Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Різновиди пластичних мас: пластилін , гіпс

Петриківський розпис

Для кого: Змішаний

23 проходження

1 запитання

28.11.2022

62

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Також познайомимось з особливостями гіпсу

Завдання №1 Теоретичний блок

Пластилін — матеріал для ліплення. Виготовляється з очищеного і подрібненого порошку глини з доданням воску, сала та інших речовин, що перешкоджають висиханню. Буває різнобарвним. Слугує матеріалом для виконання фігур ескізів для скульптурних робіт, невеликих моделей, виробів малих форм.

Питання про те, кого вважати винахідником пластиліну, є спірним. У Німеччині ним вважають Франца Колба (патент 1880 року), у Великій Британії — Вільяма Харбута (патент 1899 року).

Пластилін використовується дітьми як матеріал для дрібного ліплення. Ігри з пластиліном сприяють розвитку координації пальців.

Також використовується як матеріал для скульптури у виготовленні невеликих ескізних (чорнових) моделей в процесі пошуку форми, тобто перед початком роботи над чистовим варіантом.

Один з жанрів анімації — пластилінова анімація — створюється за допомогою фігур, виліплених з пластиліну.

Пластилиновая анимация | Діти в місті Вінниця

Якщо до вас в руки потрапив цей чудо-матеріал, і ви не знаєте що з ним робити, то ось кілька ідей:

- можна використовувати для малювання на папері або картоні;

- можна робити картини на прозорому склі і прикрашати дрібними предметами;

- відривати невеликі шматочки пластиліну і прикріплювати на підготовлений малюнок;

- ліпити неіснуючих тварин і звичайно багато іншого.

Існує кілька видів пластиліну:

1. Класичний пластилін.

Цей вид найбільш доступний і поширений. Напевно, ви знайомі з ним з дитинства. Він більш пружний і твердий, його обов'язково потрібно розминати перед ліпленням.

Классический пластилин ErichKrause® Monsters 12 цветов со стеком, 180г (коробка) - купить по низкой цене и с доставкой

2. Пластилін восковий.

За рахунок вмісту воску в складі, такий пластилін більш м'який і пластичний, добре склеюється.

Лео" "Расти" Пластилин восковой LMCW-0112 144 г ( в картонной упаковке ) 12 цв. . купить за 162,00 ₽ в интернет-магазине Леонардо

3. Скульптурний пластилін.

Призначений для моделювання фігурок і статуеток. Добре зберігає і тримає форму. Працюючи з ним, можна виліпити як великі, так і дрібні елементи. Так само його часто використовують в навчальних закладах і просто любителі. Його величезний плюс в тому, що він має необмежений термін придатності.

Гамма "Студия" - пластилин скульптурный, твердый - 1кг

4.    Плаваючий пластилін.

Більше підходить для малюків, оскільки він дуже м'який і легкий. Плюс в тому, що даний вид пластиліну не тоне, тому дитина може взяти його з собою під час купання.

Пластилин плавающий, 6 цветов от Луч, 22С1430-08 - купить в интернет-магазине ToyWay.Ru

5.   Кульковий пластилін.

Один з нових видів пластиліну. Складається з безлічі дрібних кульок, які з'єднані тонкими клейовими нитками. Він приємний на дотик, грати з ним одне задоволення. Маленькі кульки відмінно масажують долоньки. Підійде для розвитку дрібної моторики.

Шариковый пластилин крупнозернистый СМЕШАРИКИ 10 гр, цвета МИКС|Modelliermasse| - AliExpress

6.   Застигаючий пластилін.

Вид пластиліну для об'ємного ліплення. Застигає протягом доби після використання. Після висихання зроблена фігурка може стати повноцінною іграшкою.

Застывающий пластилин, 480 г: 6 цветов по 80 г (1876261) - Купить по цене от 136.00 руб. | Интернет магазин SIMA-LAND.RU

Серед наявних у продажу матеріалів для ліплення, кожен може вибрати собі відповідний вид пластиліну, здатний задовольнити будь-які потреби і побажання користувача.

Гіпс - це природний, натуральний, міцний, екологічно чистий матеріал. З допомогою формувальної суміші високої міцності можна виливати різні дитячі гіпсові фігурки, барельєфи, статуетки; робити підставки, прикраси і молди; створювати зліпки (відбитки) ручки-ніжки дитини: відобразити різні пам'ятні моменти дорослих (наприклад, з'єднання рук закоханих сердець); зробити інтер'єр красиву дизайнерську ліпнину з гіпсу своїми руками!

Формувальна суміш для виробів (Гіпс, суміш для формування) купити в інтернет-магазині «Крамниця Творчості»

Видобуток і переробка сировини

У своїй природній формі гіпс існує як мінерал у породах осадового походження, там, де раніше багато тисячоліть тому тяглося море. Родовища поширені як у всій території Європи і інших континентах. Після видобутку сировина надходить на завод, де його випалюють і подрібнюють на порошок. Випалювання гіпсового каменю виконується різними способами за різної температури. Ці відмінності у обробці дають на виході марки матеріалу з різними властивостями. Сенс процесу випалу у тому, щоб виділити, максимально випарити воду. Ще один основний етап обробки - це подрібнення каменю на порошок. В результаті переробки отриманий матеріал можна використовувати у різних сферах виробництва, у тому числі для виготовлення ліпного декору.

Існує кілька методів класифікації в залежності від аналізованих параметрів.

За методом теплової обробки гіпс підрозділяється на:

 • низьковипалювальний

 • високовипалювальний

Низьковипалювальні склади обробляються з меншою температурою при випалюванні, ніж високовипалювальні. В результаті в першому випадку не випареної води в сировині залишається більше, отже, з цього матеріалу за фактом виходять менш міцні елементи.

За часом твердіння розчину його поділяють на три категорії:

 • швидкотвердіючий

 • нормальнотвердіючий

 • повільнотвердіючий

Також існують різноманітні ступені помелу гіпсового порошку. Це дає поділ на три групи:

 • грубий помол

 • середній

 • тонкий

Види гіпсу

Усі різноманітні марки гіпсових матеріалів відносяться до кількох основних груп. Такі групи утворені за схожістю спектра властивостей матеріалів та загальних сфер застосування. Розглянемо ці види з прицілом виявлення найбільш придатного складу для ліпного справи.

Будівельний гіпс. У нього найпростіші характеристики та невисока ціна, що пояснюється швидкою швидкістю виробництва. Матеріал виходить шляхом випалу з невисокою температурою та грубим ступенем помолу. Відповідно, міцність виробів, що отримуються з його допомогою, невисока.

Формувальні гіпсові склади. Вони тонші за своїм помолом, ніж будівельні. Значить після затвердіння розчину пор у виробах набагато менше і міцність деталей вища. Але для виробництва гіпсового декору вона все ж таки недостатня. Ця марка підійде для виготовлення форм, у тому числі і для використання в керамічному виробництві.

Високоміцний скульптурний гіпс ГВВС-16. Вже в самій назві підкреслюється якість цього матеріалу як особливо міцного. Про це говорить і маркування із цифрою шістнадцять. Специфіка такого результату полягає у спеціальному методі виробництва. Сировина обробляється гарячою парою під тиском у спеціальних камерах. В результаті такого процесу виходить склад, при замішуванні якого водою і подальшому твердінні утворюється гіпсовий моноліт з порами дуже малого розміру і незначною кількістю.

Медичний гіпс Г18. У назві цієї марки ми бачимо специфіку його використання у галузі медицини. Основними сферами застосування є стоматологія та травматологія.

Надміцні склади. Марка Г 25. З цим видом сировини можна працювати під час створення ліпних виробів.

Висновки: Таким чином, на практиці з використанням будь-якого виду гіпсу можна зробити ліпний виріб. Абсолютних перешкод тут немає. Але виділяються типи матеріалів, які дають невисоку якість і незручності у роботі, інші, навпаки, найбільш оптимальні.

Опис, який учні побачать після проходження тестування

Ви дуже старанні!

Опис уроку (учням цей опис не показується):

На цьому занятті розглянемо особливості такого матеріалу для ліплення як пластилін

Рефлексія від 23 учнів

Сподобався

23 0

Зрозумілий

23 0

Потрібні роз'яснення

23 0