Урок № 21 клас 5А, Б, 6А, Б. Дата 20/11, 21/11, 22/11
Тема уроку. Поняття про технології декоративно-ужиткового мистецтва. Вибір об’єкта проектування.
Мета: навчальна – нагадати учням існуючі технології декоративно-ужиткового мистецтва, підвищення якості знань з теми уроку, розширити галузі застосування отриманих знань при виборі об’єкта проектування; розвивальна – розвивати творче і логічне мислення, естетичний смак, самостійність при вирішенні поставлених завдань; виховна – формувати потребу творити прекрасне, навички роботи за правилами безпечної праці.
Обладнання, матеріали та наочність: посібник «Усі уроки технологій, зошити з друкованою основою, кольоровий папір, клей, картон, ножиці , зразки виробів, таблиці з правилами безпечної праці.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент: перевірка присутності учнів, підготовленості їх до уроку.
ІІ. Виявлення знань та вмінь: Скажіть, які вироби ми виготовили з вами на минулих уроках?
Який з виробів найбільше сподобався?
Який вийшов у вас найкраще?
Який виявився для вас найскладнішим?
ІІІ. Актуалізація опорних знань: Проведення фронтального опитування, бесіди чи розгадування кросворду, загадок, ребусів.
А сьогодні, перше ніж я скажу вам тему уроку, ми спробуємо відгадати декілька загадок:
1. Мірошниця біла-біла,
Беручка до свого діла,
Сіє, віє, меле
Та по землі муку стеле (Зима)
2. З неба падають сніжинки,
Люди всі несуть ялинки.
Рік старий кудись утік –
Так приходить… (Новий рік)
3. Має повно колючок,
Мов зелений їжачок,
А в зимові гарні свята
Має ще й прикрас багато.(Ялинка)
3.З неба падає краса і
Та робота не ручна,
Маленькі пушинки, називаються …..(сніжинки)
Отже наближається Зима, а з нею Новий рік, в домах будуть стояти Ялинки, які прикрасять різноманітні іграшки; бурульки, кульки, звірята, фрукти… Отже новий проект, над яким ми будемо працювати – виготовлення Новорічної прикраси.
ІV. Мотивація навчальної діяльності: Кожен раз, коли ми з вами зустрічаємось, то вивчаємо, чи повторюємо все що раніше знали про перетворювальну діяльність людини – технологію. Демонстрація готових робіт, чи слайдів. Можна вибрати учнівські презентації чи щось інше
V. Повідомлення теми уроку, визначення завдань для учнів на урок: А сьогодні на уроці ми поговоримо про Технології декоративно-ужиткового мистецтва, за допомогою яких можна виготовити новорічну іграшку, ознайомитись з технікою витинанки , виконаєте практичну роботу з виготовлення однієї з найпоширеніших прикрас новорічного свята, оцінити роботу однокласників, свою роботу….
VІ. Вивчення нового матеріалу: Розповідь учителя з презентацією готових робіт, зразків, технологічних карток, приладів та інструментів для роботи.
VІІ. Осмислення учнями вивченого матеріалу,формування умінь і навичок: Аналіз технології виконання практичної роботи; практична робота за темою уроку; правила безпечної роботи, організація робочого місця; самостійне виконання завдань практичної роботи; контроль учителя з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів; поточний інструктаж (якщо необхідно); самоконтроль та взаємоконтроль учнів: підбиття підсумків практичної роботи ( демонстрування кращих робіт, аналіз недоліків, оцінювання результатів)
V. Рефлексія: Яку роботу ви виконували і яких результатів досягли? Як можна покращити результати роботи?
В яких ще техніках декоративно-ужиткового мистецтва можна виготовити сніжинки? Як і де можна використовувати набуті знання?
ІХ. Мотивація та виставлення оцінок
Х. Домашнє завдання; Обрати техніку виконання і ялинкову прикрасу яку ви будете виготовляти, підготувати розповідь про цю техніку і записати в зошит.
ХІ. Прибирання робочих місць
Додаток 1. Схема виготовлення сніжинок.