Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події

Особливості догляду за виробами з сухоцвітів

Флористика та фітодизайн інтер'єру

Для кого: Змішаний

8 проходжень

1 запитання

06.12.2022

53

0

Вміст уроку:

Опис, який учні побачать перед початком тестування

Також дізнаємось про особливості букетів із стабілізованих квітів


Завдання №1 Теоретичний блок

Друзі чи рідні подарували вам чудовий букет із сухоцвітів, і ви хочете якнайдовше зберегти його красу? Корисні поради від флористів допоможуть вам правильно доглядати висушені квіти.

Як довго можуть стояти сухоцвіти

На відміну від живих квітів, які нехай пізно, але все-таки в'януть, сухоцвіти будуть тішити вас дуже довго. Термін зберігання такої композиції – до 3 років. Для такого букета ми підбираємо стійкі квіти, які не обсипаються після висихання, зберігають свою форму і навіть аромат.

Особливості букетів із стабілізованих квітів

  • не накопичують пил;

  • не викликають алергічних реакцій;

  • не схильні до різних хвороб, як кімнатні рослини;

  • не вимагають багато догляду і невибагливі.

Композиції з бавовною, гліксією або лавандою будуть радувати вас своєю красою незалежно від пори року.

Доглядаємо букет із сухоцвітів

Звичайні квіти ми ставимо у вазу з водою, але сухоцвіту волога не потрібна. Навпаки, від надто вологого повітря на них можуть з'явитися цятки. При кімнатній температурі вони почуваються чудово. Якщо в приміщенні занадто волого (вологість 70-80%), то на стеблах та суцвіттях може з'явитися пліснява.

Не варто ставити квіти поруч із джерелами тепла – батарея, обігрівач, настільна лампа. Тривале перебування на сонці також не йде на користь сухоцвіту. Деякі з них вицвітають: наприклад, лагрус із рожевого стає світло-персикового відтінку.

Хоча б раз на тиждень букет потрібно очищати від пилу. Сухоцвіти накопичують її в мінімальних кількостях, але невелике чищення їм все-таки потрібно. Пил можна акуратно здувати за допомогою фена струменем холодного повітря. При цьому пристрій варто тримати на достатній відстані, щоб не пошкодити квіти.

Згодом лавандові композиції пахнуть вже не так сильно. Щоб приємний аромат залишався довше, скористайтеся наступним лайфхаком. Купуйте в магазині флакон ефірної лавандової олії і капніть пару крапель на квіти. Приємний запах знову пошириться у всьому приміщенні.

Догляд за стабілізованими квітами

Основні рекомендації збігаються з правилами догляду сухоцвітів: уникати контакту з водою, перепадів температур, прямого сонячного світла.

Існують і додаткові вимоги, пов'язані з відмінностями між гліцериновою обробкою та висушуванням:

*Сухе повітря небезпечне для стабілізованих квітів, воно підвищує їхню крихкість.

*Так як стабілізовані рослини містять вологу, допускається їхнє короткострокове охолодження при транспортуванні. У той же час тривалий вплив негативних температур є небезпечним для них.

*Слід уникати зберігання або транспортування стабілізованих кольорів у картонних упаковках, які поглинатимуть вологу, або використовувати настил та перегородки для запобігання безпосередньому контакту з картоном.

*Стабілізовані квіти відрізняються більшою еластичністю в порівнянні з сухоцвітами, проте їх пелюстки і листя також досить тендітні і вимагають дбайливого поводження.

*Намагайтеся максимально скоротити вплив факторів довкілля. Стабілізовані рослини виглядають як живі, але при цьому відрізняються підвищеною крихкістю.

*При правильному догляді зберігають свій аромат після стабілізації лаванда, лімонімум, евкаліпт та озотамнус.

Переваги сухоцвітів перед стабілізованими квітами

*Через складну процедуру виготовлення стабілізовані рослини коштують значно дорожче, ніж сухоцвіти;

*Іммортелі менш вибагливі до умов навколишнього середовища порівняно зі стабілізованими квітами, оскільки вони не містять вологи;

*Сухоцвіти порадують тих, хто віддає перевагу всьому природному і натуральному, тому що, на відміну від стабілізованих рослин, вони не піддавалися хімічній обробці.

Опис, який учні побачать після проходження тестування

Ви сьогодні дуже старались!

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Сьогодні ми дізнаємось як довго можуть стояти сухоцвіти

Рефлексія від 8 учнів

Сподобався

8 0

Зрозумілий

8 0

Потрібні роз'яснення

8 0