Тема. Таблиця множення числа 8. Задача.
Мета:
скласти і засвоїти таблицю множення числа 8;
продовжити формувати вміння і навички розв'язування задач, що включають операцію збільшення чи зменшення числа у (в) кілька разів;
розвивати логічне мислення, математичне мовлення, уміння працювати самостійно, увагу;
виховувати любов до тварин;
коригувати мову та мовлення.
Обладнання: навчальна презентація, підручник для 2 класу "Математика", перфокартки "Веселі ведмежата" для перевірки табличного множення і ділення на 7;
Хід уроку:
I. Організація учнів до уроку
Встали всі рівненько,
Усміхнулися гарненько.
Не дрімати, не лежати,
Лише думати й міркувати.
Слайд 1 
II. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми навчатимемо звірят із "Лісової школи" таблиці множення на число 8.
Слайд 2 
ІІІ. Контроль і корекція знань.
1. Усна лічба.
- Навчимо лисичку усно лічити.
(Учитель "садить " за парту м 'яку іграшку — лисичку.)
Слайд 3 
- Перевіримо, як ведмедик засвоїв таблиці множення та ділення на 7.
(За парту тепер "садять " м'яку іграшку — ведмедика. У кожного учня перфокартка у вигляді ведмедика. У першого варіанту з таблицею множення на 7, у другого — з таблицею ділення на 7. Учні записують результати на перфокартках.)
Слайд 4 
Взаємоперевірка.
(Учні в парах обмінюються перфокартками.)
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Підготовча робота.
- Виконайте письмово обчислення.
7+7+7+7=
6+6+6+6+6=
- Замініть дію додавання дією множення.
2. Пояснення нового матеріалу.
(Робота із електронною книжкою-розкладкою.)
- Щоб допомогти вам вивчити таблицю множення числа 8, білочка назбирала грибочки. І розклала їх у кошики.
Слайд 5 
Слайд 6 
- У скільки кошиків розклала білочка грибочки? (У 2)
- По скільки грибочків у кожному кошику? (По 8)
- Скільки всього грибочків у двох кошиках? (Усього 16 грибочків )
- Як ви про це дізналися? (8 + 8 = 16)
- Замініть дію додавання дією множення. (8 * 2 = 16)
3. Первинне закріплення.
Метод багаторазового пояснення. Гра «Хто перший?». «Загубилося число.»
3) Фізкультхвилинка
4) Розв'яжіть задачу.
Майстер виготовив 24 деталі, а учень - 6 деталей. У скільки разів більше деталей виготовив майстер, ніж учень?
VІ. Домашнє завдання. Підсумок уроку.














