Урок:

Контрольна робота з теми: « Пунктуаційна норма»

Вміст уроку:
1
2
3
Опис, який учні побачать перед початком уроку

Інструктаж щодо виконання завдань та оцінювання контрольної роботи: завдання 1–6 — по 1 балу кожне, 7–9 — по 2 бали кожне.

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Тема: Контрольна робота з теми: « Пунктуаційна норма»

Мета: запропонованими завданнями виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх;

розвивати логічне мислення, тренувати пам’ять увагу, вміння застосовувати набуті знання під час виконання практичних завдань;

формувати  вміння й навички застосовувати здобуті теоретичні знання на практиці;

виховувати працелюбність і наполегливість, навички раціонального використовування навчального часу.

Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.

Обладнання: різнорівневі тестові завдання і питання до контролю

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ . Оголошення теми та мети

ІІІ . Інструктаж щодо виконання контрольної роботи : завдання 1–6 — по одному балу; завдання 7, 8 — по 1,5 бала; завдання 9 — 3 бали

ІV. Виконання завдань

2

Пунктуаційна норма 

                                      Виконання тестових завдань.

Варіант I

1.       Позначте речення з однорідними присудками.

А       Моє щастя — Вітчизни простори, оповиті і сонцем, і хмелем, й зерном.

Б       Сім’я вечеря коло хати, вечірня зіронька встає.

В       І соловейко на калині то затихав, то щебетав.

Г       То пронесеться над болотом чайка, то промайне бистрий чибіс.

2.       Позначте речення, у якому є узагальнююче слово при однорідних членах речення (розділові знаки пропущено).

А       Усі дерева кущі трави просять життєдайної вологи.

Б       Пухкий сніг засипав землю будинки дерева.

В       І даль і гай і темні кручі відбились в сонячній воді.

Г       Я з тобою навпіл все життя поділю хліб і сіль і краплину щастя.

3.       Укажіть речення з прямою мовою (розділові знаки пропущені, велика літера замінена малою).

А       Співають у пісні що нема найкращого на вроду як ясна зоря в погоду.

Б       Слова диктора про те що переможця естафети буде визначено через кілька хвилин глядачі так і сприймають.

В       Голова за булаву глузливий сміх козацький дзвінким ляпасом хльоснув Яремі в обличчя мала плата ясновельможний пане за голову Хмельницького.

Г       Тоді я сказав йому що українські прерії (рівнини) відрізняються від мексиканських лише тим що в Мексиці ростуть кактуси а в нас верба.

4.       Укажіть, яке з речень побудоване за схемою «П,— а,— п.».

А       І звелів одвітовати по-запорозьки: «Козак з Лугу», бо запорожці здоровкались мов хиже птаство на степу.

Б       «Ну звичайно,— думаєш собі,— старалась, старалась людина, співала, а цей дивак нічого й не бачив».

В       Тоді Славко скаже йому: «А я маю ще більшу гризоту»,— та й признається в усьому.

Г       «Шептала візьмеш,— сказав конюх хлопчикові.— Тільки зачекай, напою».

5.       Укажіть речення, у якому допущено помилку в оформленні прямої мови.

А       «Кого ж ти княже, залишиш замість себе в Києві?» — спитав єпископ.

Б       «Не сплять мої,— сказав боярин.— Та й кому до сну тепер?»

В       Дід приходить до липки: «липко, липко, казала баба, щоб ти дала конячку з возом».

Г       «Дякую панове! — сміючись відповів Богун.— Лазня непогана!»

6.       Укажіть речення, ускладнене відокремленою прикладкою.

А       Йшли трьома партіями по кілька тисяч козаків, не рахуючи підпомічників та кашоварів.

Б       Гуде вогонь — веселий сатана, червоним реготом вихоплюється з печі…

В       Я прожив, моя мила, ці літа у найвищому щасті.

Г       І тиха осінь, мрійна, яснолиста, несла в серця надію і тривогу.

7.       Запишіть речення, поставте розділові знаки. Доведіть, що це прості ускладнені речення.

Уночі йдучи звідкись чи кудись ти раптом згадаєш про небо. (Є. Гуцало)

Веселі й забрьохані ми входимо в ліс. (М. Стельмах)

Добридень тату мій і далі неосяжні прийміть любов мою й тепло пісень моїх. (В. Симоненко)

8.       Запишіть речення, поставте розділові знаки. Виконайте його синтаксичний розбір. Складіть речення подібної будови, запишіть.

З-над річки лине пісня голосна а тут біля гостинної веранди іде безкровна лагідна війна Червоної та Білої троянди. (М. Рильський)

9.       Запишіть речення, поставте розділові знаки. Складіть схеми речень.

Життя як вода воно спливає непомітно. (Є. Гуцало)

Поки люди лагодились з жнивами то на його дворі замість похилої хатини стояв веселий будинок. (Панас Мирний)

Хвилина ще  і схід розпише в сліпучі барви небосхил. (М. Масло)

3

Пунктуаційна норма 

                                     Виконання тестових завдань.

Варіант IІ

1.       Позначте речення з кількома рядами однорідних членів.

А       Жде спрагла земля плодотворної зливи, і вітер гуляє над нею бурхливий.

Б       Гарячі соняшники то тут, то там вишикувалися в окремі ділянки й задумливо посхиляли свої жовті голови.

В       А темна ніч простелювалася чорним сукном по селу, по садках та лісах.

Г       Темні хмари засіли на сніжних чолах і перекидаються гнівними словами громів.

2.       Позначте речення, у якому є узагальнююче слово при однорідних членах речення (розділові знаки пропущено).

А       Усі дерева кущі трави просять життєдайної вологи.

Б       Він любив пахощі хліба й золоту задуму соняшників.

В       Усе в чеканні спілі краплі рос земля і місяць вишні і тополі.

Г       Я ще ніколи не бачив стільки калини й оглядав кетяги, побиті морозом.

3.       Укажіть речення з прямою мовою (розділові знаки пропущені).

А       Мені ввижається що з тих іскорок встають водограї…

Б       І в такі короткі миті тобі особливо гостро відчувалось так це твоя мати.

В       Зовсім не збираючись ображати Франка В. Щурат у рецензії на «Зів’яле листя» назвав його прихильником європейського декадансу.

Г       Пилипку це ти здивувалася мати сплескуючи долонями.

4.       Укажіть речення, що відповідає схемі «П, (?!) — а. (:) — П. (?!)» (розділові знаки пропущені, велика літера замінена малою).

А       Жну й не чую що сполохала пташину мовила мати докоряючи сама собі.

Б       Чи можна у вас напитися спитав я бабусі що сиділа під грушею вишивала сорочку.

В       Брат заперечив нічого той розвідувач-літак не вислідив раз він накинувся на якусь нещасну пішаницю й додав нумо вечеряти.

Г       Ану ти там хочеш раків половить кричить хто-небудь з дорослих на молодця злізай на берег.

5.       Укажіть речення, у якому допущено помилку в оформленні прямої мови.

А       «Ти дивись-бо що там робиться,— понукав його раз у раз Чорнота.— Бачиш, ляхи назад повертають».

Б       «От і принесли нам лебеді на крилах життя» — Говорить до неба і землі мій дід Дем’ян.

В       Почувся чийсь різкий владний окрик: «Лучники — вперед!»

Г       Запивали вареники маслянкою (сколотинами), примовляючи: «Нехай буде і маслянка, аби щоранку».

6.       Укажіть речення, ускладнене відокремленою прикладкою.

А       З іншого кінця вагона залунали голоси, зокрема голос охоронця.

Б       Диригент, учитель музичної школи, рвучко змахнув паличкою.

В       Збентежений з такої зустрічі, хлопець ледве не випустив хлібину.

Г       Батько сидів з веслом — веселий і дужий.

7.       Запишіть речення. Поставте розділові знаки. Доведіть, що це прості ускладнені речення.

До останніх хвилин каштан притримував листя  засохле зморщене але ще живе. (А. Зеленська)

І мабуть усі ми тоді почували себе молодими дивлячись на вічно молоду «Енеїду» і «Наталку Полтавку». (Б. Лепкий)

До останніх хвилин він чекав борючись з негодою й дочекався сонця… (А. Зеленська)

8.       Запишіть речення, поставте розділові знаки. Виконайте його синтаксичний розбір. Складіть речення подібної будови, запишіть.

Росинка заблукає в павутинці й сивішатиме небо що не день а літо з осінню лишившись наодинці довірливу розмову поведе. (С. Тихолоз)

9.       Запишіть речення, поставте розділові знаки. Складіть схеми речень.

Береза раніше вільхи листя розпускає  літо буде сухим. (Нар. творч.)

Савка з Женею дружив міцно бо на хуторі нікого з хлопців його віку не було за винятком Салієвого сина Дмитрика. (М. Трублаїні)

Запахла осінь в’ялим тютюном та яблуками та тонким туманом і свіжі айстри над піском рум’яним зоріють за одчиненим вікном. (М. Рильський)

Рефлексія від 5 учнів

Сподобався:

0

Так: 4

Ні: 1

Зрозумілий:

0

Так: 4

Ні: 1

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 5

Так: 0

Рекомендуємо

Контрольна робота 2. Орфоепічна норма. Тестова робота

Контрольна робота 2. Орфоепічна норма. Тестова робота

257

Аватар профіля Перепелиця Любов Вікторівна
Українська мова
10 клас

20 грн

Орфографічно-пунктуаційний диктант

Орфографічно-пунктуаційний диктант

230

Аватар профіля Грабовець Олена Львівна
Українська мова
9 клас

41 грн

Контрольна робота за темою „Прислівник” (тестові завдання)

Контрольна робота за темою „Прислівник” (тестові завдання)

548

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

35 грн

Контрольна робота №4 за темою „Дієприкметник” (тестові завдання).

Контрольна робота №4 за темою „Дієприкметник” (тестові завдання).

355

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

35 грн

Контрольна робота №5 за темою „Дієприслівник” (тестові завдання).

Контрольна робота №5 за темою „Дієприслівник” (тестові завдання).

390

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

35 грн

Контрольна робота №3 за темою: "Дієслово" (тестові завдання)

 Контрольна робота №3 за темою: "Дієслово" (тестові завдання)

268

Аватар профіля Лизько Валентина Степанівна
Українська мова
7 клас

35 грн

Схожі уроки

Правопис складних іменників (повторення й поглиблення).

Правопис складних іменників (повторення й поглиблення).

955

Аватар профіля Мірошніченко Леся Миколаївна
Українська мова
6 клас

Розділові знаки в СПР з кількома підрядними

Розділові знаки в СПР з кількома підрядними

1383

Аватар профіля Яковець Надія Василівна
Українська мова
9 клас

Розвиток зв"язного мовлення. Есе.

Розвиток зв"язного мовлення. Есе.

814

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська мова
10 клас

Спостерігаю за відмінюванням займенників 3-ої особи

Спостерігаю за відмінюванням займенників 3-ої  особи

617

Аватар профіля Сухорукова Валентина Михайлівна
Українська мова
4 клас

Послідовна підрядність.

Послідовна підрядність.

499

Аватар профіля Білецька Оксана Вікторівна
Українська мова
9 клас

Поглиблення і систематизація найважливіших відомостей із синтаксису, пунктуації

Поглиблення і систематизація найважливіших відомостей із синтаксису, пунктуації

338

Аватар профіля Ніколенко Марина Олександрівна
Українська мова
11 клас