Конструктор уроків
1
Два або більше означень при означуваному слові можуть бути як однорідними, так і неоднорідними. Між однорідними означеннями, поєднаними безсполучниковим зв’язком, ставимо кому.
2
Розглянемо.
Означення однорідні, якщо | Приклад |
характеризують предмет з одного боку (колір, розмір, матеріал, форма тощо) | Голубі, карі, зелені очі незворушно дивилися на вчителя |
суто позитивні або суто негативні за значенням | У голосі вартового бринять людяні, теплі, співчутливі нотки (Олесь Гончар). |
вжиті в переносному значенні (епітети) | З невлежаного туману вийшов синьоокий, золоточубий вересень (М. Стельмах). |
перше непоширене (прикметник чи дієприкметник), а друге поширене (словосполучення) | У долині стояв самотній, залишений зграєю лелека. |
кожне наступне означення підсилює, уточнює або пояснює попереднє | З особливим, трепетним почуттям батьки ставляться до своїх маленьких дітей. |
стоять після означуваного слова | Хода рівна, упевнена видавала в дівчині гімнастку. |
3
Якщо прикметники-означення характеризують предмет із різних боків (між ними не можна поставити сполучник і), то вони неоднорідні й між ними кому не ставимо
4
Переглядаємо відеоурок.
5
Кома ставиться, якщо вони є художнім означенням (епітетами)
6
Неоднорідні означення характеризують предмет з різних боків.
7
Завжди неоднорідними є означення, виражені сполученням займенника й прикметника.
8
Переглядаємо відеоурок.
9
Працюємо в зошиті.
Перепишіть речення, розставивши розділові знаки.
1. Зі шляху обізвалася неголосна доладна пісня (М. Стельмах). 2. Увечері дядько Кирило чистий виголений та ясний знову йшов на станцію зі своєю скринькою в руці (Гр. Тютюнник). 3. Засліплюють очі хати білі тільки-но розквітлі вишні (В. Думанський). 4. Лукаш — дуже молодий хлопець гарний чорнобривий стрункий в очах ще є щось дитяче (Леся Українка). 5. Темний осінній вечір стоїть за вікнами (В. Козаченко). 6. Ясні охоплені багрянцем гори стояли до самого небокраю (Олесь Гончар). 7. Збирають світлі золоті меди веселокрилі і прозорі бджоли (М. Рильський).
Урок завершено.
Дякую.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0