Конструктор уроків
Мета: розглянути можливі причини клінічної смерті; використовуючи здобуті знання і навички, розвивати вміння моделювати першу допомогу при виявленні потерпілого; удосконалювати навики проведення штучного дихання та непрямих натискань на серце; формувати в учнів впевненість у своїх діях, спокій і зібраність, вміння цілеспрямовано зробити все можливе для надання першої допомоги.
Обладнання: підручник, таблиця « Методи штучного дихання. Не прямий масаж серця», дидактичний матеріал.
1
Мета: розглянути можливі причини клінічної смерті; використовуючи здобуті знання і навички, розвивати вміння моделювати першу допомогу при виявленні потерпілого; удосконалювати навики проведення штучного дихання та непрямих натискань на серце; формувати в учнів впевненість у своїх діях, спокій і зібраність, вміння цілеспрямовано зробити все можливе для надання першої допомоги.
Обладнання: підручник, таблиця « Методи штучного дихання. Не прямий масаж серця», дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Вчитель: Добрий день, діти! Сьогодні ми використовуючи здобуті знання і навички, розвиватимемо вміння моделювати першу допомогу при виявленні потерпілого; удосконалимо навики проведення штучного дихання та непрямих натискань на серце; сформуємо впевненість у своїх діях, спокій і зібраність, вміння цілеспрямовано зробити все можливе для надання першої допомоги.
II. Перевірка домашнього завдання
Тестова перевірка: «Детектор брехні»
Мотивація навчальної діяльності
Що ви будете робити, коли на ваших очах людина втратить свідомість?
Ми пам'ятаємо: «Життя найвища цінність»
Найважливіше не злякатися, не розгубитися, а спокійно і впевнено діяти. Звичайно, що для цього треба володіти відповідними знаннями і навичками. Особливо це стосується, коли потерпілий знаходиться у критичному стані. Тут кожна хвилина дорога. Найменше зволікання невпевненість і втрата навіть однієї хвилини можуть коштувати людині життя. Немає часу чекати швидку допомогу! Треба діяти негайно!
Нас всіх сьогодні об'єднує одна мета: навчитися проводити серцево-легеневу реанімацію.
Вивчення нового матеріалу
Відкрили зошити і записали дату і тему уроку : «тема уроку, методика
ПРОВЕДЕННЯ ШТУЧНОГО ДИХАННЯ І ЗАКРИТОГО МАСАЖУ СЕРЦЯ»
Слайд :
«Щорічно в Україні від надзвичайних ситуацій і нещасних випадків гинуло 65-70 тис. громадян.
Число жертв можна знизити на 50 % у випадку своєчасного надання першої допомоги!!!»
Обов'язок кожного громадянина надавати першу допомогу до приїзду швидкої допомоги, стаття 10.
Відео:« Статистика».
Реанімація - сукупність методів попередження термінальних станів і виведення з них.
Основними завданнями реанімації потерпілих у стані клінічної смерті є відновлення дихання і роботи серця
Людину, яка здійснює оживлення потерпілого називають реаніматор
Клас об'єднується в 3 групи і працюватиме з додатковою літературою, таблицею, слайдами.
2
І. Група « Парамедики»
Заповнити табличку « Особливості серцево-легеневої реанімації у дорослих»
Розв'язування ситуаційної задачі:
У парку помічено мужчину років 60, який раптово прихилився до дерева. У нього важке дихання, спостерігається блідість обличчя, скарги на гострий біль за грудиною. Через кілька хвилин він втратив свідомість, дихання не прослуховується. Якими будуть ваші дії?
(Змоделювати усно задачу)
Практичне виконання реанімаційних заходів
3
Група « Гіпократи»
Заповнити табличку « Особливості серцево-легеневої реанімації у дитини (1-8 років)
Розв'язування ситуаційної задачі:
Хлопчик 7 років пірнув у річку. З берега помітили, що на поверхні води він так і не з'явився. Рятувальники винесли його на берег. Якою має бути перша допомога?
(Змоделювати усно задачу)
З )Практичне виконання реанімаційних заходів
4
Група «Ескулапи»
Заповнити табличку « Особливості серцево-легеневої реанімації у немовлят»
Розв'язування ситуаційної задачі
Граючись, маля б місяців проковтнуло ґудзик. Якими будуть ваші дії? Що робитимете якщо дитина перестане дихати?
(Змоделювати усно задачу)
5
6
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0