Урок:

Українська писанка та лелека, як оберіг та символ весни

08.05.2024
0 0
1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас

1

0

18

0

0

0

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тип уроку: комбінований.

Мета уроку: формування ключових компетентностей: загальнокультурної, інформаційної;

міжпредметної естетичної компетентності: виявлення естетичного ставлення до мистецтва, вміння цінувати красу, створену різними митцями;

предметної мистецької компетентності: вдосконалення роботи з контрастом теплих і холодних кольорів. Вдосконалення роботи зі створення декоративних сюжетів. Розвивати спостережливість, уяву та фантазію; розвивати вміння і навички образно мислити, виховувати почуття прекрасного через пізнання народних традицій. Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до всього живого, до птахів.

Оперативні цілі: Після закінчення уроку учень

Знає:

• спеціальну мистецьку термінологію,

• напрямки декоративного мистецтва

розуміє:

• значущість різновидів мистецтва для сучасної людини;

• символічне значення писанки

• лелека - оберіг нашого дому

вміє:

• керуватися набутими знаннями та вміннями у творчій діяльності,

• реалізовувати набуті знання у процесі художньо-творчої діяльності,

може:

• прогнозувати та презентувати свої результати роботи;

• реалізувати набуті навички у подальшій творчій та професійній діяльності.

Методи та техніки:

❖ асоціативний кущ

Обладнання: для вчителя – дошка, приклади писанок різних технік; презентація, роздатковий матеріал;

для учнів — гуашеві, акварельні фарби, пензлі, склянка з водою, папір А 3, серветки, аркуш паперу для ескізу.

Зоровий ряд: фотозображення писанок, лелека, плакати, таблиці, творчі роботи з символікою писанки, підручник, мультимедія.

Вміст уроку:
1
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Хід уроку

1.Організаційний момент. Перевірка готовності учнів до уроку.

Привітання. Доброго дня мої талановиті та творчі учні. Сьогодні я вас знову запрошую у світ Образотворчого мистецтва, де ми працюватимемо разом та створимо надзвичайно чудові роботи та звичайно розраховую на вашу підтримку та допомогу. Кожному з вас хочу побажати на цьому занятті бути:

У – успішним

С – сміливим

П – працьовитим

І – індивідуальним

Х – хоробрим

У – уважним

Тобто я вам бажаю Успіху!

II. Повідомлення теми уроку «Українська писанка та лелека, як оберіг та символ весни»

Епіграфом до нашого уроку стануть такі рядки:

О писанко! Ти символ України!

Любові й миру вірна берегиня!

Ти – воскресіння весняний цілунок!

Ти - мамин Великодній дарунок!

Сьогодні ми з вами полинемо у незвичайну подорож, у чарівний світ українських оберегів. Поговоримо про писанку та лелеку, які символізують настання весни. А також спробуємо створити чудовий малюнок з двома символами настання весни.

III. Актуалізація опорних знань.

Асоціативний кущ Які асоціації у вас зі словом «писанка»?

Які асоціації у вас зі словом «лелека»?

ПИСАНКА (весна, кошик, Великдень, Пасха, Ісус, Кольорове яйце)

ЛЕЛЕКА (весна, село, клекіт, перелітні птахи, гніздо, дах будинку)

IV. Мотивація навчальної діяльності

Емоційне введення до уроку.

Музей писанки https://www.youtube.com/watch?v=laXe0O9b154

Вчитель: А ви знали що такий музей є в Україні?

Скажіть хто був у цьому музеї?

Вчитель: Інший оберіг і знамення весни це лелека ось трішки про нього

Лелеки https://www.youtube.com/watch?v=OL_5hsgqm70

Вчитель: Скажіть хто бачив в цьому році лелек?

Можливо хтось бачив ключ високо в небі коли вони поверталися з теплих країв?

V. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь вчителя

Писанка – це один із найдавніших та найвідоміших символів України. Вона увібрала в себе історію нашого народу, його звичаї, вірування. Писанка в кольорах, лініях, орнаменту передає красу природи нашої неньки – України. Кожен регіон України мав свої традиції у використанні кольорів та візерунків, що відрізняло їхні писанки одну від одної.

-А чи знаєте ви, чому саме розфарбовують яйця?

(Бо яйце, як і сонечко – символ усього живого, бо саме з яйця народжується нове життя).

Яйце - символ весняного відродження природи, зародження життя.

Лелека — наш оберіг, птах, що приносить щастя.

Село живе, коли не сплять лелеки,

З виріїв вертаються далеких,

Приносять діток до домівок тихих,

Нас захищають і відводять лихо.

Ще з доби трипільців існує староукраїнське повір'я про святість лелеки. Вбивство птаха прирівнювали до вбивства людини. Нині в Україні є прикмета, якщо біля хати звив гніздо лелека, то в оселі поселилось щастя.

2 Розповідь учителя.

Пояснення побудови птаха на основі геометричних фігур. (вчитель малює на дошці побудову птаха)

Повторення пройденого матеріалу з минулих занять.

Розмічення паперу горизонтально та вертикально.

Компонування на папері композиції малюнку.

Плановість на роботі.

Колірна палітра теплих та холодних кольорів.

Поетапність роботи спочатку створення ескізу, перенесення на А3 формат.

Робота з фарбами. Промальовуємо задній план поступово переходячи на передній план, в кінці припрацьовуємо дрібні деталі.

VI. Практична діяльність учнів.

Створення ескізу своєї майбутньої роботи на окремому аркуші паперу.

Перенесення ескізу на А3 формат паперу.

Робота починається з перенесення ескізу олівцем та вдосконалення малюнку.

Робота з фарбами. (повторити поетапність роботи)

Деталізація малюнку.

VII. Узагальнення знань

Хмаринка слів. Пригадайте, про що йшла мова на уроці, розглядаючи

«Хмаринку слів» Додаток 2 «Писанка – це…» «Лелека – це…»

VIII. Рефлексія

Чого навчив вас це заняття?

Чи цікаво вам було на занятті?

Любіть нашу рідну Україну, шануйте її прадавні звичаї, вивчайте народні традиції. Нехай Господь посилає нашій прекрасній землі мир і спокій.


Ти, Україно, найгарніша у світі,
Тобою дихаю, тобою я живу.
І поки серце в грудях моїх б’ється,
Молитимусь за доленьку твою!

IX. Домашнє завдання Спостереження за пташками та навколишнім середовищем.

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

7 з 7 балів

Що ви знаєте про писанку?

Учень може додатково до відповіді прикріпити файл(-и).
Опис, який учні побачать після проходження уроку

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

"ПИСАНКА - СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ"

"ПИСАНКА - СИМВОЛ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ"

594

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
1—9 клас

50 грн

Оберіг Домовичок

Оберіг Домовичок

457

Аватар профіля Ільчук Надія Миколаївна
Технології
6—8 клас

21 грн

25."ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО"

25."ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО"

289

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Образотворче мистецтво
5 клас

46 грн

17."НАРОДНІ МОТИВИ Й ОБЕРЕГИ"

17."НАРОДНІ МОТИВИ Й ОБЕРЕГИ"

457

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Образотворче мистецтво
5 клас

46 грн

Великодні свята. Виготовлення вітальної листівки до Великодня з побажаннями у вигляді прадавніх символів писанок, що розміщені орнаментом у смузі

Великодні свята. Виготовлення вітальної листівки до Великодня з побажаннями у вигляді прадавніх символів писанок, що розміщені орнаментом у смузі

444

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Образотворче мистецтво
4 клас

19 грн

Весну зустрічаємо (5 клас, урок 25)

Весну зустрічаємо (5 клас, урок 25)

415

Аватар профіля Бордунова Наталя Юріївна
Образотворче мистецтво
5 клас

25 грн

Схожі уроки

Розваги дітей взимку

Розваги дітей взимку

592

Аватар профіля Шандра Алла
Образотворче мистецтво
4 клас

Арт-дизайн - високе мистецтво сучасності.

Арт-дизайн -  високе мистецтво сучасності.

1640

Аватар профіля Савченко Тетяна Терентіївна
Образотворче мистецтво
7 клас

02.02 Сприйняття мистецтва. Натюрморт

02.02 Сприйняття мистецтва. Натюрморт

340

Аватар профіля Ловга Ольга Iванiвна
Образотворче мистецтво
6 клас

мистецтво

мистецтво

320

Аватар профіля Кузан Тетяна Іванівна
Образотворче мистецтво
2 клас

Сучасні артпрактики, інсталяції

Сучасні артпрактики, інсталяції

194

Аватар профіля Фесенко Світлана Іванівна
Образотворче мистецтво
7 клас

Листівка для найкращої матусі

Листівка для найкращої матусі

80

Аватар профіля Юрченко Тетяна Олександрівна
Образотворче мистецтво
5—6 клас