ТЕМА: Школа
МЕТА: Засвоїти слова за темою, розвивати мовленнєві навички, формувати вміння будувати зв’язні висловлювання за малюнками, розповідати про себе, удосконалювати й розвивати орфоепічні вміння.
ОБЛАДНАННЯ: ножиці, клей.
ХІД УРОКУ
1.ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.1.Інсценізація пісні «Пішла киця по водицю»
(Лічилкою « У зеленому саду» обрати котика і кицю)
Чітко вимовляйте м’який приголосний звук (ц)
1.2.Вправа на визначення змістової ознаки ряду слів.
-За якою ознакою слова об’єднані у групу?
А)Киця, водиця, лисиця, заєць, стілець.
-А ці?
Б)Яйце, цифра, цирк, цистерна блюдце.
Доберіть свої слова зі звуками (ц).
1.3.Фізкультхвилинка
2.Актуалізація опорних знань учнів.
2.1.Чистомовка
Олі – олі – олі – олі – олі – олі
Вчуся я у школі.
Аю – аю – аю – аю – аю – аю
У школі я читаю.
Шу – шу – шу – шу – шу – шу
У школі я пишу.
Лю – лю – лю – лю – лю – лю
Школу я люблю.
2.2.Робота над загадкою.
Послухайте і відгадайте загадку.
Входять до неї сліпими,
А виходять зрячими.
Що це?
(Школа)
-Як ви розумієте вислів «входять до неї сліпими»?
-А вислів « виходять зрячими»?
3.Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми поговоримо про школу, вивчимо «шкільні» слова, пограємо у гру.
4.Сприймання та усвідомлення нових знань.
4.1.Практична робота
Знайдіть слова – підписи до малюнків, виріжте, наклейте.
Учень учениця учні школяр школярка школярі
4.2.Гра « Повтори, не пропусти»
Вимовте ці слова , не пропустіть жодного.
Школа, школяр, школярка, шкільний, школярі
4.3.Робота над віршем П. Воронька
А)Слухання вірша
Послухайте вірш і скажіть, про що він.
Б)Бесіда за змістом.
-Для чого діти прийшли до школи?
-Які «шкільні» слова є у вірші? (школа, клас, учитись)
В)Вивчення вірша.
4.4.Фізкультхвилинка
5.Закріплення та осмислення знань.
5.1.Розповідь за малюнками.
Розкажіть за малюнками, хто що робить.
5.2.Гра « Хто що робить?»
Учасник показує будь – яку навчальну дію, а однокласники описують її. Продовжує гру той, хто розповів про дії першого.
5.3. Вправа « Послухай і виправ»
А)На перерві діти працюють, а на уроках відпочивають.
Б)На уроках математики учні танцюють і співають.
В)Школярі пишуть у книгах букви і слова.
Г)учениця намалювала крейдою на стіні метелика.
6.Узагальнкння і систематизація знань.
6.1.Практична робота.
Знайдіть слова, що відповідають вашим діям у школі. Виріжте їх і наклейте.
6.2.Робота над прислів’ям.
(На дошці написані слова)
Незнайко біжить, лежить Знайко по доріжці на печі а
Слова розсипалися. Зберіть їх до купи так, щоб вийшло прислів’я.
Знайко по доріжці біжить,
А Незнайко на печі лежить.
-Як ви розумієте це прислів’я?
-Куди може бігти Знайко?
-Кого називають Знайками?
-А кого – Незнайками?
6.3.Розповідь учителя
Двадцять чотири століття тому у Греції з’явилися перші школи. Стародавні греки називали їх «схоле». Це було місце, де діти проводили свій вільний час. Потім тут почали навчати. Але до тих шкіл могли ходити тільки хлопчики. Спочатку вони ходили до школи, у якій їх учили читати, писати й лічити. З цієї школи вони переходили до іншої, де їх навчали співів, музики, поезії. Завершувалося навчання у школі, яка готувала майбутніх воїнів. До нас школа прийшла тисячу років тому. І була вона спочатку дуже схожа своїми порядками на оту давньогрецьку. Так грецьке слово « схоле» дорогою до нас і стало «школою».
7.Підсумок уроку.
-Якою була тема нашого уроку?
- Які «шкільні» слова ви запам’ятали?»











