Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Робота над граматичною будовою мови на корекційних заняттях з розвитку мовлення для дітей з ООП
»
Взяти участь Всі події

Морський пейзаж. Знайомство з творчістю художника-мариніста І.К. Айвазовського

Образотворче мистецтво

Для кого: 6 Клас

68 проходжень

2 запитань

30.11.2021

70

0

Опис уроку:

Тип уроку: комбінований. Учні спочатку ознайомлюються з творчістю І.К. Айвазовського, а потім за майстер-класом малють морський пейзаж.

Завдання №1 Теоретичний блок

Море… Багато поетів та живописців змальовували цю прекрасну та величну стихію. Воно завжди приваблювало художників. Немає жодного живописця, котрий, побувавши біля моря, не намагався змалювати його. Ось так Іван Костянтинович Айвазовський повністю віддав свій великий талант мариністичному живопису. Від природи він був наділений блискучим даром, який швидко розвивався з огляду на щасливі обставини, що склалися, й завдяки середовищу, в якому пройшли його дитинство та юність. Айвазовський прожив довге трудове життя на березі улюбленого моря, яке надихало його мистецтво яскравими образами.

Марина (від латин. marinus – морський) - твір пейзажного живопису, в якому зображено морський краєвид.

Мариніст :

  1. художник, який малює море;

  2. письменник, який описує море.

У Феодосії, 17 липня народилася дитина, про яку по рідному місту пізніше ходили легенди. Стверджувалося, що колись маленький хлопчисько шматочками самоварного вугілля малював на стінах будинків приголомшливо красиві картини. Хлопчика звали Ованес і народився він у сім’ї вірменського крамаря, родина якого переселилася в Крим з Галичини. Згодом йому вдалося вступити до гімназії Сімферополя. Захоплення живописом привело його в стіни Академії мистецтв Петербурга, в якій він навчався у визнаних майстрів. Після закінчення Академії багато подорожував по Європі. 1840 р. Найбільш успішний Айвазовський був в морських пейзажах. А з 1844 року він навіть був художником морського штабу. Однак Айвазовський писав полотна не тільки на морську тематику. Серед інших його серій картин: кавказькі, українські краєвиди, вірменська історія, Кримська війна.

У Феодосії Айвазовський збудував будинок та майстерню, влаштовував виставки, грошові надходження від яких передавав на добродійні цілі, 1880 заснував картинну галерею.Найвідоміші картини Айвазовського

Ранні твори, такі як «Морський берег» (1840), «Дев’ятий вал» (1850) та ін., написані Айвазовським під впливом романтизму.

Завдання №2 Завантаження файлу

Прикріпіть сюди ваш малюнок.

Рефлексія від 41 учня

Сподобався

39 2

Зрозумілий

39 2

Потрібні роз'яснення

40 1