Конструктор уроків
Тема : Лічба в межах 20. Нумерація чисел 10-20.
Мета: узагальнити і закріпити знання учнів з вивченої теми , вдосконалювати навички усної лічби в межах 20, вміння розв’язувати приклади, задачі на знаходження суми і різниці й порівнювати числа. Розвивати логічне і творче мислення, пізнавальний інтерес до предмета. Виховувати вміння працювати колективно та в парі, дисциплінованості. Забезпечити школяреві можливість збереження здоров’я за період навчання, дати йому необхідні знання та навички щодо здорового способу життя, навчити використовувати отримані знання в повсякденному житті.
Обладнання: предметні малюнки.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Психогімнастика
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
1. Усні обчислення
— Допоможіть Їжачку назбирати грибочків на обід.
— Скільки кілограмів вантажу в кожному вагоні. Обчисліть.
2. Робота за таблицею
— Назвіть і запишіть числа за таблицями.
3. Гра «Ланцюжок»
4. Хвилинка каліграфії
— Запишіть одноцифрові числа у порядку зростання. Підкресліть найбільше число
6, 9, 4, 1, 8, 3, 7.
5. Математичний диктант (в зошиті)
• До 10 додати 5.
• Знайти суму 7 і 2.
• Яке число більше, 17 чи 18?
• Знайти різницю 9 і 4.
• 17 зменшити на 7.
• 4 плюс 10.
• Яке число іде за числом 15?
• Яке число стоїть між числами 17 і 19?
• 10 мінус 8.
• Я задумала число, додала до нього 6 і одержала 18. Яке число я задумала?
(Відповіді: 15, 9, 18, 5, 10, 14, 16, 18, 2, 12)
III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади і задачі, познайомимось з прямими і оберненими задачами, а також будемо виконувати інші цікаві завдання.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Пояснення вчителя
2. Первинне закріплення
— Розв’яжіть приклади, використовуючи таблицю: 2 + 2; 3 + 1; 1 + 4; 7 – 2; 9 – 3; 8 – 5.
Фізкультхвилинка
«Раз» — підняти руки вгору,
«Два» — нагнутися додолу.
Не згинайте, діти, ноги,
Як торкаєтесь підлоги.
«Три, чотири» — прямо стати,
Будем знову починати.
3. Робота за підручником
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. Складання прикладів за малюнком
— Розгляньте першу квітку. Яке число записане в середині? (10) Це сума прикладу.
— На пелюстках записані перші доданки кожного прикладу. Другий доданок вам потрібно знайти. Другий доданок позначимо порожньою клітинкою.
— Запишемо приклади з порожніми віконцями, а потім відшукаємо невідомий доданок.
5 + £ = 10 6 + £ = 10 2 + £ = 10 8 + £ = 10 1 + £ = 10
— Як знайти невідомий доданок?
2. Складання та розв’язування задачі за малюнком
— Скільки слив було в першому кошику? (15)
— Скільки слив було в другому кошику? (10)
— На скільки більше слив у першому кошику, ніж у другому? (15 – 10 = 5 (с.))
— Як порівняти два числа? (Треба від більшого відняти менше.)
VІ. Підведення підсумків уроку. Рефлексія
— Що нового дізналися? Що сподобалося найбільше?
— Чи все у вас вийшло? Чи всім задоволені?
1
Домашнє завдання
Розв’язати приклади
10+5=
15+5=
20-5=
17+3=
Домашнє завдання
Розв’язати приклади
10+5=
15+5=
20-5=
17+3=
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0