Мета уроку: узагальнити і систематизувати знання учнів про основні вимоги до культури спілкування, застосовувати вміння і навички спілкування по телефону з дотриманням правил мовленнєвого етикету; пояснити важливість мовленнєвих вмінь, культури спілкування, критичного мислення; виховувати у школярів моральні якості.
Обладнання: Телевізор (проектор), стаціонарний телефон, повітряні кульки, мобільні телефони.
Хід уроку:
І. Оргнанізаційний етап:
Перевірка готовності учнів до уроку.
Продзвенів шкільний дзвінок,
час почати наш урок.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку + мотивація діяльності:
Гра “Так чи Ні”
(Учням представлено предмет, який пов’язаний з темою уроку. Щоб здогадатися що це учні ставлять запитання на які я можу відповісти так або ні.)
Мета створення цього пристрою - спілкування на відстані. Сучасний телефон має набагато більше функцій і можливостей, але основною є та ж.
Рухова хвилинка ч.1: підніміться і візьміть свої мобільні телефони, на цьому уроці вона нам стануть в нагоді.
ІІІ. Актуалізація опорних знань:
Завдання 3,4.
Пригадайте, що таке культура мовлення?(Це правильно і ввічливо розмовляти).
Культура мовлення має три складові, поставте біля кожної з них символ: + - якщо ви цього дотримуєтеся, - - якщо ні, +- - якщо ще треба повчитися.
ІV.Вивчення нового матеріалу:
Завдання 5.
Робота з текстом: Прочитати довідку з диктором, обрати відповідь на тестове питання за прочитаним.
Завдання7.
Робота з правилом: дізнатися, що таке риторика, хто такий оратор (людина, яка красиво і правильно говорить, подає інформацію).
Перегляд відео: “Як передається інформація”
-Що є важливим щоб донести важливу інформацію до більшості людей? (Постава, голос, дикція).
Експериментальний + інтеграційний момент:
На клас виходить 2 дитини: Кожна з них тримає кульку, яка символізує людське мовлення, двома долонями, по черзі читає виснів на ній (№1: О, давайте ви будете зі мною дружити!?, №2: Привіт! Будь ласка, можна мені теж тут гратися? Я дуже хочу з вами дружити!)
-З якою пропозицією ви б погодилися? Чому? (№2, бо цю дитина говорила ввічливо і не змушувала з нею дружити).
-Ці кульки відображають мовлення людини, зараз я попрошу відпустити їх одночасно! (Одна кулька падає додолу, інша піднімається вгору).
-Яка кулька привернула більше вашої уваги, і викликала більше емоцій? (Друга)
-Як ця кулька, що легко здіймається, так і мовлення людини - легке, ввічливе, приємне - привертає нашу увагу і залишає позитивні емоції і хороше враження про людину.
-А якщо, першу людину одягнути у модний одяг, дорогоцінні прикраси, і вона говоритиме ту ж саму фразу, але дуже гароі виразно, це змінило б ваше ставлення до неї? (Ні, бо з нею все одно неприємно спілкуватися).
-Існує один мудрий вислів, прочитайте його (*у дітей під парто, у вчителя на дошці): “Є золота й перлів багато, Та найдорожча прикраса - уста розумні”.
- Де я знайшла ці слова? (У біблії). Бог створив мільйони слів, якими може користуватися людина. І якщо з кимось не хочуть дружити, то це не Бог не послав друзів, можливо людина допускає помилку. Варто бути мудрими, правильно добирати ці слова, адже за те що ми говоримо, тільки ми несемо відповідальність.
Завдання 9.
Навести і записати аргумент про те, що володіти культурою мовлення і мовними нормами корисно для кожного.
Завдання 10.
-Можливо іноді людина може справити враження на незнайомих своїм зовнішнім виглядом. Але існуюють ситуації, коли ми спілкуючись не бачимо людину, це як? (Розмови по телефону)
-Саме так, навіть спілкування телефоном передбачає багато правил.
VІ.Практичне застосування знань:
Рухова хвилинка №2: учні переміщаються з телефонами з-за парт на пуфики у центрі класу.
Завдання 11, 12.
Перегляд мультфільму. Обговорення: що не так на відео.
Аналіз пунктів телефонної розмови на дошці.
Практичне застосування знань: учні по черзі телефонують мамі/татові і коротко повідомляють, що вони вчать на уроці; ми ж слухаємо і аналізуємо слова дітей.
VІІ.Підсумки:
-Чим ми займалися на уроці?
-Чого нового дізналися?
-Що зрозуміли для себе?
Домашнє завдання: урок 23.
