Тема:. Правильна вимова і правопис форм родового відмінка числівників 50, 60, 70, 80, 90, 100
Мета: вчити правильно вимовляти і записувати форми родового відмінка числівників 50, 60, 70, 80, 90, 100,; закріпити уміння доводити правильність / неправильність вибору потрібної букви за допомогою правила чи словника; розвивати орфографічну пильність, критичне мислення, прищеплювати бажання правильно розмовляти українською мовою.
Обладнання: стікери і ручки по числу учнів / учениць класу, картки.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: мовно-літературна, математична.
Перебіг уроку
І. Вступна частина. Організація класу.
Вправа «Казковий магазин».
Кожен учасник пише на картці якою рисою характеру хоче поділитися За 1-2 хвилини потрібно обмінятись карточками з іншим учасником.
Запитання для обговорення: що було важче зробити: продати чи купити? Як думаєте, чому?
http://simshecon.com/wp-content/uploads/2020/07/1e4d82e5c50b5b93206d88954808741c.pdf#
ІІ. Основна частина.
1. Актуалізація опорних знань.
Творчий диктант «Допиши числівник» .
Учитель показує картку із зображеннями, а учні утворюють словосполучення числівник + іменник та записують його.
Тестування.
Навпроти твердження поставте +, якщо ви з ним погоджуєтеся, або -, якщо не погоджуєтеся.
ТВЕРДЖЕННЯ
Числівник — це частина мови, яка називає тільки кількість предметів
Числівник відповідає на питання скільки? котрий? котра? котре? котрі?
Числівник називає кількість предметів або їх порядок при лічбі
Усі слова мільйон, тисяча, синє, дошка – числівники.
П’ять, десять, вісімдесят, п’ятсот – числівники.
Фізкультхвилинка для очей
2. Мотивація навчальної діяльності.
Одного разу у лісовому магазині мама-сорока запитала у донечки-сороки.
— Ти зробила Дятлові замовлення на товари у наш магазин?
— Ні, не зробила.
— Що ж трапилося? Чому?
— Справа в тому, що числа потрібно прописувати словами. А я не знаю, як написати 50, 60, 70, 80, 90, 100 у родовому відмінку. Це якби мене хто навчив.
— Ну що ж, донечко. Це добре, що ти хочеш вчитися. Тоді полетімо в школу у 4 клас. Там саме вивчають цю тему. Послухаємо, навчимося, та й будемо грамотні.
3. Повідомлення теми та завдань уроку.
4. Сприймання та засвоєння нового матеріалу.
Робота з підручником (с. 85–86).
Виконання вправи 233.
Діти розгадують числівники.
Таблиці із числівниками розміщують на стіні слів. Діти ознайомлюються із відмінюванням числівників у називному та родовому відмінках, складають для сусіда / сусідки по парті математичні вирази, використовуючи прийменники до, від та форми числівників у родовому відмінку за зразком.
Каліграфічна хвилинка.
Каліграфічне прописування слів-відгадок.
Завдання за вибором:
Створення кластера до одного з числівників.
Орієнтовний кластер
Фізкультхвилинка.
5. Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.
Тренувальні вправи
ІІІ. Заключна частина.
1. Рефлексія.
— Як допомогли вам риси характеру, якими ви обмінялися на початку уроку?
— Питання для донечки-сороки. Дітки, допомагайте.
— Що нового дізналися?
— Що це означає для вас?
— Як ви зможете використовувати ці знання?
— Як це змінює ваші попередні уявлення?
2. Домашнє завдання.
Вправа 235 на сторінці 86.
Інструктаж до виконання домашнього завдання.
За бажанням виконати у вільний час завдання за посиланням


