Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Несилові методи протидії булінгу
»
Взяти участь Всі події
Урок:

У чому полягає основний зміст "золотого правила"моральності.

14.02.2022
5 Клас

2

10

2013

0

Опис уроку (учням цей опис не показується):

"Золоте правило моральності" - загальне етичне правило, яке можна сформулювати як "Стався до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе". Відоме не формулювання цього правила: "не робіть іншим того, чого не хочете собі"

Вміст уроку:

Завдання №1:

Теоретичний блок

Все наше життя будується з цеглинок моральності, етичних понять, принципів, правил. Та все-таки найголовніший принцип етики — це «золоте» правило моральності.

«Як хочеш, щоб відносились до тебе, так і відносься до людей».

Ще з дитинства ми керуємося цим правилом. Кожен з нас в своєму житті казав фразу «Кажеш на мене — то переводиш на себе». Тобто якщо ти сказав про людину погане, то ти образив сам себе; принизивши гідність іншого — принижуєш свою. Іноді, сам того не помічаючи, чиниш з людиною як і вона. Наприклад, друг чи подруга запізнилися на зустріч; «Я тут чекаю довго… От наступного разу вона теж буде чекати!» — типова фраза для нашого буденного життя. Керуючись цим принципом моральності, ви ніби на несвідомому рівні дозволяєте вчинити з людиною так само, при цьому совість залишається чистою.

«Золоте» правило є фундаментальним правилом моральності. Воно виникло ще в середині І тисячолітті до н.е. Після його появи і формулювання стався найбільший гуманістичний переворот, під знаком якого люди живуть й нині. Правило з’явилося одночасно у різних країнах та культурах, незалежно один від одного: давньоіндійської (Будда), давньокитайської (Конфуцій), давньогрецької (Сім мудреців). Проте формулювання були дуже схожі. З того часу «золоте» правило моральності ввійшло як у філософські традиції, так і в культуру та суспільну свідомість.

Конфуцій стояв на позиції, що весь світ у своєму бутті та розвитку підпорядкований загальному порядку. Філософ сформулював «золоте» правило моральності, що говорить: «Чого собі не поробиш, того не роби і іншим». Цю моральну вимогу він вважав важко виконуваною і ототожнював її з гуманністю. Благородній людині, яка володіє чесністю і живе за принципом гуманності, протистоїть «мала людина», яка через своє боягузтво і розбещеність (моральну, фізичну та розумову) нерозважливо схиляється на бік будь-якої людини, яка зверне свою увагу на нього.

Правило часто усвідомлюється як осередок практичної мудрості. Назву “золоте” воно отримало в ХVІІІ ст. Термін «золоте правило» займає особливе місце у системі моральних принципів.

Дослідники виділяють два протилежні аспекти цього морального правила:
• негативний (що заперечує зло) «не роби …»
• позитивний (що стверджує добро) «роби …».

Моральний характер спілкування, за цим правилом, слід пов’язувати з ідеєю рівності людей в суспільстві. Тобто бачити в кожній людині саме мету діяльності. “Золоте правило” також визнає рівність всіх людей й у бажанні щастя та відчутті гідності. Це мовою моралі формулює загальну ідею гуманізму, любові та поваги до людей .Перегляньте відео

https://www.youtube.com/watch?v=yXEbKdpyaUk&t=85s

Завдання №2:

Вільне введення тексту

Перейдіть за посиланням і виконайте тестhttps://naurok.com.ua/test/moralni-normi-1160004.html

Рефлексія від 5 учнів

Сподобався:

5 0

Зрозумілий:

5 0

Потрібні роз'яснення:

5 0
Рекомендуємо

Основні правила правопису.

Основні правила правопису.

97

Українська мова
8 клас

25 грн

Основні правила вимови голосних звуків

Основні правила вимови голосних звуків

46

Українська мова
10 клас

20 грн

Повторення. Вступ. Моральність. Моральні відносини в суспільстві.

Повторення. Вступ. Моральність. Моральні відносини в суспільстві.

100

Етика 6 клас НУШ
6 клас

50 грн

Правила переносу

Правила переносу

210

Українська мова
3 клас

20 грн

"ПРИГОДИ ЗОЛОТОЇ РИБКИ"

"ПРИГОДИ ЗОЛОТОЇ РИБКИ"

442

30 грн

Схожі уроки

Способи впливу на людей під час спілкування.

Ділова атрибутика

Щастя

Норми службового етикету. Правила поведінки між колегами, між начальником і підлеглими

Що означає бути щасливим