Конспект уроку "В гостях у жабки"
Підготувала
Киричук Вікторія Павлівна
Конструктор уроків
Конспект уроку "В гостях у жабки"
Підготувала
Киричук Вікторія Павлівна
В гості завітала жабка
Мета: Зв’язне мовлення: Продовжувати вчити складати розповідь за сюжетною картинкою «жаба на болоті» , за допомогою запитань вихователя складати розповідь;
словник: збагачувати словник дітей різними частинами мови (іменники, дієслова, займенники, прикметники); граматика: учити вживати іменники із здрібніло пестливими суфіксами (водичка, рибка, жабка);
звукова культура мовлення: вчити дітей розмовляти чітко, зрозуміло, не поспішаючи, достатньо голосно. Вправляти у звуконаслідуванні (ква–ква ,кум-кум),розвивати мовне дихання;
виховувати інтерес до живої природи.
Матеріали: сюжетна картинка «жаба на болоті», іграшкова жаба велика, та меленькі жабки, акваріум з рибками, миска з водою, паперовий кораблик, торбинка з печивом.
Хід заняття
Психогімнастика: Зазирнуло сонечко, У наше віконечко, До щічки доторкнулося, Промінцем погладило: -Не сумуй! – порадило, День, що розпочався, Щоб у тебе вдався!
Сюрпризний момент:В гості до малят завітала жаба і принесла коробку.В коробці знаходиться сюжетна картинка,та дві маленькі жаби (іграшки).Вихователь відкриває коробку і каже що там є картинки.
Вихователь:
1.-Малята, давайте поглянемо на картинку.(вихователь демонструє картинку)
-Кого ви бачите на картинці?(На картинці жаба)
-Якого кольору жаба?(Жаба зелена)
-Що робить жаба?(Жаба сидить);
-де жабаа сидить? (жаба сидить на листку)
Вихователь просить відтворити за зразком:
-Як кличе жаба своїх жабенят? (голосно: Ква-ква)
-Як жабенята відповідають? (тихо:ква-ква)
2.Дітки,а хто це на столику сидить?(ква-ква) (Жаба)
Не відомий жабкам сум,
У болоті: кум-кум!
Ніби горечка не знають,
Одна одну розважають
Ква! ква-ква-ква!
Ось у жабок як бува.
-Дітки, а мама жаба засмучена, десь поділися її малята.
Як звати діток мами жаби? (жабенята)
А як кличе своїх діток мама жабка? (ква-ква) (вихователь дістає одне жабеня)
Дітки, а мама жаба все ще засмучена, як думаєте чому? Давайте покличемо голосніше, бо ще не всі дітки прийшли до мами жабки.(голосно Ква-ква)( вихователь дістає ще одне жабеня).
Ось і повеселішала вона.
Всі разом, що роблять? (квакають).
Ось які молодці дітки,допомогли мамі жабі відшукати жабенят. Напевно втомились,давайте трішки розімнемось.
Фізкультхвилинка
В річку вміємо стрибати,
(Підстрибують).
Хвилі можем показати,
(Роблять рухи руками).
Раз, два – всі пірнаєм,
(Присідають).
Три, чотири – виринаєм,
(Встають).
А на «п΄ять» ми – обсушились,
(Трусять кистями рук).
І на березі вмостились.
(Сідають)
3.На столику стоїть акваріум накритий серветкою.
Дітки,жаба пропонує нам відгадати загадку,вихователь знімає серветку з акваріума.
-Що за дивний дім такий?
Не простий ,а водяний.
Він прозорий, хоч без вікон,
Та красивий, чистий, світлий
А живуть в нім молодці-Гарні красені плавці.
-Що це таке, малята? (акваріум)
-А хто живе в акваріумі?(риби)
Рибки дуже в нас красиві,
кожна з них маленьке диво!
Подивись яка вона
Прудко аж до дна пірна.
-Погляньте, до нас завітали риби. Давайте їм посміхнемося.
-Дітки ,а вам подобаються риби? (так)
-А що вміють робити риби? (плавати, пірнати, махати хвостом)
-А які риби? (розмір, колір)
-Як плавають риби? (повільно, швидко)
-А що ще є в акваріумі?(вода, водорослі, каміння)
Прислухайтесь. Чи чути якісь звуки від риби? (Ні)
Тому, що риби не вміють говорити.
Мімічна гімнастика
Спробуймо показати, що вміють робити риби:
посміхаються, відкривають і закривають ротик, показують зубки, витягують губи трубочкою. (Молодці)
4. Діти, жаба пропонує пограти у гру
Словесна гра «Скажи ласкаво»
Дітки хто це? Жаба, а як ми кажемо ласкаво?-жабка
риба-рибка
вода-водичка
камінь-камінчик
сонце-сонечко
качка-качечка
черепаха-черепашка
Ой,малятка наша жабка хоче щоб ми з вами виконали ще одне завдання.Нам потрібно відправити кораблик у казкову країну.
Діти разом з вихователем підходять до столика де стоїть миска з водою,та лежить паперовий кораблик.
Дихальна вправа «Кораблик»
Підготувати паперовий кораблик. Пустити його у миску або у ванну з водою. Спочатку дитина дує на кораблик, не поспішаючи, склавши губи як для звука «ф-ф-ф». Кораблик пливе плавно. А потім ніби налітає поривчастий вітер. Дитина складає губи як для звука «п», або витягає їх трубочкою, але не надуваючи щік. Кораблик рухається швидше.
Підсумок: Хто приходив до нас в гості?Хто запам’ятав як говорить жаба?А як ласкаво ми кажемо на жабу?А що роблять риби?
Молодці малята, дуже гарно гралися і за це нам жабка принесла гостинець.
Вихователь дістає торбинку із печивом.
1
В гості завітала жабка
Мета: Зв’язне мовлення: Продовжувати вчити складати розповідь за сюжетною картинкою «жаба на болоті» , за допомогою запитань вихователя складати розповідь;
словник: збагачувати словник дітей різними частинами мови (іменники, дієслова, займенники, прикметники); граматика: учити вживати іменники із здрібніло пестливими суфіксами (водичка, рибка, жабка);
звукова культура мовлення: вчити дітей розмовляти чітко, зрозуміло, не поспішаючи, достатньо голосно. Вправляти у звуконаслідуванні (ква–ква ,кум-кум),розвивати мовне дихання;
виховувати інтерес до живої природи.
Матеріали: сюжетна картинка «жаба на болоті», іграшкова жаба велика, та меленькі жабки, акваріум з рибками, миска з водою, паперовий кораблик, торбинка з печивом.
Хід заняття
Психогімнастика: Зазирнуло сонечко, У наше віконечко, До щічки доторкнулося, Промінцем погладило: -Не сумуй! – порадило, День, що розпочався, Щоб у тебе вдався!
Сюрпризний момент:В гості до малят завітала жаба і принесла коробку.В коробці знаходиться сюжетна картинка,та дві маленькі жаби (іграшки).Вихователь відкриває коробку і каже що там є картинки.
Вихователь:
1.-Малята, давайте поглянемо на картинку.(вихователь демонструє картинку)
-Кого ви бачите на картинці?(На картинці жаба)
-Якого кольору жаба?(Жаба зелена)
-Що робить жаба?(Жаба сидить);
-де жабаа сидить? (жаба сидить на листку)
Вихователь просить відтворити за зразком:
-Як кличе жаба своїх жабенят? (голосно: Ква-ква)
-Як жабенята відповідають? (тихо:ква-ква)
2.Дітки,а хто це на столику сидить?(ква-ква) (Жаба)
Не відомий жабкам сум,
У болоті: кум-кум!
Ніби горечка не знають,
Одна одну розважають
Ква! ква-ква-ква!
Ось у жабок як бува.
-Дітки, а мама жаба засмучена, десь поділися її малята.
Як звати діток мами жаби? (жабенята)
А як кличе своїх діток мама жабка? (ква-ква) (вихователь дістає одне жабеня)
Дітки, а мама жаба все ще засмучена, як думаєте чому? Давайте покличемо голосніше, бо ще не всі дітки прийшли до мами жабки.(голосно Ква-ква)( вихователь дістає ще одне жабеня).
Ось і повеселішала вона.
Всі разом, що роблять? (квакають).
Ось які молодці дітки,допомогли мамі жабі відшукати жабенят. Напевно втомились,давайте трішки розімнемось.
Фізкультхвилинка
В річку вміємо стрибати,
(Підстрибують).
Хвилі можем показати,
(Роблять рухи руками).
Раз, два – всі пірнаєм,
(Присідають).
Три, чотири – виринаєм,
(Встають).
А на «п΄ять» ми – обсушились,
(Трусять кистями рук).
І на березі вмостились.
(Сідають)
3.На столику стоїть акваріум накритий серветкою.
Дітки,жаба пропонує нам відгадати загадку,вихователь знімає серветку з акваріума.
-Що за дивний дім такий?
Не простий ,а водяний.
Він прозорий, хоч без вікон,
Та красивий, чистий, світлий
А живуть в нім молодці-Гарні красені плавці.
-Що це таке, малята? (акваріум)
-А хто живе в акваріумі?(риби)
Рибки дуже в нас красиві,
кожна з них маленьке диво!
Подивись яка вона
Прудко аж до дна пірна.
-Погляньте, до нас завітали риби. Давайте їм посміхнемося.
-Дітки ,а вам подобаються риби? (так)
-А що вміють робити риби? (плавати, пірнати, махати хвостом)
-А які риби? (розмір, колір)
-Як плавають риби? (повільно, швидко)
-А що ще є в акваріумі?(вода, водорослі, каміння)
Прислухайтесь. Чи чути якісь звуки від риби? (Ні)
Тому, що риби не вміють говорити.
Мімічна гімнастика
Спробуймо показати, що вміють робити риби:
посміхаються, відкривають і закривають ротик, показують зубки, витягують губи трубочкою. (Молодці)
4. Діти, жаба пропонує пограти у гру
Словесна гра «Скажи ласкаво»
Дітки хто це? Жаба, а як ми кажемо ласкаво?-жабка
риба-рибка
вода-водичка
камінь-камінчик
сонце-сонечко
качка-качечка
черепаха-черепашка
Ой,малятка наша жабка хоче щоб ми з вами виконали ще одне завдання.Нам потрібно відправити кораблик у казкову країну.
Діти разом з вихователем підходять до столика де стоїть миска з водою,та лежить паперовий кораблик.
Дихальна вправа «Кораблик»
Підготувати паперовий кораблик. Пустити його у миску або у ванну з водою. Спочатку дитина дує на кораблик, не поспішаючи, склавши губи як для звука «ф-ф-ф». Кораблик пливе плавно. А потім ніби налітає поривчастий вітер. Дитина складає губи як для звука «п», або витягає їх трубочкою, але не надуваючи щік. Кораблик рухається швидше.
Підсумок: Хто приходив до нас в гості?Хто запам’ятав як говорить жаба?А як ласкаво ми кажемо на жабу?А що роблять риби?
Молодці малята, дуже гарно гралися і за це нам жабка принесла гостинець.
Вихователь дістає торбинку із печивом.
В гості завітала жабка
Мета: Зв’язне мовлення: Продовжувати вчити складати розповідь за сюжетною картинкою «жаба на болоті» , за допомогою запитань вихователя складати розповідь;
словник: збагачувати словник дітей різними частинами мови (іменники, дієслова, займенники, прикметники); граматика: учити вживати іменники із здрібніло пестливими суфіксами (водичка, рибка, жабка);
звукова культура мовлення: вчити дітей розмовляти чітко, зрозуміло, не поспішаючи, достатньо голосно. Вправляти у звуконаслідуванні (ква–ква ,кум-кум),розвивати мовне дихання;
виховувати інтерес до живої природи.
Матеріали: сюжетна картинка «жаба на болоті», іграшкова жаба велика, та меленькі жабки, акваріум з рибками, миска з водою, паперовий кораблик, торбинка з печивом.
Хід заняття
Психогімнастика: Зазирнуло сонечко, У наше віконечко, До щічки доторкнулося, Промінцем погладило: -Не сумуй! – порадило, День, що розпочався, Щоб у тебе вдався!
Сюрпризний момент:В гості до малят завітала жаба і принесла коробку.В коробці знаходиться сюжетна картинка,та дві маленькі жаби (іграшки).Вихователь відкриває коробку і каже що там є картинки.
Вихователь:
1.-Малята, давайте поглянемо на картинку.(вихователь демонструє картинку)
-Кого ви бачите на картинці?(На картинці жаба)
-Якого кольору жаба?(Жаба зелена)
-Що робить жаба?(Жаба сидить);
-де жабаа сидить? (жаба сидить на листку)
Вихователь просить відтворити за зразком:
-Як кличе жаба своїх жабенят? (голосно: Ква-ква)
-Як жабенята відповідають? (тихо:ква-ква)
2.Дітки,а хто це на столику сидить?(ква-ква) (Жаба)
Не відомий жабкам сум,
У болоті: кум-кум!
Ніби горечка не знають,
Одна одну розважають
Ква! ква-ква-ква!
Ось у жабок як бува.
-Дітки, а мама жаба засмучена, десь поділися її малята.
Як звати діток мами жаби? (жабенята)
А як кличе своїх діток мама жабка? (ква-ква) (вихователь дістає одне жабеня)
Дітки, а мама жаба все ще засмучена, як думаєте чому? Давайте покличемо голосніше, бо ще не всі дітки прийшли до мами жабки.(голосно Ква-ква)( вихователь дістає ще одне жабеня).
Ось і повеселішала вона.
Всі разом, що роблять? (квакають).
Ось які молодці дітки,допомогли мамі жабі відшукати жабенят. Напевно втомились,давайте трішки розімнемось.
Фізкультхвилинка
В річку вміємо стрибати,
(Підстрибують).
Хвилі можем показати,
(Роблять рухи руками).
Раз, два – всі пірнаєм,
(Присідають).
Три, чотири – виринаєм,
(Встають).
А на «п΄ять» ми – обсушились,
(Трусять кистями рук).
І на березі вмостились.
(Сідають)
3.На столику стоїть акваріум накритий серветкою.
Дітки,жаба пропонує нам відгадати загадку,вихователь знімає серветку з акваріума.
-Що за дивний дім такий?
Не простий ,а водяний.
Він прозорий, хоч без вікон,
Та красивий, чистий, світлий
А живуть в нім молодці-Гарні красені плавці.
-Що це таке, малята? (акваріум)
-А хто живе в акваріумі?(риби)
Рибки дуже в нас красиві,
кожна з них маленьке диво!
Подивись яка вона
Прудко аж до дна пірна.
-Погляньте, до нас завітали риби. Давайте їм посміхнемося.
-Дітки ,а вам подобаються риби? (так)
-А що вміють робити риби? (плавати, пірнати, махати хвостом)
-А які риби? (розмір, колір)
-Як плавають риби? (повільно, швидко)
-А що ще є в акваріумі?(вода, водорослі, каміння)
Прислухайтесь. Чи чути якісь звуки від риби? (Ні)
Тому, що риби не вміють говорити.
Мімічна гімнастика
Спробуймо показати, що вміють робити риби:
посміхаються, відкривають і закривають ротик, показують зубки, витягують губи трубочкою. (Молодці)
4. Діти, жаба пропонує пограти у гру
Словесна гра «Скажи ласкаво»
Дітки хто це? Жаба, а як ми кажемо ласкаво?-жабка
риба-рибка
вода-водичка
камінь-камінчик
сонце-сонечко
качка-качечка
черепаха-черепашка
Ой,малятка наша жабка хоче щоб ми з вами виконали ще одне завдання.Нам потрібно відправити кораблик у казкову країну.
Діти разом з вихователем підходять до столика де стоїть миска з водою,та лежить паперовий кораблик.
Дихальна вправа «Кораблик»
Підготувати паперовий кораблик. Пустити його у миску або у ванну з водою. Спочатку дитина дує на кораблик, не поспішаючи, склавши губи як для звука «ф-ф-ф». Кораблик пливе плавно. А потім ніби налітає поривчастий вітер. Дитина складає губи як для звука «п», або витягає їх трубочкою, але не надуваючи щік. Кораблик рухається швидше.
Підсумок: Хто приходив до нас в гості?Хто запам’ятав як говорить жаба?А як ласкаво ми кажемо на жабу?А що роблять риби?
Молодці малята, дуже гарно гралися і за це нам жабка принесла гостинець.
Вихователь дістає торбинку із печивом.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0