Конструктор уроків
1
Мета. Закріплювати вміння віднімати і додавати двоцифрові числа, вдосконалювати навички усного рахунку; розвивати логічне мислення, уяву, творчі здібності учнів, прищеплювати інтерес до вивчення математики; виховувати колективізм, працелюбність.
Обладнання . Макет поїзда з фотографіями учнів класу, картки з завданнями, малюнки до гри «У магазині», геометричні фігури, магічні квадрати.
Хід уроку
І. Організація класу. Повідомлення теми та мети уроку.
- Сьогодні, діти , на уроці математики ми з вами вирушимо в далеку
подорож. А яким видом транспорту поїдемо, дізнаєтесь, відгадавши
загадку:
Сороканіжка по дорозі повзе - на собі сотні людей везе. ( Поїзд)
Гуркочуть колеса, рейки дзвенять,
В чарівному поїзді діти сидять.
Бажають навчитися гарно читати,
Задачі розв'язувать, правила знати.
На дошці прикріплені паперові вагони поїзда, в яких знаходяться
фотографії всіх учнів класу.
- Ось ми і розмістилися в поїзді - вирушаємо в путь. А щоб не сумувати
в дорозі, будемо розв'язувати цікаві математичні завдання — задачі, загадки, головоломки, кросворди.
Учні по черзі підходять до дошки, виймають зі «свого» вагончика картки із завданням, зачитують їх, колективно розв'язують.
II. Розв'язування математичних завдань.
1. Усний рахунок.
1. Сорок грибів знайшов я вперше,
Гриць знайшов на десять менше.
Ну а хто з вас відгадав,
Скільки Гриць грибочків мав? (40-10)
2. 19 учениць
Налічив у класі Гриць.
20 учнів ще прийшло,
Скільки в класі всіх було? ( 19 + 20)
3. Бігла квочка до струмочка,
Спереду вісім курчаток,
Дев'ять курчаток позаду.
Скільки добігло, ти можеш сказати? (8 + 9)
4. Курчата дзьобиками : тук - тук,
Є білі, жовті - 20 штук.
Біленьких четверо з них тільки,
А решта - жовті.
Жовтих скільки? (20-4)
5. Васильку слід допомогти
Правильну відповідь знайти.
Коли він 30 яблук мав,
Два з'їв, 13 мамі дав,
А решту братику лишив,
Скільки всього - не полічив. (30-2-13)
6. В'яже бабуся - лисиця
Трьом онукам рукавиці.
- Подарую вам, онуки,
Рукавичок по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх, перелічіть! ( 2+2+2)
2. Графічний диктант
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Диктант «Хатинка»
Поставити ручку на крапку, від крапки 1 вверх, 1 вправо, 5 вверх, 2 вліво, 1 вверх, 1 вправо, 1 вверх, 1 вправо, 1 вверх, 4 вправо, 1 вверх, 1 вправо, 1 вниз, 4 вправо, 1 вниз, 1 вправо, 1 вниз, 1 вправо, 1 вниз, 2 вліво, 5 вниз, 1 вправо, 1 вниз, 11 вліво. Самостійно домалювати двері і вікна.
3. Задачі природничого змісту.
1. Найкращим нирцем вважається бобер. Він перебуває під водою 15 хв, а ондатра - 12 хв. На скільки довше перебуває під водою бобер, ніж ондатра?
2. Слон, який живе в зоопарку, отримує щодня ЗО кг сіна, 60 кг овочів, 9 кг хліба, 1кг цукру. Скільки кілограмів таких продуктів одержує слон щодня?
3. Молода самка вужа відкладає 15 яєць, а стара самка - на 21 більше. Скільки яєць відкладає стара самка ?
4. Ширина річки 20 м. Під час повені річка вийшла з берегів по обидва боки на 6 м. Яка ширина річки під час повені?
4. Кросворд
Вид математичного завдання ( задача)
Міра часу ( хвилина)
Знаки, що змінюють порядок дій ( дужки)
Що можна скласти з цифр ( числа)
5. Математичні загадки
■ Він ніякий не пустун,
Цей веселий цокотун.
Він невтомно цокотить,
Справно час нам сповістить.(Годинник)
Дванадцять братів один за одним ходять.
Один одного не обходять. (Місяці року)
Що то за гість,
Що темряву їсть? (День)
■ Прийшла чорна корова. Весь світ зборола. (Ніч)
■ Чорне сукно лізе у вікно. (Ніч)
Що було вчора і буде завтра? (День)
Три сестри й три брати
З праці йдуть до хати,
їх сестриця сьома
Зустрічає вдома.
Кличе до світлиці
їсти паляниці. (Дні тижня)
■ Таким грубеньким і серйозним
Він починає Новий рік,
Та худне швидко із днем кожним,
Дивись - змарнів і зовсім зник. (Календар)
6. Дидактична гра «У магазині»
Учні підходять до столу, вибирають два будь — яких малюнка із зображенням продуктів і ціною на них. Говорять, скільки всього грошей витратили на покупку.
7. Головоломки
1 .Знайти зайве число
7 5 18 9 3 7
12 40 4 17 35
60 70 50 33 20
22 44 77 69 55
8. Геометричний матеріал. Робота в парах.
Скласти з розрізаних частин фігури, які виставлені на набірному полотні. (квадрат, трикутник, круг, прямокутник)
9. Задачі - жарти
1. Який рік тягнеться один день? (Новий рік)
2. Що буде сороці на сьомому році? ( Наступить восьмий)
3. Термометр показує 15 градусів. Яку температуру покажуть два таких термометри? (15 градусів)
4. Сашко витрачає на дорогу до школи 10 хвилин. Скільки часу він витратить, якщо піде разом з другом? (10 хв)
5. Що важче : кілограм заліза чи кілограм вати? ( однаково)
6. У сім’ї 3 синів. Кожен має сестру. Скільки всього дітей у сім’ї? ( 4 )
10.Магічні квадрати. ( робота в парах)
Вписати в порожні клітинки квадрата такі числа, щоб сума чисел в будь – якому горизонтальному, вертикальному ряді і по діагоналі дорівнювала числу 15.
4 | 9 |
|
| 5 |
|
8 |
| 6 |
III . Підсумок уроку.
- Чи сподобався вам, діти, урок?
- Які завдання ви виконували на уроці?
- Який вид роботи сподобався найбільше?
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0