Тема. Творчість у світі зимового мовлення.
Урок розвитку зв’язного мовлення.
Мета.
Розвивати граматичні навички.
Відпрацювати правила вживання іменників за родами та числами.
Розширювати словниковий запас.
Розвивати мовленнєві та пізнавальні навички.
Хід уроку
I. Вступ . Повторення теорії
-Що ви знаєте про іменники?
-Як визначити число і рід іменника?
-Назвіть слова, які належать до іменників.
Ігрове введення.
-Коли почуєш слово іменник, потисніть руку другу.
Снігопад, білий, хрустіти, покрив, замерзлі, струмки, мороз, щебетали, хуртовина, ясний, холодний, сніг, ковзали, день, свіжий, затишний, спостерігати, ламати, гілки.
II. Основна частина
1. Гра "Шашки іменників":
Ігрове поле шахівниці складається з іменників. Гравці роблять хід, обираючи слово і будуючи речення з використанням цього іменника.
Ігрова дошка:
Створюю або намалюю шахову дошку на папері.
Замість традиційних шашок використовую картки із словами-іменниками.
Правила Гри:
Розміщаю ігрові картки на дошці, розташовуючи їх на клітинках випадковим чином.
Гравець обирає картку-фігуру і розміщує її на новій клітинці на дошці, називаючи слово-іменник, яке вказано на картці.
Гравець пояснює значення іменника та складає з ним речення.
Гравець перемагає, коли фігури-картки супротивника вилучені з гри або не можуть рухатися.
- Поясни значення іменника та склади з ним речення.
Книга, стіл, квітка, мама, шапка, шоколад, собака, годинник, яблуко, крапля, літо, олівець, сніговик, телефон, кошик, ведмідь, мураха, м'яч, риба, лисичка, сонце, журнал, молоко, картка, кава, мішок, вода, кіт, трава, лампа, вікно, краса, дерево, озеро, світло, вітер, серце, машина, дитина, сумка.
2. Фізкультхвилинка
3. Гра "Картки з пам'яттю":
Створюю картки, де одна картка має зображення, а інші - відповідне слово. Учні підбирають картки, співставляючи зображення та слова.
- Підберіть картку з іменником, який підходить до малюнку.
-Запиши слова в зошит, визнач число та рід іменника.
-Чи всі слова є іменниками?
-Поясни…..

Санчата, лижі, сніговик, снігопад, ковзани, тепла, шапка, рукавички, святкова, ялинка, крига, гірка для катання, снігова, битва, шоколад, ліхтарик, зимова казка, блискучий, сніг, захід сонця, смачний, млинець, радісний, сміх, тепла, ковдра, кришталева, краса, гном, зимовий, пейзаж, пушистий, капелюх, корона.
Слова, які не підходять: Святкова ялинка, шоколад, ліхтарик, захід сонця, смачний млинець, тепла ковдра, гном, корона.
III. Рефлексія та Підсумок
-Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
-Яке слово або вираз вам сподобалося найбільше?
-Чи було вам важко розуміти які-небудь слова?
-Як і де ви можете використовувати ці слова в розповідях чи письмі?
