Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інтеграція знань, практики та інноваційних технологій у професійному розвитку педагогів закладів освіти
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Наталка Малетич. Парасолька

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Мета: вдосконалювати навичку читання, уміння орієнтуватись у тексті, збагачувати словник учнів; розвивати уяву, вміння робити висновки; навчити учнів характеризувати дійових осіб, вчити вмінню висловлювати власну думку;

почуття дружби, взаємовиручки, бережливе ставлення до своїх речей.

Матеріали до уроку: хрестоматія 1- 2 клас, аудіо запис пісеньки-заклички, парасолька великого розміру, картки зі складами у вигляді крапельок дощу, портрет автора, біографічна довідка.

Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Хід уроку

І. Організація класу

Емоційне налаштування

Дзвінко пролунав дзвінок –

Всім пора нам на урок.

Все у нас уже на місці,

Залишилось тільки сісти.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Вивчення пісеньки – заклички

Іди, іди дощику,

Зварю тобі борщику.

Тобі – каша, мені – борщ,

Щоб сильніший ішов дощ

  1. Артикуляційна зарядка

Дощик, дощик – по листочку шелестить (ш – ш – ш)

Дощик, дощик – хоче дітей намочить (кап – кап – кап)

Дощик, дощик – хилить травку до землі (шух – шух)

Дощик, дощик – не злякалися малі (ні – ні)

Дощик, дощик – ти сильніше припусти (ой – ой)

Дощик, дощик – швидше будемо рости (о – го –го)

Дощик, дощик – мокрим листям шелестить (ш – ш – ш)

Дощик, дощик – хоче діток намочить (хлюп – хлюп)

  1. Відгадування загадок

Мене просять і чекають,

А як прийду – то тікають.

(Дощ)

***

Знизу клин,

Зверху млин.

Тече вода,

А їй не біда.

(Парасолька)

***

Як він іде – я мокну весь,

Зате сухий хазяїн.

А пройде він – повісять десь

І знов його чекаю.

(Дощ та плащ)

  1. Читання складів на крапельках парасольки

У класі є велика парасолька, на якій прикріплені картки зі складами. Учні читають склади і складають з них слова.

-па, - соль, -ка, -ра;      https://lh4.googleusercontent.com/7xHNwbVACkUpvBrfRe_yBEC3VEdF6pw3qXGdrimpVZTCdpt9TanIxjs3qZJYfAgW-qQgrxBeaBUgabrHTCe-gwoO2uBmRkTXbNm1kI0T8tUbnqEp-HHmtzTQWXa28i__X--vcnow

-щик, -до;

-ва, -зли;

-по, -ває, -ли;     

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку

Прогнозування

-Сьогодні ми познайомимося з казкою Наталки Малетич «Парасолька». Як ви думаєте. Про що ця казка?

Цікавинка про парасольку

Парасолька – пристрій призначений для захисту від дощу чи снігу, або від сонячних променів. Парасольку придумали ще в ХІ ст. до н.е. в Китаї або Єгипті. Вона вважалася символом влади, тільки фараони або імператори могли користуватись парасольками. Перші парасолі використовувались як захист від сонячних променів, були заввишки 1,5 м. і важили 2 кг.

IV. Робота над новим матеріалом

  1. Первинне сприймання казки

  • Назвіть героїв казки (хлопчик Марк і та Парасолька)

  1. Читання казки «Дощиком»

  2. Словникова робота

Ллє, як з відра - сильний дощ, злива.

Змокнути до нитки – промочити ввесь одяг.

Ринва – труби чи жолоб для стікання води.

  1. Бесіда з елементами вибіркового читання

-Чому хлопчик Марк не захотів іти до школи?

- Зачитайте розмову Марка з Парасолькою.

- На що схожий дощик? 

Фізкультхвилинка

Лунає два види музики. Мажорна (сонячна погода), мінорна (дощова погода). Діти, залежно від того, яка лунає музика, «гуляють» по класі, або ховаються під велику парасольку, яку тримає вчитель.

V. Творча робота

Гра «Художники» (словесне малювання)

-Давайте «намалюємо» малюнки до казки за допомогою слів.

  1. Затишна кімната. У ліжечку спить Марк. Він прокинувся і побачив, що на вулиці дощ. До школи йому не хочеться.

  2. Шафа заповнена одягом. На поличці сумує парасолька. Вона синя із кольоровими автомобільчиками.

  3. Хлопчик Марк в яскраво-синіх гумаках чалапає до школи, прихопивши свою чудернацьку парасольку.

  4. Парасолька сохне у кутку класної кімнати.

  5. Вечірня пора. Сильний вітер вириває парасольку з рук. Хоча Марко міцно тримає її.

  6. Парасолька - немов кораблик зі щоглою, але без вітрил, плаває в калюжі. Хлопчик рятує її.

  7. Затишна кімната. Щасливі спогади.

VII. Підсумок уроку

-Що сподобалось вам на уроці найбільше?

- Як люди повинні ставитись до своїх речей?

Домашнє завдання: придумати казку про свою парасольку чи гумачки або плащик, які завжди стають у пригоді в дощову погоду.

https://lh5.googleusercontent.com/Z98gmbiiy4vqzw-t_hvxKCTt4VPR5wsrJw21GbIJ-PuKdVgJpmIXC0Vni2uxcVeRjnre6Zu4-a2PsGteEeDIiPimyqu_v0wyjffMx-5YJ2MEi51z4xfsOH4P36h06YiuFEv9RO9n

Додатки до уроку

Біографічна довідка про автора

Наталка Малетич

Народилася 29 квітня 1979 року у Львовіhttps://lh6.googleusercontent.com/M6YMGbqy9K-0bg2fSVzdXuoMGOxQQx6UCbZH7gF6FPBhaEWvRJZSZdHEz5vRcR6PJIN5TB4Pz_TswQhzsj-3ddpfxAgYoIer1G35ZSggV13USWqq3Al96KANLan7M8iU0PAseHgs

Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка, (українська мова і література), працювала редактором літературних і дитячих передач Львівського обласного радіо, а також  - випусковим редактором у львівських  Інтернет-виданнях «Медіа-простір», ЗІК, ZAXID.NET (на сьогодні). Автор рецензій та інтерв’ю з письменниками і художниками.

Лауреат ІІ премії  Всеукраїнського конкурсу на найкращі прозові твори для дітей «Золотий лелека» 2008 року, результатом якого стала книга «Про Зайчика-Забудька та інші історії», що вийшла  у видавництві «Грані-Т» 2009 року. Нещодавно книгу переклала російською редактор культурологічного Інтернет-журналу «Черепаха на острове» Марія Ольшанська. Заячі пригоди проілюстрували Ольга Гаврилова та моя донька Вікторія Зубрицька. Книга отримала позитивну оцінку Міністерства освіти і науки України та «схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (наказ № 1.4/18-Г-586 від 15.07.2010 р.). Також з «Грані-Т» підписано угоду щодо видання пригодницької  повісті-казки для дітей «Королева Дощу».

Співавтор книги «Різдвяна чудасія», що вийшла у грудні 2010 року у видавництві «Братське» (Київ). «Різдвяну чудасію» проілюструвала художниця з Івано-Франківська Світлана Балух.

Співавтор  «Весняної книжки» з серії «Християнська читанка» видавництва «Братське». Сюди увійшло моє оповідання «Малий Тома і Томина неділя», присвячене житію апостола Томи.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Наталка Малетич. Оповідання «Усе шкереберть. І в цьому є сенс» (із збірки «Щоденник ельфа»). Короткі відомості про письменницю. Розповідь про шкільні будні.

Наталка Малетич. Оповідання «Усе шкереберть. І в цьому є сенс» (із збірки «Щоденник ельфа»).  Короткі відомості про письменницю. Розповідь про шкільні будні.

307

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

35 грн

Наталка Малетич. Оповідання «Усе шкереберть. І в цьому є сенс». Взаємини головного героя з однолітками, його почуття й переживання. Образ оповідача. Значення родинних цінностей у становленні особистості. ГР 1. Аудіювання тексту.

Наталка Малетич. Оповідання «Усе шкереберть. І в цьому є сенс». Взаємини головного героя з однолітками, його почуття й переживання. Образ оповідача. Значення родинних цінностей у становленні особистості. ГР 1. Аудіювання тексту.

294

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
7 клас

35 грн

Музичний театр у Великій Британії. Створення малюнку для театрального реквізиту - парасольки Мері Поппінс

Музичний театр у Великій Британії. Створення малюнку для театрального реквізиту - парасольки Мері Поппінс

887

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Образотворче мистецтво
4 клас

19 грн

ЛРК №1. Поетична Дніпропетровщина. Нікуліна Наталка

ЛРК №1. Поетична Дніпропетровщина. Нікуліна Наталка

410

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Різне
5—11 клас

30 грн

Література рідного краю. Поезія рідного краю. (Життя та творчість Наталки Петрівни Нікуліної)

Література рідного краю. Поезія рідного краю. (Життя та творчість Наталки Петрівни Нікуліної)

2801

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська література
5 клас

33 грн

Іван Котляревський. Соціально-побутова драма «Наталка Полтавка» – перший твір нової української драматургії

Іван Котляревський. Соціально-побутова драма «Наталка Полтавка» – перший твір нової української драматургії

454

Аватар профіля Пономарьова Наталія Вячеславівна
Українська література
9 клас

20 грн

Схожі уроки

Чарівні казки. А.Дімаров "Для чого людині серце"

Чарівні казки. А.Дімаров "Для чого людині серце"

1514

Аватар профіля Кривенко Тамара Василівна
Літературне читання
3 клас

Позакласне читання. Леся Українка "Конвалія"

Позакласне читання.  Леся Українка "Конвалія"

541

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Літературне читання
4 клас

Чарівні казки. Поміркуємо над казкою. В. Бичко «Казка— вигадка...».

Чарівні казки. Поміркуємо над казкою. В. Бичко «Казка— вигадка...».

802

Аватар профіля Кривенко Тамара Василівна
Літературне читання
3 клас

Читаємо із задоволенням щодня

Читаємо із задоволенням щодня

3755

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Літературне читання
4 клас

Діагностувальна робота. Читання мовчки. 4 клас ІІ семестр За Ольгою Бусенко Як я став відмінником

Діагностувальна робота. Читання мовчки. 4 клас ІІ семестр За Ольгою Бусенко Як я став відмінником

30

Аватар профіля Кушнаренко Любов Петрівна
Літературне читання
4 клас

Собака-рятівник. «Пес, відомий на весь світ» (за матеріалами інтернет-джерел)

Собака-рятівник. «Пес, відомий на весь світ» (за матеріалами інтернет-джерел)

46

Аватар профіля Кривенко Тамара Василівна
Літературне читання
3 клас