Конструктор уроків
1
Урок- гра для учнів 7 класу.
Тема: Виготовлення швейних виробів.
Мета: Освітня: створити умови для формування в учнів понять про одяг та його види, моду, технології ручних робіт.
Виховна: створити оптимальні умови для виховання в учнів поваги до праці, виховувати акуратність і точність під час виконання робіт, сприяти актуалізації життєвого досвіду учнів, виховувати уважність під час виконання завдань, бажання працювати на кінцевий результат.
Розвивальна: сприяти формуванню творчої особистості, розвитку просторового уявлення, художнього мислення та фантазії, розвивати бажання самовираження.
Матеріали та інструменти: Схеми, кросворди, головоломки.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання вчителя.
Клас ділиться на декілька команд. Кожна команда придумує свою назву. Команди сидять за окремими столами, кожну очолює капітан. Запрошені журі для оцінювання конкурсів.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Оголошення теми та мети уроку.
Ознайомлення команд з правилами гри.
Гра складається з шести конкурсів. Після кожного конкурсу журі оцінює команду за швидкість та правильність виконання завдань.
Представлення назв команд.
ІІІ. Застосування отриманих знань, умінь, навичок.
Перший конкурс: « Головоломка»
Весь час рухаючись за годинниковою стрілкою та пропускаючи однакову кількість літер, ви прочитаєте одне з розділу трудового навчання
«Виготовлення швейних виробів»
да. | Сти | пев | хій | ни | не | ми |
ня | ма | |||||
мо | ви | |||||
лен | со | |||||
гу - | хоп | одя | за | ми | ве | да |
(Журі підбиває підсумки першого конкурсу)
2
Другий конкурс: «Встанови відповідність »
Встановіть відповідність технологій ручних робіт з їх назвою.

Відповіді: 1 – в, 2 – а, 3 – е, 4 – б, 5 – д, 6 – г.
(Журі підбиває підсумки другого конкурсу)
3
Третій конкурс: «Алфавіт»
Замість цифр підставте відповідні їм літери українського алфавіту і ви прочитаєте деякі терміни, що використовуються під час виготовлення швейних виробів.

Відповіді: Голка, клейовий, одяг, виріб, швея, викрійка, традиційний, техніка, тканина, вишивка.
(Журі підбиває підсумки третього конкурсу)
4
Четвертий конкурс: « Продовж речення»
Дайте правильну відповідь до поданих речень.
1. Основу, яку використовують для розробки подібних виробів, називають…(базова)
2. Для зметування деталей використовують шов… ( « вперед голкою»)
3. Вид робочого одягу…(фартух)
4. Як називається стрічка, яку використовують для зняття вимірів? (сантиметрова)
5. Тонко скручені волокна…(нитка)
6. Швейний матеріал…(тканина)
7. Вид оздоблення…(вишивка)
8. Спеціальні видання, якими користуються у процесі створення нових ідей одягу..(каталоги)
(Журі підбиває підсумки четвертого конкурсу)
5
П’ятий конкурс: «Кросворд»
Розгадайте кросворд та впишіть правильні відповіді.
1. Деталь або вузол швейного виробу для зберігання дрібних предметів та декоративного оздоблення…(кишеня)
2. Індивідуальна манера, неповторні ідейно-естетичні, практичні особливості творчості або виробу…(стиль)
3. Він буває плечовим, поясним, літнім, спортивним, дитячим…(одяг)
4. … - творча людина, що розробляє нові моделі одягу. (дизайнер)
5. Народна назва брюк, виготовлених із джинсової тканини…(джинси)
6. Чотирикутний кусок тканини із зав’язками на верхніх кутах, який використовувався для обгортання стану поверх сорочки…(запаска)
7. Фігурна лінійка для викреслювання кривих ліній…(лекало)
8. Назва жінки чи дівчини, яка надто турбується про відповідність свого одягу напряму моди…(модниця)

(Журі підбиває підсумки п’ятого конкурсу)
6
Шостий конкурс: «Пазли»
Встановіть співвідношення між поданими реченнями.

Відповіді: Одяг кращий новий, а друг старий.
З поганого матеріалу не пошиєш гарний одяг.
Своя сорочка ближче до тіла.
Дизайнер – творча людина, що розробляє нові моделі одягу.
Основними стилями в одязі є класичний, романтичний, спортивний.
(Журі підбиває підсумки шостого конкурсу).
ІV. Підсумки уроку.
Аналізується творча робота учнів у ході проведення заняття. Оголошуються результати гри. Визначаються і нагороджуються переможці.
Рефлексія від 2 учнів
Сподобався:
Так: 2
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 2
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 2
Так: 0