Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Техніка безпеки під час роботи з лаками та фарбами

Петриківський розпис

Для кого: Змішаний

22 проходження

1 запитання

09.09.2022

72

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

На цьому занятті ви дізнаєтесь декілька нескладнтих правил в роботі з лаками та фарбами. Дотримуючись їх ви не зашкодите собі і не зіпсуєте свою роботу над якою старанно працювали.

Завдання №1 Теоретичний блок

Так , так, техніка безпеки при роботі з художніми матеріалами теж існує, не дивлячись на те, що малювати ми всі починали ще в ранньому дитинстві і звикли вважати малювання абсолютно нешкідливим заняттям. Більшість людей зазвичай про це навіть не замислюється. Але техніку безпеки малювання треба дотримуватися. Тут наведені основні правила по техніці безпеки малювання і використання художніх засобів. Кожен художник, а тим більше початківець, обов'язково повинен знати склад використовуваних їм художніх матеріалів, ступінь їх токсичності та необхідні заходи безпеки. Найчастіше те, що неприйнятно для одного, є цілком допустимим для іншого. 

1. Ніколи не кладіть пензлик з нанесеною на ній фарбою в рот, щоб створити гострий кінчик. Ви ж так не робите, використовуючи кисть і фарбу для стін? Так, чому впевнені, що фарба художника безпечна? У неї також додають різні антисептики і фарбувальні пігменти, які часто бувають токсичними.

2. Незважаючи на те, що шкіра людини і є природним захисним бар'єром, все ж, варто мінімізувати ступінь впливу на неї художніх матеріалів. В залежності від виконуваного виду роботи, спробуйте використовувати одноразові латексні рукавички.

3. Не забувайте ретельно мити руки після завершення роботи.

4. Не їжте під час живопису та не залишайте їжу на робочому місці. Чашки з якимись напоями не ставте поряд з банкою, де знаходяться ваші кисті і вода. У стані зосередженості на живописі, можна легко не помітити, як пензлик опиняться в неправильному контейнері.

5. В ході роботи неодноразово провітрюйте приміщення тому що пари розчинників, які входять до складу деяких матеріалів можуть вам зашкодити: лак-спреїв і аерозольних лаків.

 Завжди, перш ніж починати з ними роботу, уважно читайте попередження на їх етикетках. Вдихання клею здатне завдати великої шкоди легеням.

6. Вибирайте тільки натуральні фарби, що не містять токсичні речовини. Про що вказує спеціальна мітка на коробці.

7. Зберігайте всі розчинники в оригінальній упаковці, що має особливу позначку про її вміст далеко від джерел тепла і вогню. Ні в якому разі не запалюйте поблизу неї сірники.

8. Ніколи не виливайте фарби і розчинники в раковину. Вони засмічують труби.

9. При використанні уайт-спіриту або схожих розчинників, розгляньте можливість заміни цих розчинників на версії, що не містять запах.

10. Завжди забирайте пастельний пил не віником, а пилососом, який має хорошу тягу і фільтр.

Уява і художні матеріали  важливі компоненти образотворчого процесу. Але головною умовою використання будь-яких інструментів повинна бути техніка безпеки малювання.

Опис, який учні побачать після проходження тестування

Ви молодці якщо старанно дотримуєтесь цих правил. Так тримати!

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тут можна дізнатись як правильно працювати з лаками та фарбами.

Рефлексія від 22 учнів

Сподобався

22 0

Зрозумілий

22 0

Потрібні роз'яснення

22 0