Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапевтична валіза педагога: готові вправи для літа
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Тема уроку: Використовую дієслова в мовленні.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Конспект уроку мітить цікавий, доступний матеріал до вивчення теми: "Використовую дієслова в мовленні". Урок побудований повністю на ігрових елементах, що допомагають легше сприймати та засвоювати матеріал. Урок складений та проведений з дотриманням методичних рекомендацій НУШ.

Джерела використаної інформації: розкрити закрити
1. Типова освітня програма,
розроблена під керівництвом Савченко О. Я
2. Веб-платформи для розвитку різних навичок та знань; навчальні ресурси, які пропонують он-лайн уроки та відео контент для покращення академічних досягнень.
Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Тема уроку: Використовую дієслова в мовленні.

Мета: вправляти учнів у розпізнаванні, утворенні та використанні дієслів у мовленні; закріплювати вміння учнів читати за ролями; удосконалювати навички пошуку інформації в різних джерелах; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; формувати комунікативну, інформаційну, математичну компетентності, компетентність спілкування рідною мовою; виховувати впевненість в собі, взаємоповагу, дружнє ставлення один до одного, уміння працювати в команді.

Обладнання: цеглинки LEGO, дощечки для письма, дидактичний матеріал (грошові знаки), інтерактивна дошка, плакат із зображенням колеса досягнень та стікери.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, математична, інформаційно-комунікаційна, соціальна і здоров’язбережувальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Доброго ранку, любі учні! Сподіваюся, що ваші серця сповнені хвилювання від очікування сьогоднішнього уроку, як і моє. Розпочнімо!

Повідомлення теми і мети уроку: «Використовую дієслова в мовленні»

Чи є ця тема для вас новою, чи вже знайома?

Отже, ми сьогодні продовжимо вчитися використовувати дієслова у мовленні та спілкуватися рідною мовою.

Емоційне налаштування

В житті усім потрібна дружба:

І для розваг, і для журби.

Із другом легше в світі жити,

Але й дружити треба вміти.

Слід другові допомагати,

В пригоді завжди захищати,

Слід жарти друга розуміти

Й самому жартувати вміти.

Коли ж якесь нерозуміння,

Потрібно виявити терпіння.

При сварці – швидше помиритись –

Не варто з друзями сваритись.

Бо, як кажуть: «Добре жити

Там, де вміють всі дружити».

Як ви гадаєте, а ми вміємо дружити?

От зараз і перевіримо.

Гра «Обійми»

Чи подобається вам, коли вас обіймають?

А що таке обійми? Які вони?

Діти об’єднуються в пари. Однією рукою обіймають один одного, а вільними разом обережно розгортають зім’яту газету.

Завдяки вашим злагодженим діям ви дуже швидко справилися із завданням. Сміливо можна назвати вас дружніми.

«Обійми» — яка це частина мови? (Іменник)

Знайдіть у газетних текстах іменники. (Діти називають.)

Яка частина мови «ніжні, теплі, ласкаві, щирі»? (Прикметники)

Знайдіть у газетних текстах прикметники. (Діти називають.)

Що ми робили з газетою? (Розгортали.)

Яка це частина мови? Знайдіть дієслова.

Ви добре справилися із завданням. Правильно дібрали слова. Але мені цікаво, наскільки добре ви знаєте визначення частин мови...

Давайте пограємо зі мною в гру «Так чи ні»? Приготуйте LEGO-цеглинки.

Гра «Так чи ні»

Використовується інтерактивна дошка.

На дошці з’являються висловлювання, які зачитує учитель. Якщо воно істинне, учні піднімають угору зелену цеглинку, якщо хибне — червону.

Слова, що означають дію предмета, називають дієсловами.

Дієслова відповідають на питання хто? Або що?.

Прикметники називають предмет.

Слова, що означають ознаку предмета, називаються прикметниками.

Дієслова відповідають на питання: що робить? що роблять?.

Слова, що називають предмет та відповідають на питання хто? що?, називаються іменниками.

Яку з частин мови ми вивчили першою, яку другою і, нарешті, третьою?

Незвичний диктант на дощечках. Діти беруть свої дощечки для письма. Визначаємо частини мови.

Іменник — 1,

Прикметник — 2,

Дієслово — 3.

Учитель зачитує слова, а учні крейдою на дощечках записують відповідні цифри: 1, 2, 3.

Запропоновані слова: парк, веселий, активний, кататися, карусель, батут, гойдатися, сміятися, цікавий, стрибати.

По закінченню перевіряють під контролем учителя.

ІІ. Основна частина

Настав час попрацювати із зошитом. Розгорніть його і запишіть число, класна робота.

Каліграфічна хвилинка

Написання буквосполучень: Рр ро оз зв ва аг ги розваги

Розваги – це вміння відчувати позитивні емоції.

Хто здогадався, яке слово будемо писати?

Речення записують під диктовку. Для перевірки відкривається запис на інтерактивній дошці.

Діти за допомогою цеглинок сигналізують про кількість помилок у написаному.

Назвіть дієслова в цьому реченні.

Чи можна «розваги» назвати колективною справою?

Робота за підручником с. 89-90

Наші з вами постійні друзі: Читалочка, Щебетунчик, Родзинка та Гаджик також вирішили колективно порозважатися. Давайте зараз прочитаємо в ролях, де вони побували.

Вправа 1

Вправа 2.

Отже, де побували друзі? (У луна-парку)

Як ви розумієте значення цього слова?

З яких частин складається слово луна-парк?

Перевірте за словником, чи правильно ви розумієте значення цього слова.

Луна-парк (англ. Luna park) — різновид парку розваг, кілька атракціонів, зібраних в одному місці. Отримав свою назву слідом за першим Луна-парком, який був названий за назвою корабля, що брав участь в атракціоні «Політ на Місяць»; корабель був названий «Луна» на честь Луни Данді, сестри одного з творців парку Елмера Данді.

Фізкультхвилинка для очей

Вправа 3. Вибіркове списування.

Відшукайте у розмові друзів дієслова. Запишіть їх.

Які питання можна до них поставити?

Каталася (що робила?), блукав (що робив?), стрибав (що робив?), мчав (що робив?), піднімалася (що робила?), побували (що зробили?).

Вправа 4. «Відгадай»

Уважно розгляньте світлини. Що на них зображено?

Як називається перший атракціон? (Карусель)

Знайдіть, хто з друзів катався на каруселі? (На каруселях каталася Читалочка.)

Як називається атракціон, зображений на другій світлині? (Американські гірки.)

Чи каталися ви на такому атракціоні?

Знайдіть інформацію, хто з друзів не побоявся покататися на такому атракціоні? (Гаджик катався на американських гірках.)

Розгляньте третю світлину. Як називається розвага, зображена на ній?

Чи подобається вам стрибати на батуті?

Хто з друзів теж стрибав на батуті? (Щебетунчик.)

Як ще розважався Щебетунчик у луна-парку? (Блукав лабіринтами.)

Назвіть дієслова у цих реченнях.

Запис утворених речень на дошці та в зошитах під диктовку.

Вправа 5

Що потрібно придбати, аби покататися на атракціонах у луна-парку? (Квиток.)

Давайте розглянемо квиток, що придбав один з друзів.

Спробуйте визначити, кому належить цей квиток? (Родзинці.)

Яку інформацію він містить? (Назва атракціона та міста, в якому знаходиться цей атракціон, вартість.)

Підніміть руку, хто із вас хотів би побувати в Луна-парку?

Про що повинні пам’ятати всі відвідувачі?

Правильно. Про свою безпеку. Потрібно пам’ятати про правила безпечної поведінки. Назвіть ряд правил. (Діти називають.)

Вправа 6

Вправа «Обери атракціон». Гра «Пантоміма».

Давайте переглянемо запропонований нам цінник атракціонів.

Розгляньте їх перелік. Оберіть той, який вам би хотілося відвідати. Зверніть увагу на вартість квитка на цей атракціон.

У кожного з вас є грошові знаки. Відрахуйте собі суму, яка рівна ціні вашого квитка.

За допомогою міміки, жестів та руху донесіть нам, який обрали атракціон.

Будемо вважати, що той, хто вдало виконає завдання, із задоволенням розважиться.

ІІІ. Заключна частина.

Вправа «Інтерв’ю».

Де побували сьогодні разом з друзями?

Які завдання найбільше сподобалися?

Які дієслова ви запам’ятали протягом нашої мандрівки?

Рефлексія «Колесо досягнень».

Той, кому сподобався урок, кріпить стікер у верхніх кабінках. Якщо урок не сподобався — кріпить в нижніх.

Домашнє завдання.

Підручник с. 90, впр. 8.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Культура мовлення. Наголошування окремих дієслів, уживання дієслів відповідно до їхнього лексичного значення.

Культура мовлення. Наголошування окремих дієслів, уживання дієслів відповідно до їхнього лексичного значення.

315

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

35 грн

Урок зв'язного мовлення. Текст -опис

Урок зв'язного мовлення. Текст -опис

149

Аватар профіля Боброва Олена Володимирівна
Українська мова
3—4 клас

25 грн

ГР 4. Досліджує мовлення. Тестування "Дієслово як частина мови"

ГР 4. Досліджує мовлення. Тестування "Дієслово як частина мови"

80

Аватар профіля Басій-Волошина Валентина Володимирівна
Українська мова
8 клас

35 грн

Узагальнення вивченого з теми «Дієслово».

Узагальнення вивченого з теми «Дієслово».

283

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

35 грн

Урок розвитку зв'язного мовлення. Творчий переказ "Гіркий урок"

Урок розвитку зв'язного мовлення. Творчий переказ "Гіркий урок"

794

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Українська мова
4 клас

19 грн

Узагальнення й систематизація вивченого з теми "Дієслово"

Узагальнення  й систематизація вивченого з теми "Дієслово"

492

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

33 грн

Схожі уроки

Правопис складних іменників (повторення й поглиблення).

Правопис складних іменників (повторення й поглиблення).

956

Аватар профіля Мірошніченко Леся Миколаївна
Українська мова
6 клас

Розділові знаки в СПР з кількома підрядними

Розділові знаки в СПР з кількома підрядними

1389

Аватар профіля Яковець Надія Василівна
Українська мова
9 клас

Розвиток зв"язного мовлення. Есе.

Розвиток зв"язного мовлення. Есе.

815

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська мова
10 клас

Спостерігаю за відмінюванням займенників 3-ої особи

Спостерігаю за відмінюванням займенників 3-ої  особи

617

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Українська мова
4 клас

Послідовна підрядність.

Послідовна підрядність.

500

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська мова
9 клас

Поглиблення і систематизація найважливіших відомостей із синтаксису, пунктуації

Поглиблення і систематизація найважливіших відомостей із синтаксису, пунктуації

340

Аватар профіля Ніколенко Марина Олександрівна
Українська мова
11 клас