Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Нейротренажери для мозку - цікавинки на літо для дітей
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Мандрівка в Звуколяндію.

Опис уроку (учням цей опис не показується):

Тема заняття: «Мандрівка в Звуколяндію».

Група: початковий рівень, група №2

Дата проведення:
Мета заняття:
навчальна: закріпити знання дітей про вивчені букви та їх звукові значення; вдосконалювати навички читання складів і слів з вивченими буквами; формувати вміння аналізувати навчальний матеріал; учити дітей бути спостережливими, уваж­ними;

розвиваюча: розвивати фонематичний слух, виділяти звуки і букви, розвивати мовлення дітей, збагачувати їх словниковий запас;

виховна: виховувати патріотичні почуття, любов до рідної землі.

Завдання заняття гуртка: досягти мети заняття.

Тип заняття гуртка: контрольно -діагностичне заняття.

Форма заняття гуртка: заняття з груповою формою роботи.

Місце проведення заняття гуртка: палац творчості, кімната №317.

Методи і методичні прийоми заняття гуртка: інтерактивні технології колективно - групового навчання, метод «Сторітелінгу», метод «Малі групи», метод «віртуальна екскурсія», наочний метод (дидактичний матеріал, використання ІКТ), словесний метод, практичний метод (практична робота вихованців).

Матеріали та обладнання заняття гуртка: кольорові олівці та прості, каса букв, роздатковий роздрукований матеріал, фото-презентація, відео-запис руханки.

Попередня робота: перегляди відео, бесіда про подорожі, закріплення знань про вивчені букви та їх звукові значення.

Діяльність дітей: дивляться, слухають, відповідають, виконують завдання.

Хід заняття

І. Вступна частина.

1.1Огранізація групи.

- Діти! До нас сьогодні завітали педагоги, вони прочитали оголошення, що в нашій групі відбудеться цікаве заняття, тому вирішили завітати до нас. Давайте привітаємось з ними, подаруємо їм усмішку.

1.2. Мотивація навчальної діяльності.

Інтерактивна технологія, метод «Сторітелінгу».

  • Діти, до нас надійшов відео – лист (звернення) від хлопчика Даніїла, давайте ми його подивимось.

На екрані відкриваю відео - презентацію.

- Даніїл отримав запрошення в країну Звуколяндію( Слайд 1).

- Він просить про допомогу у вирішенні завдань, щоб потрапити у країну Звуків.( Слайд 2).

II. Основна частина

Актуалізація опорних знань.

2.1. Гра «Подорож».

- Діти, давайте оберемо транспорт, яким ми будемо подорожувати. (Діти підходять до каси та обирають квитки на літак або потяг, розділяються на дві команди).

  • Діти, скажіть, хто швидше буде мандрувати, той хто летить на літаку чи той, хто їде на потязі? (на літаку)

  • Діти, а хто буде подорожувати дешевше? (той, хто на потязі).

  • Давайте виконаємо завдання, які допоможуть нам потрапити до Звуколяндії.

2.2. Поетапне виконання завдання:

Завдання №1. Знайди в слові квиток голосні букви та обведи їх в кружечок.(Слайд 3,4)

Завдання №2. Виклади першу букву за допомогою паличок. (Діти, які знаходяться в команді, яка подорожує літаком викладає букву – Л, а діти , які подорожують потягом викладають букву – П.)

Завдання №3 «Склади валізу».(Слайд 5,6,7).

Для подорожі нам потрібна тривожна валіза. Давайте вирішимо, що взяти з собою.

(Роздаю роздрукований матеріал: валіза і навколо речі, які ми обираємо для подорожі та валізу для букв).

  • Давайте стрілочкою проведемо від речей, які ми візьмемо у подорож до валізи, визначимо перший звук у цих словах та впишемо у звукову валізу. (Смартфон – перший звук –с, вписуємо у звукову валізу в першу клітинку букву С; ліки –перший звук л, вписуємо у звукову валізу в другу клітинку букву Л; одяг –перший звук о, вписуємо у звукову валізу в третю клітинку букву О; вода –перший звук в, вписуємо у звукову валізу в четверту клітинку букву В; апельсин –перший звук а, вписуємо в останню клітинку букву А; іграшку візьмемо -ні).

  • Давайте прочитаємо, яке було у нас перше зачароване слово. (Слайд 7)

  • Діти читають – СЛОВА, (Слайд 8)

Руханка. (Слайд 9). Дівчата з гурту «Мальдіви» разом з нами вирушили у мандрівку. Давайте разом з ними зробимо руханку.

2.3. Поетапне виконання завдання.

Гра «Подорож Україною» (Слайд 10)

Завдання №1.

Мандруємо на Закарпаття. (Слайд 11)

  • Це захід України. Там гарна природа: гори, ліси, озера, соляні печери. Шукаємо перший звук в слові Закарпаття. Це звук З. У кожного є валіза для звуків – вписуємо в першу клітинку букву З.

Завдання №2.

  • Мандруємо в місто Вінниця. (Слайд 12). У Вінниці є такий транспорт, як трамваї. Ще Вінниця цікава фонтанами. Шукаємо перший звук в слові Вінниця. Це звук В. У валізі для звуків вписуємо в другій клітинці букву В.

Завдання №3.

  • Мандруємо містом Умань.(Слайд 13) Там є знаменитий парк. Визначаємо перший звук в слові Умань. Це звук У. Вписуємо в третій клітинці звукової схеми букву У.

Завдання №4.

  • Обов’язково нам потрібно відвідати Київ.(Слайд 14). Київ – це столиця України. Давайте визначимо перший звук в слові Київ – це К. Вписуємо в останню клітинку букву К і читаємо слово, яке вийшло. Це слово ЗВУК

Завдання №5.

  • У Звуколяндії нас чекає вірш, який може прочитати тільки українець.

(Я разош з дітьми читаємо вірш у картинках). (Слайд 15).

III. Заключна частина

  • Діти, нам прийшо лист подяки від Даніїла. (Слайд)

та побажання від Звуколяндії.

  • Розмовляй українською. (Слайд 16)

  • Багато читай (Слайд 17).

IV. Рефлексія

-За вашу роботу дякую. (Роздаю наклейки від мешканців Звуколяндії). Можете йти на перерву.

Вміст уроку:
1
2
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Попередня робота: перегляди відео, бесіда про подорожі, закріплення знань про вивчені букви та їх звукові значення.

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

2

Опис, який учні побачать після проходження уроку

0400u0sd-af36-640x360.png

Рефлексія від 3 учнів

Сподобався:

0

Так: 3

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 3

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 3

Так: 0

Рекомендуємо

"МАНДРІВКА ДО СОНЯЧНОЇ ІТАЛІЇ"

"МАНДРІВКА ДО СОНЯЧНОЇ  ІТАЛІЇ"

1303

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
4 клас

46 грн

"МАНДРІВКА ДО СОНЯЧНОЇ ІСПАНІЇ"

"МАНДРІВКА ДО СОНЯЧНОЇ  ІСПАНІЇ"

1045

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
4 клас

46 грн

Мандрівки музичною картою світу

Мандрівки музичною картою світу

318

Аватар профіля Бордунова Наталя Юріївна
музичне мистецтво
7 клас

25 грн

"МАНДРІВКА У СВІТ ФАНТАСТИКИ"1

"МАНДРІВКА У СВІТ ФАНТАСТИКИ"1

1702

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
3 клас

46 грн

"МАНДРІВКА У СВІТ ФАНТАСТИКИ"2

"МАНДРІВКА У СВІТ ФАНТАСТИКИ"2

1003

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
3 клас

46 грн

"МАНДРІВКИ МУЗИЧНОЮ КАРТОЮ СВІТУ"

"МАНДРІВКИ МУЗИЧНОЮ КАРТОЮ СВІТУ"

884

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
7 клас

46 грн

Схожі уроки

Лабораторія кольорових див

Лабораторія кольорових див

44

Аватар профіля Калініченко Анна Олегівна
Дошкільна освіта
5—6 років

дошкільникам коуч підготовка до 1 класу 2025

дошкільникам коуч підготовка до 1 класу 2025

128

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

Підготовка до школи 2025 №9

Підготовка до школи 2025 №9

194

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

Дошкільник в світі природи

Дошкільник в світі природи

144

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

готуємось до школи 2025 розвиваємо компетентності

готуємось до школи 2025 розвиваємо компетентності

151

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

Спостереження за каштанами

Спостереження за каштанами

217

Аватар профіля Долюк Тетяна Михайлівна
Дошкільна освіта
5—6 років