Узагальнити знання учнів з теми «Рослини восени»
Познайомити з термінами «плід» та «насіння»
Навчити розрізняти види плодів, їх будову, форму , смак
Виховувати любов до рідного краю, рослин та природи
Розвивати уяву, логічне мислення та пам'ять
Конструктор уроків
Узагальнити знання учнів з теми «Рослини восени»
Познайомити з термінами «плід» та «насіння»
Навчити розрізняти види плодів, їх будову, форму , смак
Виховувати любов до рідного краю, рослин та природи
Розвивати уяву, логічне мислення та пам'ять
1
ТЕМА УРОКУ : ПЛОДИ І НАСІННЯ
МЕТА УРОКУ:
Узагальнити знання учнів з теми «Рослини восени»
Познайомити з термінами «плід» та «насіння»
Навчити розрізняти види плодів, їх будову, форму , смак
Виховувати любов до рідного краю, рослин та природи
Розвивати уяву, логічне мислення та пам'ять
ОБЛАДНАННЯ : ілюстрації різних фруктів та овочів, корзинка, зображення
Їжачка, відео- урок від тітоньки Сови , карточки з рослинками ,
наочний матеріал «Насіння рослин»
ПЕРЕБІГ УРОКУ
1.ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
1.1 Вірш
У вересня щедра рука.
-Заходьте!- він з двору гука.
І яблука трусить з гілок,
І сипле в портфелі сливок,
Солодкий зрива виноград,
І кожен нас вересню рад.
Бо щедра , ой щедра рука
У вересня – садівника.
-Діти, про що йдеться в цьому вірші?
-Які рослини були згадані?
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
2.1 Вправа « Мікрофон»
-Яка пора року?
-Який місяць?
-Який день? Число?
-Який стан неба?
-Чи виглядало сьогодні сонечко?
2.2. Загадки

На смак чудова, жовта, медова,
Їсть її малий Павлуша.
Здогадались, що це? _.
(Груша)
В нас деревина така у дворі,
Фрукт цей з дитинства дають дітворі,
Корисне, доступне та дуже смачне,
Багате залізом та поживне.
(Яблуко)
Соковите, червоненьке,
Круглобоке, солоденьке.
(Яблуко)
Сонечко маленьке,
Кисло –солоденьке.
На частинки поділю
Своїх друзів пригощу.
Здогадалися, що це?
Корисне, з вітаміном "С"?
(Апельсин)
Ця жовтогаряча пані
В бархатистому жупані.
І солодка, і пригожа
На компот й варення гожа.
(Абрикоса)
Цього фрукту по шматку
В чай добавлю для смаку.
Запашистий та кисленький,
Наче сонечко жовтенький.
(Лимон)
Він солодкий, соковитий,
Сонцем півдня він налитий,.
Не росте цей фрукт у нас
Товстошкурий .
(Ананас)
Чи то жовта,
Чи то синя
Соковита господиня.
Чи то сонце,
Чи то злива —
Пригостить нас влітку...
(Слива)
-Діти, як ви гадаєте , про що ми з вами сьогодні будемо говорити?
-Наша сьогоднішня тема – це Плоди і насіння.
3.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
3.1 «В ГОСТІ ДО Червоної шапочки»
Бабуся старенька за лісом жила,
Онука до неї гостинці несла,
Та стрінувся в лісі їй сірий хижак.
Ця дівчинка зветься, пригадуєш, як? («Червона Шапочка»)

ЧЕРВОНА ШАПОЧКА: Добрий день любі діти! Я завітала до вас за допомогою!
У моєї бабусі скоро буде день народження і я буду пекти їй багато солодощів, але я не знаю, які фрукти мені обрати і як мені себе з ними поводити. Ви допоможете мені?
3.2 «Кошик ягід»
Розклади фрукти, які мають кісточку і які ні.





-Молодці!
3.3. Розповідь вчителя
3.3.1 Відео –ролик
«Посібник. Плоди.Насіння»
3.3.2. Робота з ілюстраціями
РОБОТА НАД ТАБЛИЦЕЮ 1

3.4 «ЗапитайкаНаведіть приклади соковитих плодів
-Наведіть приклади сухих плодів
-Чи розумієте ви вираз, що таке багатонасінні плоди?
- Ягода – це…
3.5. Будова плода


4. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
4.1. «Цікавинки»
Є більше 7000 сортів яблук в світі.
Грушеві дерева можуть пережити навіть дуже низькі температури. Звичайні садові груші виживають навіть при температурі -40 градусів за Цельсієм.
Як не дивно, в лимоні міститься більше цукру, ніж в полуниці. Лимон можна використовувати в якості батарейки. Якщо до невеликої лампочці припаяти два зволікання, цинкову і мідну, і увіткнути їх в лимон, то вона засвітиться.
Плоди магічного фрукта, дерева з сімейства Сапотові, на кілька годин можуть зробити людину несприйнятливою до кислого смаку. Якщо з’їсти магічний фрукт і закусити його лимоном, то смак лимона стане солодким. Такий дивний ефект викликає білок міракулін, який міститься в плодах магічного фрукта. Він «обманює» смакові горбки, що відповідають за сприйняття кислого смаку.
Родина банана знаходиться не в Африці, не в «бананових республіках» Південної і Центральної Америки, а в Південно-Східній Азії, на островах Малайського архіпелагу. Саме звідти банани в XVI столітті були завезені в Америку. Торговці бананами користуються спеціальної колірною шкалою для визначення зрілості фрукта.
Нова Зеландія займає друге місце в світі по вирощуванню ківі. Туди цей фрукт був завезений на початку минулого століття з Китаю, тому спочатку місцеві жителі називали його «китайський агрус». У 50-х рр. новозеландці стали вирощувати фрукт на експорт під торговою маркою Kiwifruit в честь символу країни – пташки ківі. Оскільки Kiwifruit є зареєстрованою торговою маркою, в інших країнах цей фрукт стали називати просто ківі.
Сік папайї – це настільки потужний розчинник, що ним можна видалити не тільки найстійкіші забруднення, але і звести відбитки з подушечок пальців.
Перші мандрівники брали з собою кавуни як пляшку води, щоб пити з них. Добре, що винайшли пляшки з водою, інакше нам зараз доводилося б носити в сумочці по кавуну?
Один з предків апельсина – помело – має дуже великі плоди. Зустрічаються помело масою 10 кг і діаметром до 30 см. У Китаї на новий рік ці плоди дарують один одному як символ благополуччя і процвітання. Помело вирощують, заздалегідь поміщаючи в великі сітки.
4.2 Гра « В гостях у казки»
- Діти , назвіть про які плоди або насіння йшлося в таких казках :
Попелюшка
Спляча красуня
Принцеса на горошині
Пригоди Чипполіно
Ріпка
5. Підсумок уроку
-Що цікавого дізнались на уроці?
- Про які ваші улюблені плоди ми сьогодні говорили?
-Чи було щось таке чого ви не зрозуміли?
-Які завдання були найлегшими? Найважчими?
2
Тести
1. Рослини – частина природи:
а)живої
б)неживої
2. У кожної рослини є :
а)корінь, стебло, плоди
б)корінь, стебло, листя, квіти, плоди, насіння
в)плоди і насіння
3.Виберіть варіанти де перелічені лише овочі
а)кабак, морква, вишня
б)капуста, баклажан, картопля
в)кукурудза, сливи, помідори
4. Виберіть варіанти де перелічені лише кущі
а)малина, шипшина
б)терен, суниця
в)горобина верба
5. Виберіть варіанти де перелічені лише фрукти
а) суниця, смородина, груша
б)картопля, яблука, слива
в)персик, абрикос, горох
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0