Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Техніки релаксації для дітей та підлітків: як навчити знімати стрес через рух і звук
»
Взяти участь Всі події
Урок:

«Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через розряд. Розв’язування задач.»

06.11.2021
0 0
Опис уроку (учням цей опис не показується):

Мета:

  • Закріпити вміння застосовувати алгоритм додавання у стовпчик;

планувати послідовність дій письмового додавання трицифрових чисел з двома переходами через розряд;

коментувати дії під час виконання обчислень.

  • Розвивати вміння аналізувати зміст задачі, її умову, складати план та обирати спосіб її розв’язання.

  • Виховувати допитливість, самостійність у роботі та охайність.

  • Формувати ключові компетентності:

математичну компетентність,

ключову компетентність – вміння вчитися,

громадянську: учні прагнуть бути культурними у спілкуванні з однокласникам,

здоров’язбережувальну – формують навички здорового способу життя,

інформаційно-комунікативну: знаходять необхідну інформацію з додаткових джерел знань; обговорюють отриману інформацію.

Тип уроку:комбінований

Обладнання: підручник,малюнки, плакати, ,Мікі Маус ,питання, смайлики, фотокартки із домашнім завданням,кубик Блума,музичний супровід.

Хід уроку:

І.Організація початку уроку.

1. Привітання.

-Добрий день!

Дружно, голосно сказати.

Добрий день!

Вправо, вліво поверніться,

Один одному всміхніться.

Ще раз дружно привітались.

Добрий день!

2.Знайомство.

-Зараз в нас урок математики і нехай він залишить у вас міцні знання, принесе відмінні оцінки і хороший настрій.

-Який у вас зараз настрій ми перевіремо за допомогою наших смайликів. Зараз кожен по черзі встане на закріпить прищіпку на тому смайлику який він в нього. (Перевіряємо настрій учнів). Я сподіваюсь що вкінці нашого уроку у всіх буде чудовий настрій.

3. Перевірка готовності учнів до уроку .

-А зараз перевірте щоб у вас на партах був підручник, зошит, олівець та ручка.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

-Діти , коли сьогодні я йшла до вас на урок я зустріла Мікі Мауса і запропонувала йому піти зі мною, але він не знає тему нашого заняття, тому ми повинні йому допомогти .

  1. Знайди помилку. «Знайди назву».

  • Виконаємо завдання «Знайди назву». Прошу вас бути уважними. (Учні).

  • Щоб дізнатися тему уроку нам потрібно виконати завдання. розташовують числа у порядку зростання та прочитайте слово

631, 181, 710, 643, 130,903, 820,829,821

Д О В А Д Я А Н Н

2.– Так ,це додавання і тема нашого уроку «Додавання трицифрових чисел». Мікі Маусу дуже цікава ця тема тож давайте йому допоможемо ії засвоїти .

ІІІ. Актуалізація опрних знань.

1.Перевірка домашнього завдання. (збір зошитів)

2. Каліграфічна хвилинка № 676 с.105

-А для того щоб гарно писати та засвоювати знання з математики, Мікі вам пропонує виконати одне цікаве завдання. Але спочатку відкриємо зошити і запишимо число, класна робота .

- І так 1завдання, вам потрібно записати числа у яких (3сот.4дес.6одн.,2сот.3дес.,III розряду і 6 одн. I розряду). (відповіді)

2завдання запишіть цифрами такі числа(340,43,1000,800,808,425)

3завдання запишіть «сусідів» числа 600. (599,601)

4завдання запишіть у сантиметрах (3м7см=307см,3м60см=360см).

-Молодці! Ви відмінно впорались із завданням.

2. Усна лічба

-А зараз ми попрацюємо з книгою, відкриємо сторінку 105,номер 677.А прочитати Мікі нам допоможе (ім’я). Отже, що нам потрібно зробити (підібрати числа в яких нерівність буде правильною ),так вірно. Тобто замість а ми повинні поставити подані числа,яке це буде перше число?

Скрин

IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Пояснення вчителя

-Діти, на жаль наш Мікі Маус не пам’ятає як додавати у стовпчик з переходом через розряд , давайте йому нагадаємо. Номер 678.

1.Записуємо приклад 358+274 , одиниці під одиницями , десятки під десятками , сотні під сотнями.

2.Яку першу дію ми повинні виконати ?(8 одн. додати 4 один.)

3.Ми отримаємо 12 одн.,тобто це 1 дес і 2 одн.

4.2. ми записуємо під одиницями , а один запам’ятовуємо.

5.Яку наступну дію ми виконуємо?(5 дес додати 7 десятків )

6.Скільки буде?(12 десятків )

7.А ще ми запам’ятовували один ,тому додаємо до 12 ще 1.(дорівнює 13= 1 дес 3 один)

8.Записуємо 3 і один запам’ятовуємо .

9.І остання дія яку ми виконаємо це…?(до 3 додамо 2)

10.Але ми пам’ятаємо про ще одну одиницю тобто 3+2+1,скільки буде?(6)

11.Так і записуємо під сотнями 6.

12.Яка відповідь нашого прикладу ?(632,тобто це 6 сот ,3дес,2один).

2. Первинне закріплення.

-Мікі начебто згадав , але нам потрібно закріпити з ним ці знання за допомогою прикладів під номером 679.(Декілька учнів вирішують біля дошки з коментуванням ,а всі інші у зошитах).

-Які ви молодці ! Сідайте , а інші чотири приклади ви вирішите самі. Перші два хлопчики ,а наступні два дівчата.

-Що ви отримали хлопчики?

-А дівчата? Молодці! Мікі все запам’ятав.

Фізкультхвилинка

V. Закріплення знань, формування умінь і навичок

-Сподіваюсь ви всі гарно вирішили завдання від Мікі!

-А поки ви вирішували приклади , наш новий друг знайшов у ваших книжках декілька цікавих задач. Тож пропоную їх виконати .Запишемо у зошити задача номер 680

1.Прочитайте задачу всі разом пошипки.

2.Ще раз нам прочитає задачу(ім’я).

3.Про що йде мова у задачі?(про вітряк)

-А зараз вийде до дошки (ім’я).

4.Які головні слова задачі? (Потрібно, змолов, залишилось)

5.Скільки потрібно перемолоти? (Невідомо)

6.Скільки перемолов зерна?

7.Скільки залишилось перемолоти зерна?(136 кг)

8.Яке головне питання задачі?(Скільки кг зерна було потрібно змолоти?)

9.Чи можемо ми одразу відповісти на головне питання? (Ні)

10.Чому?(Тому що ми не знаємо скільки вітряк перемолов за 2 год)

11.Якою дією ми це можемо дізнатися ? (додаванням

Що до чого будемо додавати? (140+140=280 кг)

12.Чи можемо ми зараз відповісти на головне питання?(Так)за допомогою якої дії?(додавання).Що до чого будемо додавати? (280+136=416кг).

13.Відповідь:416 кг.

-Добре,сідай.Запишемо наступну задачу номер 681.

-А зараз пропоную трішки розім’яти ваши пальчики , за допомогою цікавих вправ!

1.Прочитайте задачу всі разом пошипки.

2.Ще раз нам прочитає задачу(ім’я).

3.Про що йде мова у задачі?(Про моток дроту).

-Вийде до дошки та допоможе нам (і’мя).

4.Які головні слова?(було,відрізали?)

5.Яка довжина дроту?( 9 дм)

6.Яка маса мотка?(72г)

7.Яке головне питання?(Яка маса цього шматка дроту?)

8.Чи можемо ми одразу відповісти на головне питання? (Ні)

9.Чому?(Тому що ми не знаємо яка маса 1 дм дроту)

10.Якою дією ми це можемо дізнатися ? (діленням)

11.Що на що будемо ділити?(72:9=8г)

12.Чи можемо ми зараз відповісти на головне питання?(Так)за допомогою якої дії?(множення)

13.Що на що будемо множити?(8*4=32г).

5.Відповідь:32г.

-А ще у нас є дуже цікава задача номер якої 682.Ми її вирішимо усно.

1.Скільки було батьків?Скільки синів? А скільки онуків?

2.Яке головне питання?

Отже,якщо у сім’ї 2 батька,2 сини , дідусь і онук, то мова йде лише про 3 чоловік : сина, батька й онука.

3.Тобто , 80+40+60 і ділемо це на 2 = 90 років

IV. Підсумок уроку.

-Діти , ось наш урок і добігає кінця,нашому Мікі Маусу дуже сподобалось з вами повторювати вивчену тему.Тому у нього є кілька запитань до вас .(Діти підходять до героя беруть у нього питання та відповідають на них.

1.Назвіть число в якому три сотні і 3 одиниці.(303)

2.Розкладіть на розряди число 256(2 сот5дес6одн)

3.Скільки одиниць в чисолі 100?(0).

4.Скільки буде , якщо до 1сот додати 3 сот?(4сот=400)

5.Скільки десятків у числі 371?(7 десятків).

6.Сума доданків 101 і 1(101)

7.Назвіть компоненти додавання.(1доданок,2доданок,сума)

8.Скільки кроків зробить заєць за 100 років ?(жодного)

9.Скільки балерин танцюють соло? (одна)

10.Що є у кожного слова, рослини, рівняння? (корінь)

11.Емблемою якого авто є 4 кільця? («Ауді»)

12.Скільки точок утворюється при перетині двох прямих? (одна)

V. Підсумок уроку.

1.Вправа «кубик блума»

- Чи сподобалось вам урок з Мікі Маусом ?

  • Поділіться своїми враженнями?

  • Яка вправа для вас була найтрудніша?

  • Яка найлегша?

- Що ви запам’ятали?

- Як ви гадаєте чи корисним для вас був цей урок?Чому?

VI. Домашнє завдання.

  • Діти, наш гість дякує вам він багато чого запам’ятав та згадав ,йому було цікаво та весело з вами.Але він хотів зробити невелику згаданку про себе тому ваше домашнє завдання записано на його фотокартці .Вам потрібно буде вирішити приклади під номером 683 та задачу номер 684.

Вміст уроку:

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1:

Теоретичний блок

Хід уроку:

І.Організація початку уроку.

1. Привітання.

-Добрий день!

Дружно, голосно сказати.

Добрий день!

Вправо, вліво поверніться,

Один одному всміхніться.

Ще раз дружно привітались.

Добрий день!

2.Знайомство.

-Зараз в нас урок математики і нехай він  залишить у вас міцні знання, принесе відмінні оцінки і хороший настрій.

-Який у вас зараз настрій ми перевіремо за допомогою наших смайликів. Зараз кожен по черзі встане на закріпить прищіпку на тому смайлику який він в нього. (Перевіряємо настрій учнів). Я сподіваюсь що вкінці нашого уроку у всіх буде чудовий настрій.

3. Перевірка готовності учнів до уроку .

      -А зараз перевірте щоб у вас на партах був підручник, зошит, олівець та ручка.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

-Діти , коли сьогодні я йшла до вас на урок я зустріла Мікі Мауса і запропонувала йому піти зі мною, але він не знає тему нашого заняття, тому ми повинні йому допомогти .

  1. Знайди помилку. «Знайди назву».

  • Виконаємо завдання «Знайди назву». Прошу вас бути уважними. (Учні).

  • Щоб дізнатися тему уроку нам потрібно виконати завдання. розташовують числа у порядку зростання та прочитайте слово

631, 181, 710, 643, 130,903, 820,829,821

Д        О     В    А     Д    Я      А   Н     Н 

    2.– Так ,це додавання  і тема нашого уроку «Додавання трицифрових чисел». Мікі Маусу дуже цікава ця тема тож давайте йому допоможемо ії засвоїти .

ІІІ. Актуалізація опрних знань.

1.Перевірка домашнього завдання. (збір зошитів)

2. Каліграфічна хвилинка № 676 с.105

-А для того щоб гарно писати та засвоювати знання з математики, Мікі вам пропонує виконати одне цікаве завдання. Але спочатку відкриємо зошити і запишимо число, класна робота .

- І так 1завдання, вам потрібно записати числа у яких (3сот.4дес.6одн.,2сот.3дес.,III розряду і 6 одн. I розряду). (відповіді)

           2завдання запишіть цифрами такі числа(340,43,1000,800,808,425)

           3завдання  запишіть «сусідів» числа 600. (599,601) 

           4завдання запишіть у сантиметрах (3м7см=307см,3м60см=360см).

-Молодці! Ви відмінно впорались із завданням.

2. Усна лічба

-А зараз ми попрацюємо з книгою, відкриємо сторінку 105,номер 677.А прочитати Мікі нам допоможе (ім’я).  Отже, що нам потрібно зробити (підібрати числа в яких нерівність буде правильною ),так вірно. Тобто замість а ми повинні поставити подані числа,яке це буде перше число?

Скрин

IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Пояснення вчителя

-Діти, на жаль наш Мікі Маус не пам’ятає як додавати у стовпчик  з переходом через розряд , давайте йому нагадаємо. Номер 678.

1.Записуємо приклад 358+274 , одиниці під одиницями , десятки  під десятками , сотні під сотнями.

2.Яку першу дію ми повинні виконати ?(8 одн. додати 4 один.)

3.Ми отримаємо 12 одн.,тобто це 1 дес і 2 одн.

4.2. ми  записуємо під одиницями , а один запам’ятовуємо.

5.Яку наступну дію ми виконуємо?(5 дес додати 7 десятків )

6.Скільки буде?(12 десятків )

7.А  ще ми запам’ятовували один ,тому додаємо до 12 ще 1.(дорівнює 13= 1 дес 3 один)

8.Записуємо  3 і один запам’ятовуємо .

9.І остання дія яку ми виконаємо це…?(до 3 додамо 2)

10.Але  ми пам’ятаємо про ще одну одиницю тобто 3+2+1,скільки буде?(6)

11.Так і записуємо під сотнями 6.

12.Яка відповідь нашого прикладу ?(632,тобто це 6 сот ,3дес,2один).

2. Первинне закріплення.

-Мікі начебто згадав , але нам потрібно закріпити з ним ці знання за допомогою прикладів під номером 679.(Декілька учнів вирішують біля дошки з коментуванням ,а всі інші у зошитах).

-Які ви молодці ! Сідайте , а інші чотири приклади ви вирішите самі. Перші два хлопчики  ,а наступні два дівчата.

-Що ви отримали хлопчики?

-А дівчата? Молодці! Мікі все запам’ятав.

Фізкультхвилинка

V. Закріплення знань, формування умінь і навичок

-Сподіваюсь ви всі гарно вирішили завдання від Мікі!

-А поки ви вирішували приклади , наш новий друг знайшов у ваших книжках декілька цікавих задач. Тож пропоную їх виконати .Запишемо у зошити задача номер 680

1.Прочитайте задачу всі разом пошипки.

2.Ще раз нам прочитає задачу(ім’я).

3.Про що йде мова у задачі?(про вітряк)

-А зараз вийде до дошки (ім’я).

4.Які головні слова задачі? (Потрібно, змолов, залишилось)

5.Скільки потрібно перемолоти? (Невідомо)

6.Скільки перемолов зерна?

7.Скільки залишилось перемолоти зерна?(136 кг)

8.Яке головне питання задачі?(Скільки кг зерна було потрібно змолоти?)

9.Чи можемо ми одразу відповісти на головне питання? (Ні)

10.Чому?(Тому що ми не знаємо скільки вітряк перемолов за 2 год)

11.Якою дією ми це можемо дізнатися ? (додаванням

Що до чого будемо додавати? (140+140=280 кг)

12.Чи можемо ми зараз відповісти на головне питання?(Так)за допомогою якої дії?(додавання).Що до чого будемо додавати? (280+136=416кг).

13.Відповідь:416 кг.

-Добре,сідай.Запишемо наступну задачу номер 681.

-А зараз пропоную трішки розім’яти ваши пальчики , за допомогою цікавих вправ!

1.Прочитайте задачу всі разом пошипки.

2.Ще раз нам прочитає задачу(ім’я).

3.Про що йде мова у задачі?(Про моток дроту).

-Вийде до дошки та допоможе нам (і’мя).

4.Які головні слова?(було,відрізали?)

5.Яка довжина дроту?( 9 дм)

6.Яка маса мотка?(72г)

7.Яке головне питання?(Яка маса цього шматка дроту?)

8.Чи можемо ми одразу відповісти на головне питання? (Ні)

9.Чому?(Тому що ми не знаємо яка маса 1 дм дроту)

10.Якою дією ми це можемо дізнатися ? (діленням)

11.Що на що будемо ділити?(72:9=8г)

12.Чи можемо ми зараз відповісти на головне питання?(Так)за допомогою якої дії?(множення)

13.Що на що будемо множити?(8*4=32г).

5.Відповідь:32г.

-А ще у нас є дуже цікава задача номер якої 682.Ми її вирішимо усно.

1.Скільки було батьків?Скільки синів? А скільки  онуків?

2.Яке головне питання?

Отже,якщо у сім’ї 2 батька,2 сини , дідусь і онук, то мова йде лише про 3 чоловік : сина, батька й онука.

3.Тобто , 80+40+60 і ділемо це на 2 = 90 років

IV. Підсумок уроку.

-Діти , ось наш урок і добігає кінця,нашому Мікі Маусу дуже сподобалось з вами повторювати вивчену тему.Тому у нього є кілька запитань до вас .(Діти підходять до героя беруть у нього питання та відповідають на них.

1.Назвіть число в якому три сотні і 3 одиниці.(303)

2.Розкладіть на розряди число 256(2 сот5дес6одн)

3.Скільки одиниць в чисолі 100?(0).

4.Скільки буде , якщо до 1сот додати 3 сот?(4сот=400)

5.Скільки десятків у числі 371?(7 десятків).

6.Сума доданків 101 і 1(101)

7.Назвіть компоненти додавання.(1доданок,2доданок,сума)

8.Скільки кроків зробить заєць за 100 років ?(жодного)

9.Скільки балерин танцюють соло? (одна)

10.Що є у кожного слова, рослини, рівняння? (корінь)

11.Емблемою якого авто є 4 кільця? («Ауді»)

12.Скільки точок утворюється при перетині двох прямих? (одна)

V. Підсумок уроку.

1.Вправа «кубик блума»

    -    Чи сподобалось вам урок з Мікі Маусом ?

  • Поділіться своїми враженнями?

  • Яка вправа для вас була найтрудніша?

  • Яка найлегша?

    -    Що ви запам’ятали?

     - Як ви гадаєте чи корисним для вас був цей урок?Чому?

VI. Домашнє завдання.

  • Діти, наш гість дякує вам він багато чого запам’ятав та згадав ,йому було цікаво та весело з вами.Але він хотів зробити невелику згаданку про себе тому ваше домашнє завдання записано на його фотокартці .Вам потрібно буде вирішити приклади під номером 683 та задачу номер 684.

Рефлексія від 11 учнів

Сподобався:

10 1

Зрозумілий:

10 1

Потрібні роз'яснення:

10 1
Рекомендуємо

Розв’язування компетентнісних задач

 Розв’язування компетентнісних задач

308

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
9 клас

25 грн

Розв'язування компетентісних задач

Розв'язування компетентісних задач

224

Аватар профіля Андрієнко Мар`ян Андрійович
Інформатика
9 клас

25 грн

Густина. Розв'язування задач.

Густина. Розв'язування задач.

223

Аватар профіля Базаренко Микола Миколайович
Фізика
7 клас

33 грн

Розв’язування розрахункових задач

Розв’язування розрахункових задач

68

Аватар профіля Сущик Михайло Михайлович
Хімія
11 клас

20 грн

Розв’язування розрахункових задач

Розв’язування розрахункових задач

35

Аватар профіля Сущик Михайло Михайлович
Хімія
11 клас

20 грн

Схожі уроки

Порівняння десяткових дробів

Порівняння десяткових дробів

490

Аватар профіля Буланова Валентина Миколаївна
Математика
5 клас

Досліджуємо задачі. Порівняння задач. Складання задач за малюнком.

Досліджуємо задачі. Порівняння задач. Складання задач за малюнком.

696

Аватар профіля Крутоголова Ірина Миколаївна
Математика
1 клас

Усне ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове.

Усне ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове.

478

Аватар профіля Шандра Алла
Математика
4 клас

6 кл. Додавання від'ємних чисел. Урок 2 (02.02.2022)

6 кл. Додавання від'ємних чисел. Урок 2 (02.02.2022)

242

Аватар профіля Сапко Наталія Олександрівна
Математика
6 клас

Письмове ділення круглого багатоцифрового числа на одноцифрове

Письмове ділення круглого багатоцифрового числа на одноцифрове

369

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Математика
4 клас