Конструктор уроків
1
Тема: Контрольна робота з теми «Займенник »
Мета: запропонованими завданнями виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, спритність, рішучість, кмітливість, вміння застосовувати набуті знання під час виконання практичних завдань; формувати кругозір, світогляд; виховувати інтерес до наслідків власної праці, пошану до творчої діяльності, пунктуальність, навички раціонального використовування навчального часу.
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
Обладнання: різнорівневі тестові завдання і питання до контролю
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ . Оголошення теми та мети
ІІІ . Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
Оцінювання. За правильно виконану роботу учень може отримати максимально 12 балів: по 1 балу за завдання № 1–8, 10–11 і 2 бали за завдання № 9 (0,5 бала за кожну правильно складену пару).
ІV. Виконання завдань
2
Займенник
І варіант
1.Укажіть рядок, у якому кожен займенник змінюється за родами,числами та відмінками.
А твій, ніякий, це, чиїм
Б абиякого, комусь, себе, що
В весь, скільки, деяким, нічий
Г інший, який, такий, цей
2.Укажіть рядок, у якому в усіх випадках правильно визначено розряд займенника.
А твоєму (особовий), деякого(означальний), собою(зворотний)
Б ті (вказівний), ніскільки (заперечний), цей (означальний)
В абихто (відносний), весь (означальний), нікого (заперечний)
Г свого (присвійний), за тим (особовий), хтось (неозначений)
3. Укажіть рядок словосполучень, у яких усі займенники належать до одного розряду.
А від його імені, під моїм вікном, на тому столі
Б подарував від нас, з його дому, зустрів його
В з іншого боку, увесь світ, до самого краю
Г у цей день, віддав комусь, з того краю
4.Укажіть рядок речень,у яких ужито заперечний займенникі з наголосом на першому складі.
А Ні з ким говорити. Нікому не сказав.
Б Нікого не видно. Нічого їсти.
В Нікого запросити. Нічого не бачив.
Г Ніким замінити. Нічого носити.
5. Укажіть рядок, у якому всі займенники пишуться разом.
А (ні)хто, (ні)(з)яким, (ні)чим
Б (ні)скільки, (ні)кого, (ні)чиїм
В (ні)(до)чого, (ні)чий, (ні)(в)чому
Г (ні)(з) кого, (ні)що,(ні)(на)якому
6. Укажіть речення, у якому зворотний займенник себе вжито в родовому відмінку.
А Я взяв ці книжки для себе.
Б Він поважає себе.
В Одягнув на себе.
Г Цими травами він вилікував себе.
7.Укажіть рядок словосполучень, у кожному з яких займенник третьої особи має приставний н.
А зроблено (він), побачив(вони)
Б попросив для (вона),зупинився біля (вони)
В віддав (вони), розбудив(він)
Г причесали (вона), милувався (вони)
8.Позначте рядок, у якому всі займенники пишуться через дефіс.
А (який) небудь, (хтозна)що, (будь)кому
Б (скільки)небудь, (будь)чиїми, (аби)який
В (казна)чим, (де)хто, кому(сь)
Г на (чому)небудь, чиїми(сь), (аби)чим
9.Укажіть відповідність між займенником у реченні та його характеристикою.
1 Єсть на світі доля, а хто її знає?
2 Одна його доля — чорні бровенята.
3 Візьміть його та оддайте старшому за сина.
4 А москаля, її сина, немає,немає.
А його — займ., поч. ф. — він, особовий, Р. в., додаток
Б його — займ., стоїть у поч. ф., присвійний, однина, чол. р., означення
В його — займ., поч. ф. — він,особовий, Зн. в., додаток
Г її — займ., поч. ф. — вона, особовий, Зн. в., додаток
Д її — займ., стоїть у поч. ф., присвійний, однина, ж. р., означення
Прочитайте текст. Виконайте завдання10 і 11 до нього.
(1) Декілька років тому я придбав маля нутрії.
(2) Ми назвали його Кузя.
(3) Це була кумедна істота, з гостроносою мордочкою, на якій блищали темні намистинки очей.
(4) Її тіло було вкрите сіро-жовтою пухнастою шерстю.
(5) Чорні, немов у рукавичках, передні лапки з акуратними пальчиками були схожі на лапки маленькоїмавпочки.
10. Присвійний займенник є в реченні
А першому
Б другому
В четвертому
Г п’ятому
11. Особовий займенник у знахідному відмінку є в реченні
А першому
Б другому
В четвертому
Г п’ятому
Оцінювання. За правильно виконану роботу учень може отримати максимально 12 балів: по 1 балу за завдання № 1–8, 10–11 і 2 бали за завдання № 9 (0,5 бала за кожну правильно складену пару).
3
Займенник
ІІ варіант
1.Укажіть рядок, у якому кожен займенник змінюється за родами,числами та відмінками.
А який, такий, хто, цей
Б ніякий, що, сам, нікотрий
В цей, котрий, скільки, весь
Г абиякий, жоден, той, чий
2.Укажіть рядок, у якому в усіх випадках правильно визначено розряд займенника.
А свій (означальний), якогось(неозначений), кожним (означальний)
Б їм (особовий), когось(неозначений), ніякий (означальний)
В тобі (особовий), собою (зворотний), мого (присвійний)
Г цих (вказівний), нам (особовий), нічий (неозначений)
3. Укажіть рядок словосполучень, у яких усі займенники належать до одного розряду.
А від цих думок, у тієї дівчини,у твоїй кімнаті
Б сказав тобі, запросив вас, побачив себе
В над їхнім подвір’ям, у її кімнаті,привів її
Г до її подруги,від їхніх турбот,на свою голову
4.Укажіть рядок речень,у яких ужито заперечний займенникіз наголосом на
першому складі.
А Нічого не хочу. Нікого запросити.
Б Ні з ким говорити. Нічого не привіз.
В Нікого вчити. Нікого немає.
Г Нікому сказати. Нічим пришити.
5. Укажіть рядок, у якому всі займенники пишуться разом.
А (ні)(за)що, (ні)(перед)чим, (ні)чия
Б (ні)скільком, (ні)кому,(ні)якісінький
В (ні)кого, (ні)(між)чиїми, (ні)котрий
Г (ні)(на)скількох, (ні)(для)кого, (ні)ким
6. Укажіть речення, у якому зворотний займенник себе вжито
в родовому відмінку.
А Дуже важливо мати повагу до самого себе.
Б Спортсмен систематично загартовує себе.
В Він любить тільки себе.
Г У цій роботі я знайшов себе.
7.Укажіть рядок словосполучень, у кожному з яких займенник третьої особи має приставний н.
А відвідали (він), побачилися з (вони)
Б навчили (вона), посварилися з (вона)
В попросили в (він), віддали (вона)
Г пишаємось (вона), запитав у (він)
8. Укажіть рядок, у якомувсі займенники пишуться через дефіс.
А (будь)хто, (хтозна)який, (чиїм)небудь
Б (хтозна)що, (казна)скільки, кому(сь)
В (який)небудь, (будь)кому, (аби)хто
Г (будь)якого, (аби)ким, кому(небудь)
9.Укажіть відповідність між займенником у реченні та його
характеристикою.
1 Зажурилась Україна — така її доля!
2 Збуди його, заграй ти з ним,спитай синє море.
3 Іди, доню, найди її, найди, привітайся…
4 Буде над ним його доля квіткою стояти.
А його — займ., поч. ф. — він, особовий, Р. в., додаток
Б його — займ., стоїть у поч. ф., присвійний, чол. р., означення
В його — займ., поч. ф. — він, особовий, Зн. в., додаток
Г її — займ., поч. ф. — вона, особовий, Зн. в., додаток
Д її — займ., стоїть у поч. ф., присвійний, однина, ж. р., означення
Прочитайте текст. Виконайте завдання 10 і 11 до нього.
(1)Тривалий час у нас удома жило маля нутрії.(2) Діти назвали його Кузя. (3) Коли Кузя підріс,ми стали брати тварину із собою на прогулянки до лісу.
(4) Він спокійно сидів за пазухоючи лежав на плечі. (5) Його шерстка була м’якою й пухнастою.
10.Присвійний займенник є в реченні
А першому
Б другому
В четвертому
Г п’ятому
11.Особовий займенник у знахідному відмінку є в реченні
А першому
Б другому
В третьому
Г четвертому
Оцінювання. За правильно виконану роботу учень може отримати максимально 12 балів: по 1 балу за завдання № 1–8, 10–11 і 2 бали за завдання № 9 (0,5 бала за кожну правильно складену пару).
Рефлексія від 2 учнів
Сподобався:
Так: 2
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 2
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 2
Так: 0