Урок:

"Пожежна безпека".

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Мета: Розширити знання про пожежу, про правила поведінки під час пожежі. продовжувати вчити правила протипожежної безпеки, поглибити і закріпити уявлення дітей про користь і шкоду вогню. Розвивати увагу, культуру поводження з вогнем, кругозір дітей, увагу, пам'ять Виховувати розуміння наслідків з причин порушення правил протипожежної безпеки, бажання турбуватися про життя і здоров'я людей.

Вміст уроку:
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Обладнання: ілюстрації до теми.

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1:

Теоретичний блок

Хід заняття

І. Організаційна частина.

Привітання.

Про життя власне дбаємо,

Пожехну безпеку

старанно вивчаємо.

Про небезпеку пам’ятаємо,

Тому дотримуватися правил БЖД

Усіх закликаємо!

Бесіда

- Діти, відгадайте загадку.

Живуть в тісній темниці,

Без страху темноти,

Хлоп'ята яснолиці –

Вогню малі брати.

І мають душу щедру

Хоч дерева сини,

Згораючи, вогонь дають вони.

(Сірники).

  • На сьогоднішньому заняття ми говоритимемо про користь вогню, про його небезпеку, вивчимо правила пожежної безпеки.

  • Діти, як ви розумієте слово «пожежа»?

(ПОЖЕЖА – це полум’я, яке охоплює і знищує все, що горить.)

ІІ. Основна частина.

Розповідь з елементами бесіди.

  • Діти,як ви думаєте, для чого потрібен вогонь? ( Дає тепло, світло, за допомогою вогню ми можемо приготувати їжу).

  • Уявіть собі, як важко було людям, коли в них не було сірників. Адже вогонь був завжди.

  • Як люди видобували вогонь?

  • Замість коробки сірників люди носили в кишені невелику коробочку з трьома предметами: шматок сталі ( показую дітям сталь), невеликий камінець і щось схоже на губку. Щоб з’явилася іскра, від якої загорялася губка, треба було вдарити сталлю об камінець.

  • Також були і інші способи добування вогню. Можна було добувати вогонь і тертям. ( Див. відео)

  • Існує легенда, що вогонь подарував людям Прометей.

  • Вогонь завжди потрібний людині, бо він дає тепло і світло.

Без вогню людині жилося б важко. Жодного дня ми не можемо обійтися без нього.

  • Як ви розумієте слово « електроприлади»? ( Прилади, які працюють завдяки електриці.)

  • Які ви знаєте електроприлади?

  • Всі електроприлади корисні для людей. Але водночас вони можуть бути небезпечними. В якому випадку ?( Якщо необережно поводитися з електроприладами, то може виникнути пожежа.)

  • З вогнем не можна жартувати, бо може статися велике лихо. Якщо пожежа виникла у квартирі, потрібно подзвонити за номером телефону 101.

Не слід відчиняти вікна, тому, що кисень, який надходить зі свіжим повітрям, лише підсилить вогонь.

По задимлених коридорах пересувайтеся на колінах або повзком, внизу менше диму. Захищайте органи дихання від диму, дихайте через мокру ганчірку.

  • Скажіть,а чи знаєте ви як називається професія пов’язана з вогнем? (ПОЖЕЖНИК). Пожежники– захисники життя та здоров’я людей. Їх називають бійцями «вогняного фронту»,адже щоразу вони вступають в бій з вогняною стихією.

Перегляд казки " Про вогняну іскринку”

Бесіда з дітьми за сюжетом казки:

Запитання:

  • Для чого людині вогонь?

  • Коли вогонь називають ворогом?

  • Чому виникає пожежа?

  • Хто винен у виникненні пожежі?

  • Якої шкоди завдає вогонь?

  • Що треба робити, щоб не трапилось біди?

Дидактична гра «Пожежна безпека»

  • Молодці.

ІІІ. Заключна частина.

  • За яким номером потрібно телефонувати, коли сталася пожежа?

І на завершення подивимося, як ви запам’ятали правила пожежної безпеки.

Гра « Так чи ні »

- можна гратися із сірниками? НІ

- перед тим,як вийти з дому, вимкни всі електроприлади. ТАК

- пожежно – рятувальну службу викликай за номером 101 ТАК

- можна сушити білизну над плиткою? НІ

- можна розпаювати вогонь біля легкозаймистих речовин? НІ

- можна розпалювати вогонь в приміщенні? НІ

- використовувати вогонь для приготування їжі? ТАК

- Бережіть своє життя і здоров’я тих, хто вас оточує!

Не бавтеся, діти, ви сірниками.

Це небезпечно, знають всі тата і мами.

І ви пам’ятайте, що це небезпечно.

Протипожежні правила знати доречно.

Стихію вогню ти не переможеш один.

Не гай часу й скоріш набирай 101.

До побачення! До наступної зустрічі.

2:

Теоретичний блок

Опис, який учні побачать після проходження уроку

0600gom0-6bcf-243x182.jpg

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0 0

Зрозумілий:

0 0

Потрібні роз'яснення:

0 0
Рекомендуємо

Безпека в мережевих спільнотах

Безпека в мережевих спільнотах

244

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
6 клас

33 грн

Інформаційна безпека чи кібербезпека?

Інформаційна безпека чи кібербезпека?

60

Аватар профіля Андрієнко Мар`ян Андрійович
Інформатика
11 клас

25 грн

Безпека в мережевих спільнотах

 Безпека в мережевих спільнотах

474

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
6 клас

25 грн

Безпека життєдіяльності під час роботи з комп'ютером

Безпека життєдіяльності під час роботи з комп'ютером

259

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
5—6 клас

33 грн

Інформаційна безпека. Практична робота 5.

Інформаційна безпека. Практична робота 5.

612

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
9 клас

33 грн