Конструктор уроків
1
Заняття з мовленнєвого розвитку в середній групі на тему: «Мово моя, колискова . Мово моя , солов’їна.»
Програмовий зміст: привчати дітей прислухатися до української мови, виховувати щиру любов до неї; вчити розповідати казку близько до тексту, активізувати словник дітей. Закріпити види української вишивки.
Матеріал: книга з ілюстраціями до української народної казки «Пшеничний колосок», «Чарівний мішечок», українська вишивка, іграшки (кіт, лисичка, півень, їжачок).
Хід заняття
Діти одягнені в українських костюми. Хата прикрашена в українському стилі. В ній стоять дід Панас і баба Параска. Дід готує дітямкнижечку з малюнками до казки «Пшеничний колосок , а баба вишиває чарівний мішечок .
Вихователь заходе з дітьми до світлиці.
- Діти , ось ми з вами завітали в гості до діда Панаса і баби Параски.
Давайте привітаємося.
Діти: Добрий день, дідусю! Добрий день, бабусю!
Дід та Баба: Добрий день, наші онучата, хлопчики та дівчата!
Баба: Ой діду! Ти поглянь, скільки до нас гостей завітало! Які ж гарні діти! А
чи готава книжечка, яку ти для них готував ?
Дід: Гортає книжечку показуючи малюнки. (Діти розповідають казку). Як ми
назвемо мишенят ? (ледачі) Як ми назвемо півника? (працьовитий) Чи
добре бути ледачим?
Вихователь: А давайте ми згадаємо прислів’я про лінощі та працьовитість.
(Діти згадують прислів’я).
Вихователь: Діти зверніть увагу на бабусю , що вона робить?
Розповідь бабусі про українську вишивку.
Звучить пісня «Два кольори» у виконанні вихователя.
Гра з чарівним мішечком
Діти по черзі витягують із мішечка іграшки, вихователь пропонує про кожну іграшку розповісти віршик.
Діти дякують бабусі за чудову розповідь та цікаву гру.
Вихователь звертаєувагу дітей на портрет Т. Г. Шевченка. Розповідає про нього.
Читання віршів дітьми
«Зацвіла в долині червона калина»
«Тече вода з-під явора»
Хоровод «Ой є в лісі калина»
Підсумок заняття.
- Діти в якій державі ми живемо ?
- Якою мовою ми говоримо?
- Як можна назвати нашу мову? ( калинова , солов’їна)
- Ми з вами повинні любити свою мову тому , що це мова наших батьків, бабусь, дідусів. Кращої нашої мови нема, бо що може бути ріднішим від маминої колискової, якою вона благословила нас на життя.
Багатство мови мами й тата
Нам треба завжди захищати.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0