Мета: : дати дітям уявлення про основні властивості води: прозора, рідка, без кольору, без запаху, розчиняє деякі речовини; розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води; сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку дошкільнят. Уточнити уявлення дітей про те, що вода дуже важлива для всіх живих істот, без неї не можуть жити рослини, тварини, людина (людям вода потрібна для їжі, пиття, для миття тіла, предметів, які є в приміщенні). Сформувати у дітей знання про значення води в житті людини: вода - джерело життя; вода необхідна для підтримання та забезпечення життя людини. Прищеплювати бережливе ставлення до води. Активізувати і збагатити словник дітей іменниками, прикметниками та дієсловами по темі заняття. Виховувати моральне й естетичне ставлення до навколишнього світу, виховувати правильне ставлення до свого здоров'я.
Хід заняття:
1.Організаційний момент
Добрий день, малята, любі хлопчики й дівчата.
Дітки,відгадайте загадку!
Я і хмара, і туман,
І струмок, і океан,
І літаю, і біжу,
І скляною бути можу! (Вода)
2.Основна частина
Дайте відповіді на запитання:
- Де можна зустріти воду в природі?
- Кому або чому потрібна вода?
- Як люди використовують воду?
- Чи може вода врятувати життя?
Пропоную пограти в дидактичну гру " Кому потрібна вода?"
https://youtu.be/vrMRQx1udIw
Провоную вам переглянути відео про водичку.
https://youtu.be/E5TYOldUJo8
Дітки, а чи прозора вода у склянці?

(Так, звичайно вода у склянці прозора)
А чи бачимо ми трубочку у воді?

Так,бачимо, бо водичка наша прозора. У неї немає ні кольору, ні запаху, ані смаку.
Дидактична гра «Де живе вода?».
https://youtu.be/OQ_2y6DZVe8
Пальчикова гімнастика «Дощик».
Дощик, дощик кап, так кап (Пальцем правої руки торкатися до долоні лівої руки, імітуючи крапельки)
Ти не капай більше так! (Пальцем лівої руки доторкатися до долоні правої руки, імітуючи крапельки)
Вистачить землю поливати, (Загрожувати вказівним пальцем, знак заперечення)
Нам пора йти гуляти! (Двома пальцями кожної руки імітувати кроки)
3.Підсумок
Дітки, давайте ще раз скажемо, де ж у нас живуть сестрички-крапельки.
- Для чого нам потрібна вода?
- Яка вода?