Урок:

НАПИСАННЯ НЕ, НІ З РІЗНИМИ ЧАСТИНАМИ МОВИ

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Технологічна карта уроку української мови

7 клас

Джерела використаної інформації: розкрити закрити
1. Українська мова.
Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів. 5-9 класи.
https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi

2. Вправа з сервісу LearningApps.org.
“Правопис вивчених часток”
https://learningapps.org/watch?v=p43kond6323


3.Вправа “Сортування за групами слів стосовно правопису разом і окремо”

https://wordwall.net/uk/resource/35763570
4. Відео “Виставка Примаченко у Парижі🇫🇷Картини українки заворожили парижан Primatchenko à Paris”

https://www.youtube.com/watch?v=EVHsuSrr_QU
5.Чат «На Урок»: спілкування з видатними постатями минулого

https://naurok.com.ua/chat/session/d552f346-3f49-4095-a723-8467ad1935f7
Вміст уроку:
1
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Технологічна карта уроку української мови

7 клас

НАПИСАННЯ НЕ, НІ З РІЗНИМИ ЧАСТИНАМИ МОВИ

Цілі уроку

Навчальні

Ознайомити учнів з основними правилами написання часток не і ні зрізними частинами мови; формувати уміння правильно визначати й записувати складні слова.

Розвивальні

Розвивати навички самостійної роботи, вміння використовувати вивчені правила на письмі; творчі вміння використовувати такі слова при побудові власних висловлювань; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу збагачувати словниковий запас слів.

Виховні

Виховувати в учнів культуру мовлення, любов до рідної мови, наполегливість, любов до мистецтва, творчого надбання рідного народу.

Обладнання уроку:Zoom-конференція, інтерактивна онлайн-дошка ClassroomScreen, Інтернет-сервіси мультимедійних дидактичних вправ LearningApps та Wordwall, відеохостингYouTube

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Компетенції учнів на уроці:

Спілкування державною мовою

Володіти всіма видами мовленнєвої діяльності.

Інформаційна

Аналізувати мовні явища, розвивати грамотність учнів.

Учитися впродовж життя

Здійснювати аналіз власної діяльності, рефлексію.

Соціальна і громадянська

Формувати навички співпрацювати з іншими на результат.

Інформаційно-комунікативна

Продуктивно працювати з електронними джерелами інформації

Основні поняття

Основні знання

Основні вміння

Правопис часток не і ні з різними частинами мови.

Учень розуміє роль частки в мовленні;



Учень пояснює роль частки в мовленні;

записує правильно частки, пояснює їх написання правилами.

самостійно знаходить і виправляє помилки в правописі часток;

створює висловлення, правильно використовуючи частки;

цінує самокритичність, бажання безупинно розвиватися

Хід уроку

Етап уроку

Час

Завдання етапу

Методи і прийоми

Зміст

ФОНД*

Діяльність учителя

Діяльність учня

МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП

1.Організація початку уроку

2 хв

Налаштувати учнів на урок. Підключення до ZOOM-конференції.

Забезпечення емоційного настрою

Розповідь

Підготовка до роботи.

Ф

Підключає учасників конференції, налаштовує учнів на роботу в дистанційному режимі

Підключається до конференції, вітається з однокласника

ми

2.Актуалізація опорних знань

5 хв

Перевірити теоретичний матеріал, засвоєний вдома

Метод вправ

Учні по черзі називають правильне написання того чи іншого слова, після правильного виконання на екрані з’являється картина М.Приймаченко “Наша Армія, наші хранителі”(Вправа з сервісу LearningApps.org.

“Правопис вивчених часток”

https://learningapps.org/watch?v=p43kond6323_)

І

Ф

Організовує колективну роботу

Учні систематизують раніше пройдений матеріал

ЕТАП ЦІЛЕВИЗНАЧЕННЯ І ПЛАНУВАННЯ

3.Планування діяльності

2 хв

Формування мети і цілей уроку; прогнозування змісту та результатів роботи

Оргдіяльнісні: цілевизначення, планування

Доповнити речення. Від уроку я очікую…

Ф

І

Спостереженнядопомога, повідомлення мети та цілей уроку

Доповнює речення

4.Відтворення знань, що потрібні для подальшої роботи на уроці.

3 хв

Спланувати подальшу діяльність на уроці

Оргдіяльнісні: цілевизначення, планування

Чому одні слова з не пишуться разом, а інші окремо? Наприклад, ненамальована картина, картина не намальована.

Ф

Спостерігає, дає рекомендації. Потім проводить усне опитування в чаті

Виконують завдання. Готуються до обговорення в чаті

ЕТАП ОПРАЦЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ

5.Ознайомлення з таблицею “Правопис часток не і ні”

4 хв

Сформувати вміння і навички правильно писати слова

Спостереження за мовою

Опрацювати правила правопису вивчених орфограм

Робота з таблицею

Перегляд презентації за темою уроку (презентація з екрану в конференції за допомогою функції «Спільний перегляд»). Після перегляду – усне чат-обговорення,

Ф

Пояснює учням правопис слів разом, окремо з частками не і ні.

Виявляє під час усного обговорення в чаті незрозумілі поняття з теми, деталізує навчальний матеріал

Слухає, запам’ятовує,уточнює незрозуміле

6. Виконання практичного завдання

5 хв

Перевірити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу.

Добір і порівняння мовних явищ за певною ознакою або низкою ознак

Завдання: зазначені вчителем учні підбирають слова до різних умов написання слів із частками (Дидактична гра «Сортування за групами слів стосовно правопису разом і окремо”

https://wordwall.net/uk/resource/35763570)

І

Ф

Перевіряє діяльність учнів. Для тих учнів, яким важко виконати завдання, надає індивідуальні консультації в чаті

Виконують завдання, записують відповіді, обговорюють в чаті

7.Перегляд відео “Виставка Примаченко у Парижі”

5 хв

Закріплення знань, умінь і навичок

Метод відеоілюстрації

Уважно переглянути відео. Дати відповіді на запитання:

- Чи відома вам постать Марії Приймаченко?

- Як називають стиль її живопису ?

- Чому, на вашу думку, картини художниці були такими популярними в Європі?

Ф

Показує відео,

доповнює, уточнює відповіді учнів

Дивиться відео, дає відповіді на запитання

8.Чат «На Урок»: спілкування з видатними постатями минулого

3 хв

Перевірити здатність учнів використовувати отримані знання

Ціннісний аналіз

Україна увійшла до переліку країн, громадяни яких можуть використовувати ChatGPT.

Запропонуйте запитання, які ви б поставили Марії Приймаченкоhttps://naurok.com.ua/chat/session/d552f346-3f49-4095-a723-8467ad1935f7

І

Виводить на екран сайт “На Урок” (ЧАТ) (за допомогою функції «Демонстрація екрану»), вводить найбільш вдалі запитання від учнів, пропонує зачитати відповідь

Ставлять запитання М.Приймаченко, коментують відповідь штучного

інтелекту

9.Виконання вправи творчого характеру

5 хв

Перевірити здатність учнів використовував

ти отримані знання на письмі


Творчий

Придумати і записати 3 речення про творчість Марії Приймаченко, використовуючи 3-5 слів з часткою не

І

Ф

Слідкує за виконанням роботи.

Запитує, доповнює, уточнює відповіді учнів

Сприймають і виконують завдання

ПІДСУМОК УРОКУ

10.Підсумовування результатів діяльності наприкінці уроку

2 хв

Закріплення знань, умінь і навичок

Інтерактивний метод «Рольова гра»

Один із учасників конференції називає слово-ілюстрацію до теми уроку, яке пишеться разом, надає право висловитися іншому учню (той називає слово, яке з часткою не пишеться окремо)

Ф

Перевіряє, допомагає, пояснює

Слухає однокласни

ків, виправляє їх помилки (за наявності), дає відповідь

РЕФЛЕКСИВНО-ОЦІНЮВАЛЬНИЙ ЕТАП

11.Рефлексія

2 хв

Підсумувати роботу

Вправа «Рефлексивний екран»

Учні по черзі одним реченням висловлюють враження від уроку, обираючи початок фрази з рефлексивного екрану:

На уроці я дізнався…

навчився…

було цікаво..

я спробував…

тепер я можу…

мене здивувало…

Ф

Ставить питання, аналізує роботу на уроці, робить висновки

Відповідає на питання

12.Домашнє завдання

2 хв

Домашнє завдання для закріплення

Бесіда, інструктаж

Записати домашнє завдання :

§ 50, стор. 186-187 (вивчити правила).

Виконати тест за покликанням

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=2590076 https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=2590076

І

Ф

Дає завдання, пояснює алгоритм виконання

Сприймає інформацію

14. Оцінювання

2 хв

Оцінити роботу учнів на уроці

Метод перевірки та оцінювання знань, умінь і навичок.

Оцінювання за участь у кожному етапі уроку, самооцінювання

І

Індивідуальне виставлення оцінок, аргументація, пояснення

Слухає зауваження та пропозиції вчителя, оцінює свою роботу

*ФОНД- формаорганізаціїнавчальноїдіяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).

Ресурси:

Для вчителя

Для учня

1. Українська мова.

Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів. 5-9 класи.

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi

1. Заболотний О.В. Українська мова: підруч. Для 7 кл.загальноосвіт. навч. закл. / О.В.Заболотний, В.В. Заболотний. – К.: Генеза, 2015. – 256 с.

https://pidruchnyk.com.ua/775-ukrmova-7klas-zabolotnyy-2015.html

2. Вправа з сервісу LearningApps.org.

“Правопис вивчених часток”

https://learningapps.org/watch?v=p43kond6323

2. Домашнє завдання:тест за покликанням

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=2590076

3.Вправа “Сортування за групами слів стосовно правопису разом і окремо”

https://wordwall.net/uk/resource/35763570

4. Відео “Виставка Примаченко у Парижі🇫🇷Картини українки заворожили парижан Primatchenko à Paris”

https://www.youtube.com/watch?v=EVHsuSrr_QU

5.Чат «На Урок»: спілкування з видатними постатями минулого

https://naurok.com.ua/chat/session/d552f346-3f49-4095-a723-8467ad1935f7

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Придумати і записати 3 речення про творчість Марії Приймаченко, використовуючи 3-5 слів з часткою не

Опис, який учні побачать після проходження уроку

Придумати і записати 3 речення про творчість Марії Приймаченко, використовуючи 3-5 слів з часткою не

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Написання не, ні з різними частинами мови

Написання не, ні з різними частинами мови

274

Аватар профіля Перепелиця Любов Вікторівна
Українська мова
10 клас

20 грн

Написання не з різними частинами мови (узагальнення)

Написання не з різними частинами мови (узагальнення)

181

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

35 грн

Службові частини мови. Написання слів службових частин мови.

Службові частини мови. Написання слів службових частин мови.

377

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
8 клас

35 грн

Правопис часток не і ні з різними частинами мови

Правопис часток не і ні з різними частинами мови

339

Аватар профіля Гузік Віта Григорівна
Українська мова
7 клас

25 грн

Слово як частина мови. Граматичні форми слів різних частин мови (практично)

Слово як частина мови. Граматичні форми слів різних частин мови (практично)

592

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
5 клас

33 грн

Правопис часток не і ні з різними частинами мови (узагальнення).

Правопис часток не і ні з різними частинами мови (узагальнення).

594

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

33 грн

Схожі уроки

Правопис складних іменників (повторення й поглиблення).

Правопис складних іменників (повторення й поглиблення).

953

Аватар профіля Мірошніченко Леся Миколаївна
Українська мова
6 клас

Розділові знаки в СПР з кількома підрядними

Розділові знаки в СПР з кількома підрядними

1382

Аватар профіля Яковець Надія Василівна
Українська мова
9 клас

Розвиток зв"язного мовлення. Есе.

Розвиток зв"язного мовлення. Есе.

811

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська мова
10 клас

Спостерігаю за відмінюванням займенників 3-ої особи

Спостерігаю за відмінюванням займенників 3-ої  особи

613

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Українська мова
4 клас

Послідовна підрядність.

Послідовна підрядність.

497

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська мова
9 клас

Поглиблення і систематизація найважливіших відомостей із синтаксису, пунктуації

Поглиблення і систематизація найважливіших відомостей із синтаксису, пунктуації

335

Аватар профіля Ніколенко Марина Олександрівна
Українська мова
11 клас