Тема : «Поезія, що оживає в серці : Ліна Костенко.Весна» ( Слайд 1)
Мета: розвивати читацьку компетентність , вдосконалювати вміння визначати тему та мету твору; познайомити дітей з функцією серця; формувати навички свідомого виразного читання, працювати з літературним твором; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки; виховувати любов до природи.
Обладнання: цеглинки «лего», картки для індивідуальної , парної та групової роботи, презентація.
ХІД УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
1.Оголошення теми та мети уроку.
- Як ми вже згадувати на ранковій зустрічі , сьогодні день народження видатної української поетеси, письменниці та громадської діячки – Ліни Костенко. Тому, ми просто зобов’язані попрацювати з її неймовірною поезією.
2. Технологія «Очікування».
- Скажіть,які ваші очікування від уроку?
3. Емоційне налаштування. ( Слайд 1)
- Саме для того, щоб нам було цікаво та емоційно комфортно працювати і виправдалися ваші очікування - пропоную активізувати не лише розум , а й серце. Для того аби не просто сприймати інформацію ,але й відчувати її. Недарма кажуть : «Треба шукати серцем , бо без нього не побачиш та не почуєш». Без цього-ніяк! Адже, до самої глибини серця та душі проникає поезія поетеси.
СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. « Живий портрет». (Слайд 2)
- Давайте ближче познайомимося з Ліною Костенко.
- Давайте полічимо, скільки років Ліні Костенко?
2.Робота з віршем.( Відео)
- Працюємо ми сьогодні з уривком поеми «Маруся Чурай» - «Весна»
1.Виразне читання вірша вчителем.
1. Про що цей вірш?
2.Який настрій вірша?
3. Які емоції викликає у вас цей вірш?
3. Словникова робота. ( Слайди 2-8)
( Рілля , бриль , балка , заплава , аврукає , бруслина )
4. Повторне читання вірша
- Послухайте вірш ще раз, та випишіть дієслова.
(Прийшла,стояла,війнули,з’їхала,подовшав ,полегшали,світить, порожевіли, надихалась,сипле,сіють,долітає,аврукає,стоять,прилетіла,пролітали, кричали, ходять )
-Знайдіть та обведіть:
весняні слова - зеленим кольором ,прикметники – рожевим
5.Взаємооцінювання.
( Звіт – цеглинками лего).
-Заплющіть очі скажіть , які картини вималювалися у вашій уяві, коли ви слухали вірш?
6.Повторне читання вірша. ( Зміна локації)
7.Читання для друга.
8.Читання вголос (ланцюжком)
9. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
Зачитайте:
1. Які образи природи згадуються у вірші? Як змінюється природа навесні?
2. Які слова або рядки роблять вірш по- особливому ніжним? (рибалочка, балочка, травичка…)
3. Які слова є спільнокореневими? ( позначте корінь)
4. Що означає слово «весна» для вас?
10. Презентація «Птахи»( Слайд 9-13)
- Назвіть птахів , приліт яких описує авторка?
(Рибалочка, гуси, лебеді,ходуличник, крохаль ,турухтан, горлиця)
11. Learningapps (Слайд 14)
РЕФЛЕКСІЯ
1.Робота в групах. Сенкан «Весна»
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виразно читати вірш ,записати рід, число, відмінок прикметників.
VІI. ПІДСУМОК УРОКУ
Гра «Закінчи речення»
Сьогодні на уроці я вчився...
Я дізнався...
Мені було цікаво...
Найбільше