Тема. Розквітаймо в лісі слів.
Урок розвитку зв’язного мовлення.
Мета.
Заохочувати дітей розмішувати та обговорювати нові слова в контексті їхнього власного досвіду та сприйняття.
Виявляти індивідуальні реакції та враження учнів.
Стимулювати самостійне мислення та рефлексію над власними досягненнями та можливостями для подальшого вдосконалення.
Хід уроку
I. Вступ . Повторення теорії
-Які частини мови ви знаєте?
-Що відомо про іменник?
-Про прикметник?
-Про дієслово?
Ігрове введення "Ланцюжок слів":
Кожен учень називає іменник, починаючи з останньої літери попереднього іменника.
Мета - тримати ланцюжок слів, доки не закінчаться ідеї.
II. Основна частина
1.Гра "Визнач число"
Учні повинні визначити, чи є іменник у однині чи множині.
Якщо іменник в однині учень піднімає одну руку, якщо у множині дві руки….
Картки зі словами:
- Визнач, чи є іменник у однині чи множині. Поділи на два стовпчика, запиши.
Книга, ключ, стілець, годинник, килим, телефон, ручка, вікно, дзеркало, кошик, картка, комп'ютер, хмари, столиці, річки, гори, океани, дерева, квіти, птахи, метелики, хвилі, дороги, тунелі, стіл, зірки, дельфіни, орли, гриби, літачки, чайки, бджоли, лампа, берези, кораблі.
2. Фізкультхвилинка
3.Створення колективної казки.
-Створи чарівну казку, запиши.
1. Зачин історії: 2. Головний герой: 3. Сприйняття місця: 4. Конфлікт чи проблема: 5. Дії героїв: 6. Розв'язання проблеми: 7. Закінчення історії: | -На дивний ліс.. -Добрий чаклун... -Місце було сповнене чарівності та... - Всі відчували себе сумними через... -На допомогу прибігли... - За допомогою чарівного предмету... - Головний герой завжди пам'ятав про цей чудовий... |
III. Рефлексія та підсумок
-Що найцікавіше ви запам'ятали на уроці?
-Чи були завдання, які вам допомогли найбільше вивчити нові слова?
-Як ви відчули себе, коли вам вдавалося використати нові слова у створеній казці?
-Чи сподобалось вам бути казкарями?