Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Урок:

Способи об'ємного засушування рослин

08.11.2022
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Сьогодні ми дізнаємось більше про об'ємне засушування рослин

Вміст уроку:
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Також поговоримо про електроприлади які можуть нам допомогти.

Завдання №1:

Теоретичний блок

Існує безліч варіантів як можна висушити квіти із збереженням їх форми, але все ці зводиться до трьох способів: сушіння підвішених рослин, сушіння без підвішування, сушіння в осушувачі.

Сушіння підвішених рослин

Цей спосіб є найпростішим і найпоширенішим. Найчастіше таким чином сушать цілющі трави, але і для декоративних рослин він цілком застосовується. Сушіння у підвішеному вигляді погано підходить для рослин з великими ніжними пелюстками та для рослин із соковитими частинами, але для більшості кольорів цей спосіб є найбільш зручним. Таким чином чудово сохнуть троянди, конвалії, рудбекія "золоті кулі" та багато іншого. А для рослин із добре розвиненими механічними тканинами це взагалі основний спосіб сушіння (наприклад, гіпсофіла, деревій, золотарник, кермек, злаки, безсмертник, парасольки дягиля та бощовика).

lh3.googleusercontent.com/aYGsg_0bymdrs7ipa56w12ma...

Технічно все дуже просто - зв'язуємо стебла в основі по кілька штук (або прив'язуємо мотузку окремо до кожного стебла і вішаємо "вниз головою" на цвях або мотузку в сухому, темному, прохолодному приміщенні, що добре провітрюється. І забуваємо приблизно на кілька тижнів-місяць, залежно від погоди.

Секрети успіху:

*не треба зв'язувати рослини в один великий пучок, це подовжить час сушіння та підвищить ймовірність того, що рослини почнуть гнити;

*краще зв'язувати стебла на середині, а в нижніх частинах, за кілька сантиметрів від зрізу;

* зв'язуємо стебла не дуже туго, щоб не зламати;

*зайві частини краще видалити відразу (наприклад, велике листя), щоб скоротити час сушіння і не створювати сприятливе середовище для цвілі.

Сушіння на повітрі без підвішування

Цей спосіб висушування кольорів із збереженням форми більш універсальний, оскільки не потребує окремого приміщення. Технічно він теж дуже простий – розкласти квіти в один шар по доступних поверхнях, час від часу перевертати, через пару тижнів-місяць використовувати готові сухоцвіти за призначенням або визначити їх на зберігання. Для прискорення процесу можна обернути кожну квітку шаром паперової серветки (міняти щодня до повного висихання) або прокласти шматочки паперової серветки між пелюстками. Інший варіант прискорити процес – використовувати електричну сушарку для овочів або духовку в режимі конвекції.


Как сушить сухоцветы в домашних условиях - способы сушки цветов

Сушіння квітів в осушувачі

Для ефективного висушування квітів із збереженням форми можна використовувати різні сипучі продукти та реагенти. Основна ідея методу - осушувач "витягує" вологу з квітки, яку потрібно висушити, а назад не віддає. У різних джерелах можна зустріти слово "десикант", його використовують як збірну назву для речовин, що висушують. Для сушіння квітів можна використовувати: сіль (хоч морську, хоч звичайну з супермаркету), рис, манку, геркулес, буру (порошок) та суміш бури з борошном, силікагель (наприклад, силікагелевий наповнювач для котячих лотків), просіяний сухий пісок. У такий спосіб можна висушити практично будь-яку рослину, навіть із ніжними пелюстками, навіть сукуленти.

как сушить цветы

Зупинимося на цьому способі трохи докладніше. Щоб проілюструвати послідовність дій, я зібрала кілька суцвіть конюшини і висушила їх у силікагелі. В осушувачі незручно сушити квіти з довгими стеблами. Тому я залишила від кожного стебла кілька сантиметрів і вставила дріт у кожне стебло. Вільні кінці я звернула кільцями, щоб було зручніше закладати квіти в осушувач.

Объемная сушка растений

Объемная сушка растений

Крім осушувача, вам знадобиться ємність відповідного розміру - квітка повинна поміститися повністю, і має залишитися місце для осушувача зверху, знизу і з боків. Якщо у вас багато матеріалу, зручним рішенням буде великий контейнер, в який можна укласти квіти кількома рядами та шарами, пересипаючи осушувачем. Зрозуміло, ємність має бути чистою і абсолютно сухою, а ось матеріал, з якого контейнер зроблений, ніякого значення не має. Спочатку насипаємо на дно контейнера шар осушувача кілька сантиметрів.

Объемная сушка растений

Поміщаємо квітку на осушувач стеблом вниз і злегка занурюємо, щоб не падав. Потім квітку потрібно акуратно розправити, одночасно акуратно насипаючи осушувач у всі його потаємні місця, якомога глибше і ретельніше. В результаті серединка, чашолистки (або обгортка суцвіття) і всі пелюстки повинні бути дуже добре пересипані осушувачем, відокремлені один від одного шаром реагенту, що осушує.

Объемная сушка растений

Объемная сушка растений

Можна розмістити квітку, навпаки, вгору стеблом, але тоді її доведеться акуратно (щоб не деформувався) притопити в осушувачі. Після цього акуратно (щоб не деформувати квітку) насипаємо осушувач у ємність так, щоб квітка була в ньому повністю прихована, і зверху насипаємо ще один шар у пару-трійку сантиметрів.

Объемная сушка растений

Якщо контейнер стоятиме в сухому, добре провітрюваному приміщенні, його можна залишити відкритим. Якщо ви не можете контролювати вологість приміщення, краще контейнер герметично закрити (наприклад, спочатку накрити харчовою плівкою, а зверху кришкою), щоб осушувач витягував вологу тільки з квітки і не набирав її з повітря.

Объемная сушка растений

Терміни висихання квітів при використанні цього способу складає від кількох днів до 2-3 тижнів, залежно від особливостей самої рослини та використаного реагенту. Стандартні рекомендації для прискорення процесу – нагріти ємність у духовці (але тоді вона не повинна бути пластиковою), у цьому випадку квіти можна висушити за кілька годин. Також я зустрічала рекомендації нагрівати в мікрохвильовій печі кількома хвилинними інтервалами, перевіряючи квіти в осушувачі після кожного епізоду нагріву, але цей спосіб не застосовується, якщо ви сушите квіти з дротом, з якого потім сформуєте стебла.

Для перевірки готовності можна відкопати квітку так, щоб було видно край пелюсток, і помацати його зубочисткою. Висушені квітки потрібно акуратно витягти ложкою, пінцетом або іншими підручними засобами та очистити від залишків осушувача (струсити, здути, видалити осушувач із важкодоступних місць за допомогою кисті).

Объемная сушка растений

Як зберегти колір

Для збереження кольору при висушуванні існує тільки одне правило: чим швидше висохла квітка, тим більше шансів на те, що її колір збережеться. Усі перелічені способи об'ємного сушіння сприяють збереженню кольору. Але багато залежить і від самої рослини - склад, концентрація та стійкість пігментів неоднакові у різних видів, багато рослин вицвітають або змінюють колір у будь-якому випадку, незалежно від способу висушування. У загальному випадку - чим яскравіше пелюстки, тим простіше зберегти їхнє забарвлення при висушуванні.

Якщо ви хочете зберегти колір пелюсток при сушінні квітки, познайомтеся зі своїми головними ворогами: Час. Згодом усі квіти вицвітають, якісь раніше, якісь пізніше, і нічого з цим не вдієш. Ультрафіолет. Щоб квіти зберегли фарбування пелюсток, їх треба сушити у темряві. Ну, чи хоча б у тіні, щоб на них не потрапляло сонячне проміння. Вогкість. Якщо ви зібрали мокрі рослини або середовище для висушування недостатньо сухе, їх частини стають живильним середовищем для бактерій та грибів. Результат - гнилизна і бурі плями. Нагрів. Якщо ви хочете прискорити сушіння та використовуєте сушарку або духовку, потрібно уважно стежити за температурним режимом і не перестаратися з нагріванням (не більше 40-50 С), інакше пелюстки побуріють.

Опис, який учні побачать після проходження уроку

Ви дуже старанні!

Рефлексія від 7 учнів

Сподобався:

7 0

Зрозумілий:

7 0

Потрібні роз'яснення:

7 0
Рекомендуємо

Об'ємна аплікація "Дощ"

Об'ємна аплікація "Дощ"

573

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Технології
4 клас

19 грн

Виготовлення об’ємної листівки

Виготовлення об’ємної листівки

128

Аватар профіля Ільчук Надія Миколаївна
НУШ
7—8 клас

23 грн

Об'ємна аплікація "Пінгвін"

Об'ємна аплікація "Пінгвін"

638

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Технології
4 клас

19 грн

Об’ємна куля-сніжинка №4

Об’ємна куля-сніжинка №4

27

Аватар профіля Костєєв Володимир Анатолійович
Технології
6—11 клас та дорослі

25 грн

Об'ємна аплікація з повітряного пластиліну

Об'ємна аплікація з повітряного пластиліну

98

Аватар профіля Ільчук Надія Миколаївна
Технології
5 клас

23 грн