План-конспект
відкритого уроку з алгебри ,
Тема.Радіанне вимірювання кутів
Вид уроку. Інтерактивний урок.
Мета уроку:
Навчальна - ввести поняття «радіан», «радіанна міра кута», навчити учнів переходити від градусної міри до радіанної і навпаки.
Розвиваюча - розвивати в учнів вміння практичної реалізації системи знань в систему вмінь; мислення, пам'ять, увагу.
Виховна - виховувати культуру мовного спілкування в ході бесіди, формувати навики самостійно приймати рішення; розвивати творчий та естетичний потенціал.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Хід уроку
| ||||||||||||||||
(Метод: психолого – педагогічної підтримки роботи учнів на уроці). Вчитель з’ясовує присутність учнів на уроці, налаштовує їх на роботу, встановлює психолого – педагогічний контакт з класом | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
- Що таке кут? (геом. зміст) - Які одиниці виміру кутів? - Якими співвідношеннями пов’язані між собою градуси, хвилини, секунди? - Чим кути повороту відрізняються від геометричних кутів? - Як відкласти додатний кут, від’ємний? - Чи може кут мати більше 360 градусів? - Які градусна міра кутів 1, 2 , 3, 4 чверті? - Які кути не належать жодній чверті? 2. Математичний диктант 1.В якій чверті знаходиться кут: 290?, 167?, -280?, 99?, 178?, -350?, 3670?, 3599? 2.Обчислити cos30?, ctg45?, tg45?, sin30?, sin0?, cos0? 3.Встановіть відповідність між кутами обертання та градусними мірами (Метод : встановлення відповідностей) 1 А 990° 3 В -990° 2 Б 1215° 4 Г -900° Відповіді: учні виконують взаємоперевірку, та виставляють оцінки (по 0,5 балів та 1 балу за відповідність) Сума: 8 балів. І в. ІІ в.
| ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| (Метод : пошуковий) Діти готують повідомлення про одиниці вимірювання в різних сферах життя. Повідомлення про одиниці вимірювання в різних сферах життя. 1.Градусне вимірювання і його частини (мінути , секунди) виникло ще в Стародавньому Вавилоні задовго до нової ери. Жерці вважали, що свій денний шлях Сонце проходить за 180 кроків, і, отже, один «крок» дорівнює 1/180 частині розгорнутого кута. Ще у Вавилоні була прийнята шестидесятична система числення. Тому зрозуміло, що для більш мілких одиниць вимірювання кутів один «крок» послідовно ділиться на 60 частин. Звідси і пішло, що 1°=60´, а 1´= 60´´ 2.В геометрії як одиницю вимірювання кутів використовують прямий кут. В астрономії за одиницю вимірювання кутів взято кутову одиницю. Це величина кута, який становить 1/6 частини прямого. В техніці за одиницю вимірювання кутів взято повний оберт В артилерії кути вимірюють в «поділках кутоміра». Велика поділка-1/60 частина повного оберту, мала поділка-1/100 частина великої поділки.(Запис 28-32 ознаає: 28 великих і 33 малих поділок кутоміра). Моряки вимірюють кути в румбах. Ця одиниця дорівнює 1/16 частині розгорнутого кута | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||
(Метод: інструктування). Оголошується тема, мета та завдання уроку. Тема уроку: Радіанне вимірювання кутів Мета уроку. Ознайомити з поняттям «радіан», «радіанна міра кута», навчити переходити від градусної міри до радіанної і навпаки. План уроку.
Формули переходу від градусної міри до радіанної і навпаки | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
ВІДЕО |
(методи – пояснювально – ілюстративний). Радіанна міра кута 1 радіан — центральний кут, який опирається на дугу, довжина якої дорівнює радіусу. Встановимо зв’язок між радіанним і градусним вимірюванням кутів. Розгорнутому куту відповідає півколо, тобто дуга, довжина якої дорівнює πR Щоб знайти радіанну міру кута в 180°, треба довжину дуги πR розділити на довжину радіуса R: . Отже, радіанна міра кута в 180° дорівнює π: 180° = π рад. Із цієї формули одержуємо (розділивши ліву і праву частини рівності на 180): рад, або 1° 0,017 рад. Із рівності 180° = π рад також одержуємо (розділивши ліву і праву частини рівності на π): , або 1 рад 57°. Розглянемо приклади переходу від радіанної міри до градусної і навпаки. | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||
На дошці
На дошці На дошці | (Метод навчальний тренажер) Завдання початкового та середнього рівнів Приклад 1. Виразіть в радіанах величини кутів 20°; 55°; 80°; 120°. Зразок виконує вчитель: а=20°π/180°=π/9 При записі радіанної міри кута позначення «рад» опускають. Наприклад замість рівності 90° =рад, пишуть 90° = . Приклад 2. Виразіть в градусах величини кутів рад, рад, рад, рад. Зразок виконує вчитель: α°= або Одержуємо: рад = 18?; рад = 36?; рад = 15?; рад = 10?. Обчислення радіанної і градусних мір через пропорції 180° - π рад 180° - π рад 30° - х рад х° - рад х=рад х= (Групова робота) Заповнити таблицю Замінити * в таблиці радіанним заданням кутів Визначте градусну та радіанну міру
| |||||||||||||||
| ||||||||||||||||
(Метод: аналіз узагальнюючих знань) | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Учням пропонується закінчити речення
Вчитель підводить підсумки урок, відмічає роботу учнів, коментує отримані оцінки на уроці. | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Опрацювати Р.3(п16), розв’язати ст.238 № 3,4 | ||||||||||||||||











