Урок:

Приготувати та подавати картопляні супи.

Вміст уроку:
1
2

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Мета уроку:

Навчальна: Формування початкових знань та навичок по виконанню трудових прийомів при приготуванні супів, по виконанню трудових прийомів нарізки продуктів.

Розвиваюча: Розвивати практичні навички при роботі з електрообладнанням, професійним устаткуванням та інструментами.

Виховна: Формувати раціональне використання сировини, економію електроенергії, бережливе ставлення до інвентарю та обладнання.

Тип уроку:

Урок формування умінь і навичок учнів при приготуванні картопляних супів

Матеріально-технічне забезпечення уроку: Проектор, презентація, комп’ютер, спецодяг. Необхідний інвентар для приготування супів, електричне обладнання уроку (електричні плити, м’ясорубка).

Хід уроку

І. Організаційний момент (2-3 хв).

- Перевірка наявності учнів

- Перевірка готовності групи до заняття

ІІ. Вступний інструктаж (45 хв):

  • Повідомлення теми, мети уроку (3-5 хв)

  • Повторення та закріплення раніше вивченого матеріалу (5-10 хв)

  • Формування нових професійних знань навичок та вмінь (25-30 хв)

  • Закріплення нового матеріалу шляхом демонстраційних вправ (3-5 хв)

  • Інструктування про безпечні умови праці та розподіл учнів по робочих місцях (3-5 хв)

Пояснення нового матеріалу:

Суп, юшка, (нім. Suppe, фр. Soupe) — рідка страва, розповсюджена в багатьох країнах.

Супи складаються з рідкої частини — основи , і щільної частини — гарніру.

Супи є стравами, які містять ряд смакових речовин, збуджують апетит і мають велике поживне значення. Вони містять велику кількість рідини і покривають 20% добової потреби організму людини у воді.

Поживність перших страв обумовлюється наявністю гарніру, а також супроводжуючими супи продуктами — хлібом, сметаною.

В Україні рідкі страви відомі дуже давно. Гарячі супи зігрівали і тамували голод. Як відомо, найулюбленіші українські перші страви – це борщ і капусняк. Також здавна готували у нас круп'яні супи, м'ясні і рибні юшки. Слово «суп» на території України з'явилося в побуті за Петра I, який привіз його з Франції разом зі стравами французької кухні.

Ми знаємо, що кулінарія і професія кухар останні десятиріччя почала розвиватися як мистецтво. Сьогодні молодь з гордістю говоре – “Я КУХАР””.

Сама течія кулінарії розвивається. Кожен рік в кулінарію приходить щось нове, сучасне, модне.

Декілька років тому була модною італійська кухня. Всюди відкривалися піцерії, всі смакували та готували на свята лазанью, готувалися італійські десерти “тірамісу” . Кухарі давали майстер – класи по приготуванню равіолі з різними смаками.

Потім вибухнула класична кухня Франції. Соуси, круасани з різними начинками, крем – супи, згадали давно забутий десерт французької кухні “крем – брюле”.

На даний час відкриваються ресторани, кафе паназійської кухні. Це сукупнісь різних кулінарних традицій східних країн - В'єтнаму, Таїланду, Сінгапуру, Лаосу, Кореї, Індонезії та Камбоджі. Равіолі замінили на ДІМ - САМ , подають в китайському соусі, овочі обсмажують швидко, сотуючи, в сковорідці ВОК, і називають це “СТІР – ФРАЙ”

Японський десерт (рисові кульки – МОТІ) – це сучасний десерт сьогодення.

У сьогоденні звичні нам супи (картопляні, борщі, солянки) замінили супи сучасної “модної” кухні такі як Вьєтнамський суп “Фо – Бо”, Тайський суп “ТОМ- ЯМ”, азіатські ПП супи на кокосовому молоці, Японський суп “МІСО – СУП”, Китайський суп “ЛАГМАН”, японський суп “РАМЕН”

Складність приготування супів паназійської кухні в тому, що у нас немає всіх продуктів для правильного, класичного їх смаку, наш організм не сприйме наприклад місо –суп, тому що в нього додається паста з пліснявою і специфічним смаком.

Але розпочнемо урок в/н з приготування звичних нам супів, які відповідають кваліфікації.

Отже, сьогодні ми приготуємо такі супи:

Суп картопляний з фрикадельками

Суп картопляний з бобовими (горохом)

Суп з домашньою локшиною

Суп з рисом на курячому бульйоні

Картопляні супи готують такого ассортименту: супи картопляні з крупами, супи картопляні з бобовими, з макаронними виробами і з овочами.

Рідка основа картопляних супів це – овочевий відвар, грибний відвар, кістковий бульйон і м’ясо – кістковий бульйон.

Класифікують супи за характером рідкої основи (на відварах, на бульйонах, на молоці) за способом приготування (заправні, прозорі, пюреподібні, солодкі, молочні, холодні) за температурою подавання (гарячі – 75-80С, холодні - 14С).

З любого правила є виключеня, отже є картопляні супи які готують без додавання картоплі (це суп – харчо, і суп з локшиною домашньою)

Для приготування перших страв ми використовуємо в основному, навіть і в ресторанах каструлі. Каструля обов’язково має бути з товстим дном, що не дасть продукту пригоріти (наприклад бобові,крупи, макаронні вироби в супі) В наш час каструль є різноманіття (скляні, з мармуровим покриттям, з нержавіючої сталі, емальовані).

ЗАБОРОНЯЄТСЯ! Готувати в каструлі з емальованим покриттям, в якій є сколи, тріщини!

Побутове обладнання для приготування супів - мультиварка, суповарка.

Професійне обладнання – котел для варіння супів, марміт для зберігання перших страв.

В чому ж подають супи? Кулінарія це мистецтво, значить і подача має бути творча. В даний час можна зустріти подачу супів в хлібі (ця подача практикується вже років 10) подача в тарілках у вигляді кружок, у вигляді маленьких каструль, подача в тарілках – шляпах, класична подача супів. Тарілка з супом обов’язково ставиться на підставну тарілку, на яку вже можна поставити соуси, хліб, грінки, зелень.

Відпускаються гарячі супи в підігрітій тарілці

- Об’єм перших страв:

порція 250 гр, 300, 400, 500

При відпуску страви, доповнення (сметана, зелень, перець) подаються окремо.

Теперь поговоримо про санітарію та гігієну на кухні. Допоможіть мені правильно доповнити речення.

- Форма кухаря змінюється…

- Медичний огляд кухарі проходять…

- Руки кухар миє після відвідування…

- Дезінфікуються руки після…

- Забороняється працювати на кухні, якщо на руках….

- Забороняється працювати на кухні з хворобами …

- При роботі на кухні, знімаються…

Не забуваємо дбати про світ навколо нас

- Використовуємо воду економно

- Купуємо швидкопсувних продуктів стільки, скільки потрібно, на одне приготування

- Чистимо та підготовлюємо продуктів стільки, скільки потрібно для приготування

Сьогодні, під час уроку на 2 бали вище заробить та підгрупа, в якої буде найменьше відходів.

Інструктаж з охорони праці. При приготуванні перших страв ми користуємося гострими, колючими предметами, електрообладнанням.

При роботі з ножами.

Ніж завжди лежить справі від розробної дошки, лезом до дошки. З ножем неможна бігати, переносять ножі лезом до себе. При роботі з ножем руки не підіймаємо вище лігтя. Лезо і рукоять ножа завжди мають бути чистими.

Електрообладнання.

Перед початком роботи перевірити справність плити, правильне включення в електромережу. При потраплянні на плиту води або жиру, плитку виключають з електромережі.

При виникненні звертаються до майстра в/н.

При роботі на електрообладнанні під ногами завжди має бути килим, дерев’яний або гумовий.

Після прослуховування інструкції з ОП, учні розписуються в журналі інструктажів з ОП.

2

12 з 12 балів

Технологічна картка на страву

Суп картопляний з фрикадельками

Назва продуктів

Брутто

Нетто

1

Бульйон овочевий

1,5л

1,5

2

Морква

1 шт

100

3

Картопля

2 шт

150

4

Цибуля

1 шт

70

5

Фарш м’ясний

200

200

6

Сіль перець

5

5

Вихід:

2000

Технологія приготування

У киплячій овочевий бульйон закладаємо обчищену, нарізану кубиками картоплю, варимо до напівготовності.

Готуємо з фаршу січену масу і формуємо кульки діаметром 3 см.

На сковорідці пасеруємо цибулю, нарізану кубиком, моркву, нарізану скибочками. Пасеровку додаємо до бульйону, додаємо сформовані фрикадельки, варимо ще 4 – 5 хвилин, в кінці додаємо лавровий лист, сіль , перець.

Подаємо в підігрітій тарілці, з зеленню, сметаною.

Вимоги до якості

Суп жовтого кольору з приємним м’ясним ароматом, фрикадельки не деформовані, смак і запах відповідають даній страві.

https://fs01.vseosvita.ua/01009zkf-846c/001.gif

Рефлексія від 6 учнів

Сподобався:

0

Так: 5

Ні: 1

Зрозумілий:

0

Так: 4

Ні: 2

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 6

Так: 0

Рекомендуємо

Урок 17 з Зварювання

Урок 17 з Зварювання

149

Аватар профіля Уніят Михайло Анатолійович
Професійна освіта
змішані

50 грн

Урок 18 з Зварювання

Урок 18 з Зварювання

170

Аватар профіля Уніят Михайло Анатолійович
Професійна освіта
змішані

50 грн

Урок 20 з Зварювання

Урок 20 з Зварювання

159

Аватар профіля Уніят Михайло Анатолійович
Професійна освіта
змішані

50 грн

Тест 21 з Зварювання

Тест 21 з Зварювання

169

Аватар профіля Уніят Михайло Анатолійович
Професійна освіта
змішані

50 грн

Урок 24 з Зварювання

Урок 24 з Зварювання

168

Аватар профіля Уніят Михайло Анатолійович
Професійна освіта
змішані

50 грн

Урок 22 з Зварювання

Урок 22 з Зварювання

154

Аватар профіля Уніят Михайло Анатолійович
Професійна освіта
змішані

50 грн

Схожі уроки

КРВ - 3.2.2 Обробка нижнього зрізу жіночих штанів

КРВ - 3.2.2 Обробка нижнього зрізу жіночих штанів

668

Аватар профіля Кобилянська Катерина Анатоліївна
Професійна освіта
дорослі

КРВ - 3.2.2 Обробка верхнього зрізу жіночих штанів поясом

КРВ - 3.2.2 Обробка верхнього зрізу жіночих штанів поясом

1134

Аватар профіля Кобилянська Катерина Анатоліївна
Професійна освіта
дорослі

КРВ - 3.2.2 Обробка застібки на тасьму блискавку

КРВ - 3.2.2 Обробка застібки на тасьму блискавку

544

Аватар профіля Кобилянська Катерина Анатоліївна
Професійна освіта
дорослі

КРВ - 3.2.2 Обробка кишень в жіночих штанах

КРВ - 3.2.2  Обробка кишень в жіночих штанах

581

Аватар профіля Кобилянська Катерина Анатоліївна
Професійна освіта
дорослі

Обробка виточок та зрізів штанів

Обробка виточок та зрізів штанів

649

Аватар профіля Кобилянська Катерина Анатоліївна
Професійна освіта
дорослі

Обробка коміра суцільнокроєного з деталями виробу та з'єднання його з горловиною

Обробка коміра   суцільнокроєного з деталями виробу та з'єднання його з горловиною

855

Аватар профіля Колесник Людмила Володимирівна
Професійна освіта
дорослі