Урок:

Одиниці вимірювання площі

24.02.2023
0 0

— LEGO є зареєстрованою торговельною маркою LEGO Group;

— слово LEGO слід використовувати як прикметник (наприклад, "конструктори LEGO", "набори LEGO");

— не допускається використання торговельної марки для позначення конструкторів та іграшок інших виробників;

— портал vseosvita.ua не є спонсорованим, санкціонованим або підтримуваним LEGO Group.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Клас: 4

Тема. Одиниці вимірювання площі.Квадратний сантиметр.

Мета. Ознайомити учнів з терміном ,,площа фігури’’ ; одиницею вимірювання площі ,,сантиметром квадратним’’ та його записом. Вчити порівнювати площі фігур.

Закріплювати знання порядку виконання дій у виразах. Удосконалювати навички розв’язування задач на сумісну роботу.

Розвивати логічне мислення, увагу та пам'ять.

Виховувати інтерес до математики.

Обладнання. Презентація, геометричні фігури, цеглинки «ЛЕГО», кольорові картки, картки з завданнями.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку. /1 слайд/

- Діти, сьогодні до нас на урок завітали гості. Привітайтеся з ними. Сідайте.

- Я хочу розпочати наш урок математики такими словами:

,,Ви талановиті діти! Коли-небудь ви самі приємно здивуєтеся, які ви розумні, як багато вмієте, якщо будете постійно працювати над собою, ставити нові цілі і прагнути до їх досягнення.’’

- Це слова Жан-Жака Руссо якнайбільше підходять саме вам, бо ви найрозумніші, найкмітливіші, най, най…

- Я хочу, щоб ви про це пам’ятали не лише протягом цього уроку, а й протягом усього життя.

- Сьогодні на уроці перед вами буде поставлена ціла низка завдань. Але ви впораєтеся з ними, якщо працюватимете старанно, слухатимете уважно і писатимете охайно.

- Отож, до роботи.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

- Які ви знаєте одиниці вимірювання довжини

1) Каліграфічна хвилинка

- Запишіть їх у порядку спадання

км м дм см мм

- Де ми використовуємо одиниці вимірювання довжини?

- А що ми ще вміємо з ними робити?

- Так, ви вмієте перетворювати одні одиниці довжини в інші, виконувати з ними дії, знаходити частину числа. Давайте згадаємо, як ми це робимо.

2) Математичний диктант

- Слухайте уважно завдання і записуйте лише відповідь.

1) Запиши в метрах: 8 300 см

2) Запиши в кілометрах: 73 000 м

3) Знайди: 1/10 від 1 км

4) Обчисли: 1 м – 1 мм

5) Обчисли периметр квадрата зі стороною 20 дм

6) Обчисли периметр прямокутника зі сторонами

- Перевіримо чи правильно ви виконали завдання. Обміняйтеся зошитами і звірте відповіді сусіда по парті з відповідями на дошці. / 2 слайд /

ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку.

- Як ви думаєте, чому в математичному диктанті було ще й завдання про периметр?

- Так, тому що периметр вимірюється в см, м, дм. А це одиниці довжини.

- Сьогодні ми познайомимося з сестрою периметра. Її звати площа. Чим вони відрізняються? Які одиниці вимірювання площі?

- Саме над цим ми і будемо працювати на уроці. А ще розв’яжемо приклади і задачі.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота в групах

Перед вами є 4 столи, з відповідними кольорамиі цеглинками «ЛЕГО». Вам потрібно вибрати жеребкуванням кольоровий квадратик з мішечку, і сісти за столик відповідного кольору.(діти вибирають квадратики(зелений, жовтий, оранжевий, червоний) і сідають за столи з табличками відповідних кольорів)

  • Перше ваше завдання, придумати назву своєї команди, і написати її на листку, на це завдання у вас є 1хв.

  • Друге завдання – зараз роздам завдання на писані на листках таких кольорів, як і ваші команди. У вас на столиках є цеглинки «ЛЕГО», якщо ви закінчили, всі учасники команди, має підняти їх догори.

Отже, розпочнемо.

  1. Пояснення нового матеріалу

- Як я вже сказала площа – це сестра периметра. Чи чули ви це слово? Де? /3 слайд/

- Так слово площа можна почути по телебаченню чи радіомовленні, а також в розмовах людей різних професій. Говорять: ,,площа держави’’/ 4 слайд /,

,,посівна площа’’/ 5 слайд /, ,,площа будинку’’/ 6 слайд /, ,,площа квартири’’/ 7 слайд /.

- А ще вживають це слово, коли вивчають геометричні фігури.

- Подивіться уважно на дошку. Які геометричні фігури ви там бачите?


- Яка з фігур займає найбільше місця? Яка найменше? Які фігури рівні? Як ви це визначили? / На око /

- Як ще це можна перевірити?

- Правильно, способом накладання. /демонстрація вчителем/

- Отже, квадрат займає більшу площу, ніж трикутник і круг, але меншу, ніж прямокутник, а круги і трикутники мають однакову площу.

- Отже, площа – це величина, яка показує скільки місця займає фігура на площині. По іншому це внутрішня частина фігури. / 8слайд /

- Ви тільки що побачили, що площі можна порівнювати. Але не завжди це можна зробити на око або накладанням. Тому слід шукати інші способи порівняння площі.

- Подивіться уважно на ці фігури: /9 слайд/


- Яка з них більша? Яка менша? Визначити складно.

- Спробую вам допомогти /перевертаю/

- Що сталося з фігурами?

- Так їх поділили на рівні квадратики.

- Чи можемо ми тепер порівняти фігури? Що потрібно зробити? Так, порахувати квадратики.

- То яка фігура більша (менша)? Яка їх площа?

- Отже, у природі нам став маленький квадратик. Саме таким квадратом і користуються для того, щоб виміряти площу будь-якої фігури.

- Давайте зобразимо цей квадратик у зошиті. Накресліть 1 см²

- Це і є одиниця вимірювання площі. Вона позначається - 1 см². Запишіть./пояснюю запис/

- Давайте спробуємо визначити площу фігури, користуючись новою одиницею вимірювання.

- Перед вами на дошці фігура. Визначте її площу, беручи до уваги, що 1 клітинка – це 1 см².


17 см²

- А зараз спробуйте самостійно знайти площу фігур, що зображені в підручнику № 467.

- Давайте запишемо площу 1, 2, 3 фігури.

- А чи зумієте ви накреслити фігуру та визначити її площу. Хочете спробувати?

- Креслимо прямокутник зі сторонами 6 і 3 см. /11 слайд/


- Що потрібно зробити, щоб визначити площу?

- Так, розбити його на квадратні сантиметри?

- То яка площа цього прямокутника? Запишіть.

- Діти, а буває так, що потрібно визначити площу великих ділянок. Якими ж одиницями тоді користуються? Наприклад, як знайти площу класу? Чи зручно буде користуватися 1 см² ?

- Правильно, тоді використовують дм², м², км²./12 слайд/

- Молодці, гарно попрацювали. Настав час відпочити.

V. Фізкультхвилинка /13 слайд/

Так, як Ви знаєте, що у нашій країні повномасштабна війна. Росія напала на Україну. І все частіше ми чуємо сигнали Повітряних тривог, а ми знаємо,що під час них, нам потрібно ховатися в укриття, то пропоную Вам зараз порухатись під час руханки «Ми в укритті»

VІ. Закріплення раніше вивченого матеріалу.

- Молодці, ви гарно засвоїли новий матеріал. На наступних уроках ми продовжимо вивчати площу, будемо вчитися її обчислювати. А для цього нам потрібно повторити дію множення.

1. Розв’язування прикладів.

- Отож, розв’яжемо приклади № 468 /14 слайд/

- Перші два приклади розв’яжемо усно.

- Хто може пояснити як 6 700 · 6, 270 000 · 3 ?

- Наступні два приклади розв’яжемо самостійно:

1 приклад – дівчатка

2 приклад – хлопчики

/по одному учню працюють біля дошки/

- Хто перший обчислив? Чи в усіх правильна відповідь? /звіряють з відповідями на дошці, виправляють помилки/

- Наступні два приклади розв’яжемо з поясненням біля дошки./кожну дію виконує інший учень/

2. Розв’язування задачі.

- Добре справилися з прикладами. Гарно працювали і довели, що ви дійсно талановиті і розумні діти. Ви дійсно най.., най.., най…

А чи знаєте ви, що для того аби досягти успіху, мало самому бути розумним. Потрібно мати ще розумних друзів, які завжди прийдуть на допомогу, зарадять у біді. Тобто дуже важливою є спільна робота. А математика нас цього і навчає, бо про спільну роботу ми говоримо, розв’язуючи задачі, які так і називаються ,,Задачі на спільну роботу’’.

- Чи зможемо ми розв’язати таку задачу? Спробуємо?

Отож, задача № 469 . / 15 слайд/

1) Робота над текстом задачі.

- Читаємо умову задачі /читає кращий учень/

- Про що йде мова в задачі? /повтори задачу/

- За скільки днів 100 сторінок набирає І оператор?

- За скільки днів 100 сторінок набирає ІІ оператор?

- Про що запитується в задачі?

2) Аналіз задачі.

- Чи можемо ми відразу відповісти на запитання задачі?

- Що потрібно знати щоб відповісти на це головне питання?

- Так, потрібно знати скільки операторам потрібно набрати сторінок і скільки вони набирають разом за 1 день. А це нам відомо?

- Яку дію тут потрібно виконати?

- Як дізнатися скільки оператори друкують сторінок разом за 1 день?

- Так. Скільки набирає за 1 день перший оператор і скільки набирає за 1 день другий оператор? Якою дією?

- Що треба знати для того, щоб дізнатись скільки сторінок за 1 день набирає оператор?

- Правильно, скільки сторінок він має набрати і за скільки днів?

- То скільки сторінок? За скільки днів?

- Щоб дізнатися скільки сторінок він набере, за 1 день потрібно звести до одиниці, тобто виконати яку дію?

- Що треба знати для того, щоб дізнатись скільки сторінок за 1 день набирає ІІ оператор?

- То скільки сторінок? За скільки днів?

- Щоб дізнатися скільки сторінок він набере за 1 день потрібно що зробити? Яку дію виконати?

Подивіться уважно на план розв’язку. Якого виду ця задача? Чому?

- То скільки дій в цій задачі?

3) Розв’язання задачі.

- Про що ж потрібно дізнатися в першій дії? Яку дію виконуємо?

1) 100 : 5 = 20 (ст.) – за 1 день друкує І оператор;

- Що потрібно знайти в другій дії? Як це зробити?

2) 100 : 4 = 25 (ст.) – за 1 день друкує ІІ оператор;

- Про що ми вже можемо дізнатися? Якою дією?

3)20 + 25 = 45 (ст.) – за 1 день друкують оператори разом;

- Чи можемо ми вже дізнатися скільки днів потрібно операторам працювати разом, щоб надрукувати 90 сторінок. Якою дією?

4)90 : 45 = 2(дн.) – набирають 90 сторінок разом;

- Хто може сформулювати відповідь?

Відповідь: за 2 дні.

VІІ. Підведення підсумків і результатів уроку.

- Ось ми й виконали всі поставлені завдання.

- Що нового ви дізналися на цьому уроці?

/16 слайд/

- Перед вами фігури. Розгляньте їх уважно. Які з них мають однакову площу? Як ви це визначили? Чим користувалися?

- То що таке площа? В яких одиницях вона вимірюється ? В чому відмінність площі від периметру?

/Периметр – це паркан, яким обгороджена ділянка, а площа – це сама ділянка/ /17 слайд/

1. Оцінювання

- Молодці, дуже гарно засвоїли новий матеріал, гарно працювали.

- Найкраще працювали … Вони заслуговують найвищих оцінок. А у всіх інших буде можливість проявити себе на наступних уроках.

2. Домашнє завдання

№ … , № …

- Дякую всім за урок. Бажаю гарного дня! /18 слайд/

Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

15 з 15 балів

Як одиниці вимірювання площі ви знаєте?

Що таке площа?

Як обчислити площу?

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Одиниці вимірювання температури

Одиниці вимірювання температури

294

Аватар профіля Шмига Віолета Семенівна
Фізика
7 клас

25 грн

§ 11. ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ІСТОРИЧНОГО ЧАСУ(Хлібовська)

§ 11. ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ  ІСТОРИЧНОГО ЧАСУ(Хлібовська)

839

Аватар профіля Поліщук Катерина Олександрівна
Вступ до історії
5 клас

25 грн

Одиниці вимірювання довжини двійкового коду. Кодування даних різних типів

Одиниці вимірювання довжини двійкового коду. Кодування даних різних типів

550

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
7 клас

35 грн

8 клас. Урок 5. Одиниці вимірювання довжини двійкового коду (Google Таблиці)

8 клас. Урок 5. Одиниці вимірювання довжини двійкового коду (Google Таблиці)

177

Аватар профіля Вітенко Іван
Інформатика
8 клас

72 грн

Інструктаж з БЖД. Одиниці вимірювання довжини двійкового коду. Кодування графічних даних. Практична робота 1

Інструктаж з БЖД. Одиниці вимірювання довжини двійкового коду. Кодування графічних даних. Практична робота 1

506

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Інформатика
8 клас

33 грн

Площі поверхонь тіл обертання

Площі поверхонь тіл обертання

639

Аватар профіля Бєлова Тетяна Іванівна
Геометрія
11 клас та II—III курси

25 грн

Схожі уроки

Порівняння десяткових дробів

Порівняння десяткових дробів

663

Аватар профіля Буланова Валентина Миколаївна
Математика
5 клас

Досліджуємо задачі. Порівняння задач. Складання задач за малюнком.

Досліджуємо задачі. Порівняння задач. Складання задач за малюнком.

918

Аватар профіля Крутоголова Ірина Миколаївна
Математика
1 клас

Усне ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове.

Усне ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове.

790

Аватар профіля Шандра Алла
Математика
4 клас

6 кл. Додавання від'ємних чисел. Урок 2 (02.02.2022)

6 кл. Додавання від'ємних чисел. Урок 2 (02.02.2022)

477

Аватар профіля Сапко Наталія Олександрівна
Математика
6 клас

Письмове ділення круглого багатоцифрового числа на одноцифрове

Письмове ділення круглого багатоцифрового числа на одноцифрове

604

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Математика
4 клас

Округлення десяткових дробів

Округлення десяткових дробів

207

Аватар профіля Велика Валентина Вікторівна
Математика
5 клас