Конспект заняття з розвитку мовлення і культури мовленнєвого спілкування у групі раннього віку (третій рік життя). Онлайн-навчання
Тема: «Різні способи вітатися»
Програмовий зміст: продовжувати вчити з дітьми слова вітання, дати їм уявлення про вітання без слів (невербальне); розвивати навички вербальної і невербальної комунікації, слухову увагу, діалогічне мовлення, довільну пам’ять; виховувати доброзичливе ставлення до інших, ввічливість.
Матеріал: іграшка на руку Зайчик, аудіозапис для появи Зайчика, презентація «Як можна вітатись без слів», відеозапис фізкультхвилинки «На галяві зайці танцювали»
Хід заняття
1. Організаційний момент
Доброго ранку, любі малята,
Час уже нам починати.
І , як завжди, на початку
Робимо для очей зарядку.
2. Гімнастика для очей
3. Поява зайчика: спочатку чути музику, а потім з’являється зайчик зі словами : «А ось і я!»
Вихователь: Доброго ранку, зайчику!
Зайчик мовчить
Вихователь: Дивний якийсь зайчик. Не вітається. А знаю: він, мабуть, просто не вміє вітатись . (Зайчик киває ствердно головою) Давайте навчимо зайчика вітатись.
4. Дидактична мовленнєва гра «Навчимо зайчика вітатись»
Мета: закріпити уміння дітей використовувати різні слова вітання в залежності від ситуації; розширювати словниковий запас; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати ввічливість.
Коли ми зустрічаємо людину зранку, то вітаємось з нею словами: «Доброго… ранку!»
Коли зустрічаємо вдень, то кажемо: «Добрий … день!»
А якщо зустрілися увечері: «Доброго… вечора!»
Для закріплення запитати двох - трьох дітей, як вони будуть вітатись вранці/вдень/ввечері (щось одне)
Зайчик: А можна привітатись якось інакше, іншими словами.
Вихователь: Звичайно, можна. Можна сказати «Вітаю» чи «Доброго здоров’я». А до друга ще можна сказати «Привіт!»
Зайчик: Як цікаво. Ну тоді, якщо ви мої друзі, то усім «Привіт!» (малята відповідають)
Вихователь: Молодець, зайчику, ти дуже швидко вчишся. А чи знаєш ти, що привітатись можна навіть без слів. (Зайчик заперечно хитає головою) Подивись на екран разом з малятами і дізнаєшся.
5. Перегляд презентації «Як можна вітатись без слів» з коментуванням вихователя.
6. Зайчик: Мені сподобались ці способи вітатись, особливо кулачками і обіймами. Я теж вмію так. (показує з вихователем) А ви, малята, вмієте? А ну спробуйте з матусями. (діти обіймаються з рідними)
7. Зайчик: Ну вітатись я вже навчився і зі словами і без. А коли ми будемо гратись, стрибати, танцювати? Давайте, малята, вставайте і я вам покажу, як я танцюю зі своїми друзями. Повторюйте за нами.
Фізкультхвилинка « На галяві зайці танцювали»
8. Зайчик : Весело мені з вами, малята. Але я щось забарився. Матуся вже, мабуть мене шукає. Тому пора прощатися. Я знаю, що коли йдеш, слід казати «До побачення». Правильно? (відповіді дітей). Ну тоді «До побачення, малята!»
Вихователь (до Зайчика): До побачення, зайчику! Будемо чекати на тебе знову.
9. Підсумок
Вихователь (до дітей): І нам теж пора прощатись. Але наостанок хочу вам нагадати, щоб ви не забували вітатись. Пригадайте, якими словами можна вітатись? (відповіді дітей) А як можна привітатись без слів? (відповіді дітей. Якщо у дітей виникають труднощі під час відповідей, вихователь їм допомагає.) Які ви розумнички! Усе запам’ятали. Наступного разу вивчимо ще щось цікаве. А тепер «До побачення і до нових зустрічей»!!!