало серійним. 

         І ось XIX століття приносить масу змін в цілий ряд побутових предметів, переводячи багато речей в цифровий вигляд. Глобальна цифрова модернізація не обійшла стороною і звичні фоторамки, так в побут поступово увійшла цифрова рамка для електронних фотографій.  Цифрові фоторамки отримали швидке поширення. Також, як і рамки картин, і класичні дерев'яні фоторамки, цифрові фоторамки мають своє оформлення, частіше це сучасний строгий дизайн, виготовляються з матеріалу пластика в стилі hi-tech, з імітації під дерево, але бувають і фоторамки зі змінним багетом з натурального дерева, зі шкіри та скла з додаванням художніх замальовок на багеті, стильних прикрас і страз.  Цифрові фоторамки вже майже замінюють цілу мультимедіа систему в компактному вигляді, прикрашаючи інтер'єр і при цьому переглянути можна не тільки фотографії, але також прослухати музику і навіть подивитися відзняті відеофайли. Зараз такі відомі виробники цифрової техніки як Sony, Philips, Kodak, а також з'явилися окремі виробники цифрових фоторамок Diframe, Digma зосередили власні лінії з випуску цифрових фоторамках, періодично поповнюючи модельний ряд фоторамок новими технологічними хитрощами для зручності і простоти сприйняття цифрових фотографій . 

           Ну, який сучасний інтер'єр, може обійтися без картини або хорошої репродукції у витонченій рамці! Навіть на кухні замість розвішаних по стінах сковорідок і мочалок краще повісити один-два апетитних натюрморту, а сковороди з мочалками прибрати з очей геть - вони інтер'єру не прикрашають. Зворушливі і чудово талановиті малюнки ваших молодших братиків і сестричок будуть виглядати  творами мистецтва, якщо укласти їх в яскраві різнокольорові рамки. 

         І хіба це справа - тримати фотографії рідних і друзів засунутими за окантовку дзеркала або прикнопленими до шпалер? Кожна з них гідна окремої гарної рамки. Та ось тільки де їх взяти - рамки потрібного розміру і форми?

Багато приємних моментів нашого життя існують не тільки в нашій пам'яті, але і відображені на фотографіях. Так, приємно подивитися на усміхнене обличчя рідної людини тоді, коли її немає поряд. Набагато приємніше дивитися на фото у гарній, оригінальній рамці.

Але не обов'язково рамку купувати, набагато приємніше і цікавіше її зробити самому. Матеріал для виготовлення фото рамки можна використовувати найрізноманітніший.

Які бувають фото рамки?

Дерев'яні -  це класичні рамки зі склом для фотографії і дерев'яним обрамленням з підставкою. Дерево може бути забарвлене в різні кольори, мати позолоту або фігурні вирізки в художніх цілях.

Скляні  -  це рамки виконані з розжареного скла, мають строгий і кілька холодний вид, прекрасно поєднуються з елементами хромованою стали і блискітками з сріблом.

Керамічні  рамки -  найкрасивіші і незвичайні фоторамки, виконані з кераміки.

Картонні  це рамки  зроблені  своїми руками. Або рамки на картонній основі.

Сьогодні на уроці ми розпочнемо виконання  рамки для фото з картону за власними розмірами, а потім кожен із вас  прикрасить її на свій смак.

Подивіться фотографії на дошці, ці рамки зроблені руками людини.

Подивіться на колір рамочок. З чим у вас асоціюються ці кольори?

Синій - море        Жовтий – пісок   Зелений - трава  Червоний- вогонь           

ANd9GcTPUY-JVPNjQV_u-b2xaczxRvIdMA7LHUfjsKDUR37kDylbjnrP_HTFhH8  ANd9GcQirep9Sb7Indsx8C2vFaM7I0Cfw3wDlhVq0Q17faEp_8909Mfn-MMprl0 ANd9GcQpLqDjc9jL82I4nv6IwmqyvOsyuJ-QBkAO0-w0xafkyhEUdWulJJ4YPZFltQANd9GcQzElw-BNOO_89mbjhTPsg2ygISZjPiY5Y4yUhIs52OXspTlkRfhA

VІ. Практична робота

5.1. Вступний інструктаж

Проводжу інструктаж про правила поведінки з певними видами матеріалів, розповідаю про техніку безпеки.

Сьогодні ми з Вами розпочнемо виготовлення нашої рамки.

Проводжу інструктаж з ТБ під час роботи, роздаю картки, перевіряю наявність робочої форми.

Для виготовлення рамки нам знадобляться такі матеріали:

  • картон товщиною 3  мм,

  • шпалери різного кольору та малюнку;

  • клей ПВА, термопістолет,

  • шаблони,

а також інструменти:

  • олівець, лінійка, ножиці, кутник.

Зверніть увагу на технологічну послідовність виготовлення фото-рамки:

Інструкційна карта

з/п

Послідовність виконання роботи

Графічне зображення

1.

Вирізати  з картону дві деталі розмірами 16х20см та 17х21см (кожен має свої розміри)

2.

На першій деталі розміром 16х20см вирізати віконечко розміром  для фото

3.

Деталі обгорнути шпалерами, папером, подарунковими обгортками і т.д. за власним бажанням

4.

Вирізати додаткові деталі розміром 2,5х16см – дві штуки та 2,5х10 см – одну штуку.

5.

З’єднати деталі рамки.

6.

Виконати підставку для фото рамки.

Приклеїти підставку за потреби

7.

Оздобити рамку для фото.

5.2. Поточний інструктаж

Слідкую за потреби за дотриманням правил техніки безпеки, проводжу поточні групові та індивідуальні інструктажі.

По ходу роботи розмовляю з дітьми про традиції дарування подарунків, про цікавих історичних фактів дарування подарунків 
- А ви знаєте, звідки пішла традиція дарувати подарунки? 
- Згадайте цікаві цікаві факти про дарування подарунків. 
- А ви знаєте, що в даруванні та одержанні подарунків є свої плюси і мінуси? 
     Чи приємно отримувати подарунки? Зрозуміло. Однак хто не відчував гострого почуття незручності в момент, коли хороші люди з найкращих спонукань урочисто вручають річ, може, навіть і цінну, але рішуче тобі не потрібну і взагалі ніякого відношення до тебе не має. А треба ще дякувати, робити вигляд, що ця сама річ і є те, про що ти мріяв. 
       Чи приємно дарувати подарунки? Ще й як! Однак хто не відчував нервового роздратування, коли після кількох годин, проведених у виснажливих пошуках подарунків, розумієш, що нічого толком не купив і навіть не придумав. І що часу залишилося зовсім мало, а тому доведеться шукати по шухлядах своєї квартири непотрібні тобі речі. 
- Згадайте, що вам дарували на день народження і що ви комусь подарували? 
- По-перше, дарування подарунків - знак суспільної уваги, ритуал, закріплений традиціями, хочеш ти чи ні, але прийти без подарунка - значить порушити суспільну норму. 
- По-друге, дарування подарунка - знак особистої уваги однієї людини до іншої. Тут дарування вже не суспільний акт, а особиста справа і особисте бажання доставити іншому радість. 
- Скажіть, чи легко дарувати подарунки друзям?

5.3. Заключний інструктаж

Підводжу підсумки практичної роботи, вказую на недоліки та найкраще виконання.

VІІ. Підсумок уроку.

Поясніть , як ви розумієте прислів'я. 
Дарованому коневі в зуби не дивляться; 
Не дорогий подарунок, а дорога любов; 
Дорогий подарунок невипрошенний; 
Дарованого назад не беруть.

Рефлексія:

- Я познайомився з……

- В мене вийшло ……..

- Було цікаво  ………...

Висновок: Отже якщо ви роздрукуєте  фото і помістите його в красиву фоторамку, поставити на чільне місце, або повісити на стіну, тоді ви щоранку будете радіти, і згадувати яскраві події, які були у вашому житті.

Красива фоторамка прикрасить ваш інтер’єр і завжди буде дарувати тільки гарний настрій.

VІІІ. Домашнє завдання.

Підготувати матеріали для обклеювання рамки та розпочати підбір матеріалів для оздоблення рамки.

ІХ. Прибирання робочих місць 

Рефлексія від 15 учнів

Сподобався

15 0

Зрозумілий

15 0

Потрібні роз'яснення

15 0
Нещодавно скористалися