Розвивати музичний слух та голос дитини, вправляючи в чистому інтонуванні поступового руху мелодії вгору та вниз, вміння відображати характер музики різними танцювальними рухами. Сприяти розвитку у дитини зорової та слухової уяви.
Конструктор уроків
Розвивати музичний слух та голос дитини, вправляючи в чистому інтонуванні поступового руху мелодії вгору та вниз, вміння відображати характер музики різними танцювальними рухами. Сприяти розвитку у дитини зорової та слухової уяви.
Доброго ранку, дітки! Ваше сьогодні завдання: відгадати загадку, поспівати пісень та трішки порухатися під музику.
1
«Щедра осінь»
Мета:
Розвивати музичний слух та голос дитини, вправляючи в чистому інтонуванні поступового руху мелодії вгору та вниз, вміння відображати характер музики різними танцювальними рухами. Сприяти розвитку у дитини зорової та слухової уяви.
Формувати почуття музичного ритму, вміння супроводжувати виконання танцювальної композиції виразним співом. Вміти впізнавати за звучанням назву музичного твору.
Виховувати художній смак, позитивне ставлення до музики. Стимулювати бажання співати ансамблем, протягуючи довгі звуки, природним голосом, прислухаючись до співу однолітків.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Музичне привітання «Добрий день,малята»
Дітки, я рада вас усіх вітати на нашому занятті.
Відгадайте загадку.
Жовте листячко летить,
Під ногами шелестить
Сонце вже не припікає
І коли це все буває?
(Восени)
Давайте пригадаємо яка зараз пора року?(Відповідь дітей)
Так, дітки, осінь. А якою буває осінь?(Відповіді дітей)
Сьогодні ми послухаємо нову пісеньку, яка називається «Щедра осінь».
Я вам нагадаю, що пісня-це такий музичний твір, який призначений для співу і має слова.
Слухання пісні «Щедра осінь» з переглядом відео
Вам сподобалася пісенька?(Відповідь).
Як ви вважаєте,пісня «Щедра осінь» була весела чи сумна?
Так, пісня весела, радісна і має швидкий темп.
А що ви бачили на екрані?
Так, про ці всі фрукти, погоду восени розповідається у пісні.
Давайте ще раз пригадаємо назву.(Діти повторюють назву).
Дітки, ми з вами вже знаємо, що для того щоб гарно співати потрібно постійно робити різні вправи для голосу. І зараз щоб розігріти наш голосочок заспіваємо поспівку «Дощик стукає в вікно».
Виконується поспівка «Дощик накрапає»
Осінню часто дує сильний вітер. А що відбувається, дітки, з листочками коли на них дує вітер?(Відповіді дітей)
Так, вірно. Ми з вами знаємо, що для того щоб гарно виконувати пісні нам потрібно навчитися правильно брати дихання.
Молодці!
Голосочки підготували, тепер можемо співати.
Подивіться, яка осінь щедра на врожай. Скільки фруктів вона нам дарує.
Діти, а які фрукти ви знаєте?(Відповіді дітей)
Давайте пригадаємо пісню, в якій розповідається про те, які гарні фрукти дарує нам осінь.(Діти пригадують назву пісні «Осінь-радісна пора»)
Молодці, пригадали. Пропоную її виконати для наших гостей.
Виконання пісні «Осінь-радісна пора»
А далі ми заспіваємо наступну пісеньку, а яку ви дізнаєтесь після того, як відгадаєте музичну загадку.
(Звучить мелодію пісні «Листочок золотистий»)
Хто може відгадати цю загадку?(Відповіді дітей)
Пісня називається «Листочок золотистий». На минулому занятті ми вже почали вчити цю пісеньку. А сьогодні повторимо перші два куплети і вивчимо третій. Але для початку пригадаємо який характер у цієї пісні?(Відповідь дітей). Як будемо її виконувати?(Відповідь дітей).
Діти виконують перші два куплети пісні «Листочок золотистий»
Проводиться гра «Осінні листочки»
Ось і підійшло до кінця наше заняття. Давайте пригадаємо що ми сьогодні робили на занятті?(Відповіді дітей)
Я вами дуже пишаюся,ви сьогодні були уважними і старанно виконували всі завдання. А зараз я вам кажу «До побачення!»

Рефлексія від 1 учня
Сподобався:
Так: 1
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 1
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 1
Так: 0
В. Сосюра. «Васильки» - зразок інтимної лірики. «Осінь» («Облітають квіти, обриває вітер…»). Щирість ліричного самовираження
Володимир Винниченко. «Федько-халамидник». Розповідь про Федька, його життя, стосунки з однолітками. Добро і зло, благородство і підступність у творі. Щедрий на добро внутрішній світ Федька