Презентація до уроку з основ здоров`я для учнів 5 класу « Настрій і здоров`я»
Онлайн «Психічна і духовна складові здоров`я. Настрій і здоров`я»
https://vseosvita.ua/test/psykhichna-i-dukhovna-skladovi-zdorovia-nastrii-i-zdorovia-322338.html
Конструктор уроків
Презентація до уроку з основ здоров`я для учнів 5 класу « Настрій і здоров`я»
Онлайн «Психічна і духовна складові здоров`я. Настрій і здоров`я»
https://vseosvita.ua/test/psykhichna-i-dukhovna-skladovi-zdorovia-nastrii-i-zdorovia-322338.html
Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.
Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.
№1:
Теоретичний блок
Як приємно спостерігати красу навколо себе, бачити різних хороших людей, чути спів пташок, відчувати квітковий аромат, смакувати хрумке солодке яблучко, гладити домашнього чотирилапого друга: собаку чи кішку. За допомогою чого ми можемо це робити?
Як ви думаєте, чи піднімають нам такі приємні відчуття настрій?
А уявіть собі, що всі ці відчуття зникли. Як би змінився наш настрій?
Можемо сказати, що бути здоровими – це значить бачити, чути, відчувати все те, що навколо нас.
На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про настрій людей, дізнаємося про те, що таке емоції, якими вони бувають, та навчимося покращувати свій настрій.
Через настрій людина виражає своє ставлення до всього, що відбувається в житті.
Ви можете бути задоволеними чи незадоволеними тим, як складаються стосунки з батьками, однокласниками, друзями чи вчителями. Якщо батьки тебе люблять, однокласники розуміють, а вчителі поважають, - у тебе хороший настрій.
Залежить настрій і від того, як розвиваються події в твоєму житті – згідно з твоїми бажаннями чи всупереч їм. Ви виграєте на конкурсі, перемагаєте на олімпіаді, їдете у табір відпочинку, на день народження отримуєте довгоочікуваний велосипед. Це надовго забезпечує вам хороший настрій.
Життя людини без емоцій неможливе. Людина не тільки сприймає навколишній світ, але й впливає на нього. До всіх предметів та явищ у неї є певне ставлення, яке виявляється у емоціях. Читаючи книгу, слухаючи музику, відповідаючи урок або спілкуючись із друзями, люди переживають радість, сум. Піднесення, засмученість. Якщо предмети чи явища задовольняють потреби людини, то в неї виникають позитивні емоції (щастя, радість, впевненість. Захоплення, задоволення тощо), які спонукають людину до діяльності й досягнення корисного результату. Позитивні емоції зумовлюють розширення кровоносних судин, підвищення інтенсивності енергетичного обміну, температуру тіла, розумової та фізичної працездатності.
№2:
Вільне введення тексту
Вправа «Незакінчене речення»
Продовж речення ….
1. Я щасливий, коли…
2. Я засмучуюся, коли…
3. Я злюся, коли…
4. Я виходжу з себе, коли…
5. Я в нерішучості,…
6. Я ніяковію коли…
7. Мені не по собі, коли…
8. Мені страшно, коли…
9. Я абсолютно впевнений в собі у випадках,...
10. Я можу пишатися собою, коли…
№3:
Теоретичний блок
Вчені з Каліфорнійського університету Ріверсайд (США) стверджують, що ключ до успіху – це щастя. Щасливі люди частіше пробують щось нове і кидають виклик долі, краще справляються зі стресом, у них міцніше здоров’я, вони довше живуть. Відчуття щастя дозволяє людям бути більш товариськими і щедрими, досягати успіхів у навчанні, заробляти більше грошей, мати сильнішу імунну систему.
У сучасній круговерті людині важко стримувати свої емоції. Досвідчені психологи свідчать, що процес пригнічення власних емоцій виснажує психічну енергію, знижує життєстійкість особистості, здатність бути щасливим. Ще давній філософ Спіноза звернув увагу на те, що емоції «…збільшують або зменшують здатність самого тіла до дії». Саме позитивні емоції спонукають людину до діяльності й досягнення корисного результату.
Перегляньте презентацію
№4:
Завантаження файлу
Дидактична гра «Позитивні емоції»
Визначте і підкресліть позитивні емоції.
Веселий; ображений ;наляканий; щасливий;задоволений рішучій; сердитий; впертий ;самотній; вдячний;байдужий ;скромний
№5:
Теоретичний блок
Відчуття – найпростіші психічні явища, що виникають у результаті подразнення органів чуттів та збудження відповідних центрів мозку. Відчуття повідомляють про властивості навколишнього світу і внутрішній стан організму.
Емоції – швидкоплинні переживання, підсвідома експрес – оцінка відчуттів, це реакції, що виникають у відповідь на дію зовнішніх і внутрішніх подразників. Емоції можуть бути викликані не лише реальними, а й уявними подіями. Той, хто побував у ДТП, ще довго переживає неприємні емоції, згадуючи про це.
Почуття – стійкі емоційні ставлення. Формуються довше і зазвичай не зникають миттєво. Можна образитися на друга, що він не зателефонував (емоція), але не перестати любити і поважати його (почуття).
Негативні емоції (страх, злість, смуток, жах, незадоволення, недовірливість, розпач, зневіра тощо) не кращим чином впливають не тільки на відносини з оточуючими і власний настрій, а й на здоров’я людини. Вони виникають при дефіциті інформації та невдачах. В організмі людини все взаємопов’язано: чим більше негативних емоцій, тим більше проблем зі здоров’ям. Хвороба розвивається на основі незадоволеності людини своїми вчинками, діями та активізує у свідомості негативні психічні процеси. Дуже часто погіршення здоров’я активізує у свідомості негативні психічні процеси. Дуже часто погіршення здоров’я настає через поганий настрій, спричинений негативними емоціями, як наслідок, настає депресія.
Ми легко помічаємо, який у людини настрій. Усі переживання відображаються у виразі обличчя. Людина може радіти, сумувати, боятися, дивуватися, гніватися. Радість, сум, страх, подив, гнів - це емоції, які відчуває людина.
Усі відчуття, емоції та почуття є важливими. Вони допомагають сприймати та оцінювати інформацію з навколишнього світу і краще пристосовуватися до нього.
№6:
Завантаження файлу
Вправа «Визнач емоцію»
Обведіть зеленим кольором смайлики, які зображають позитивні емоції, червоним – негативні.
№7:
Тестування
Психологи вважають. Що душевне здоров’я людини залежить не стільки від подій, що відбуваються у нашому житті, скільки від реакції на них. Саме тому кожному з нас необхідно навчитись керувати власним емоційним станом. Лише позитивний підхід до вирішення життєвих проблем, уміння виявити свої відчуття, дбайливе відношення до всіх, хто нас оточує – рецепт гарного самопочуття.
Домашнє завдання:
Для перевірки засвоєння матеріалу пропоную вам пройти онлайн тестування:
Рефлексія від 2 учнів
Сподобався:
Зрозумілий:
Потрібні роз'яснення: