Конструктор уроків
1
Контрольна робота з теми: "Лексика"
Мета: перевірити рівень засвоєння набутих учнями знань та вмінь; з’ясувати можливі недоліки в ході опанування мовною теорією; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу.
Очікувані результати: учні засвоїли основні поняття розділу, дотримуються лексичних норм у власному мовленні; визначають лексичне значення слова, групи слів за значенням, походженням, уживанням у мові; доводять приналежність слова до певної групи лексики.
Обладнання: тестові завдання .
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку:
I. Мотивація навчальної діяльності школярів.
Оголошення теми й мети уроку
(Ознайомлення з критеріями оцінювання. Проведення інструктажу щодо виконання тестових завдань)
II. Основний зміст роботи
Виконання тестових завдань.
2
Тестові завдання
1. Усі слова є власне українськими в рядку
А урожай, хлопець, тролейбус, зерно, депо
Б непослух, сузір’я, суцвіття, рушник
В озеро, таємниця, гідність, крило, вітряк
Г автобус, багатокутник, перемога, космос, м’яч
2. Усі слова є запозиченими в рядку
А сніг, казка, день, лебеді, денді
Б дебют, вахта, декада, фауна, гумор
В спека, коса, аматор, нонсенс, ангел
Г голова, дружба, палац, бал, клоун
3. Неологізми — це слова
А які вийшли з активного вжитку
Б якими користуються представники певних професій
В які недавно з’явилися і з’являються
Г які властиві мешканцям певної місцевості
4. Старослов’янізми є в реченні
А Над світом новим молоді ясени гудуть в оксамитові дзвони.
Б І знову джміль розмружить квітку, і літо гратиме в лото.
В Слово, моя ти єдиная зброє, ми не повинні загинуть обоє.
Г Із травня коник весело стрибнув у літню днину — ягідну й грибну.
5. Усі слова є загальновживаними в рядку
А Україна, коваль, щастя, когут, рука
Б сокіл, майстер, решето, фраза, журі
В сміх, крига, правиця, кожух, місяць
Г двері, мрія, портфель, відро, неділя
6. Усі слова є застарілими в рядку
А суцвіття, святиня, мудрість, біоніка, біль
Б варення, пошта, морфема, кельти, суть
В синтез, синус, гіпербола, фонема, ом
Г сила, міра, гріх, дифузія, лінґвістика
7. Усі слова є застарілими в рядку
А пан, каша, добро, козак, рейтинґ
Б мушля, почуття, літо, комедіант, ратай
В урядник, рекрут, свічадо, челядь, жупан
Г спудей, монах, кардинал, форель, мармур
8. Діалектизми є в реченні
А Любіть красу своєї мови, звучання слів і запах слів: це квітка ніжна та чудова коханих батьківських степів.
Б Дощ прийшов шовковою ходою й лишив на місті краплі сліз.
В Тепер Іван був уже леґінь, стрункий і міцний, як смерічка, мастив кучері маслом, носив широкий черес і пишну кресаню.
Г Місяць був ясний, блискучий, як золотий турецький ятаган.
9. Лексика, яка є зрозумілою лише тим, хто безпосередньо стикається з нею, називається
А виробничою
Б діалектною
В професійною
Г художньою
10. Помилку в слововживанні допущено в реченні
А Узимку дітей приваблює ковзанка.
Б Пухнастий сніжок легко кружляє в повітрі.
В Новий рік — моє любиме свято.
Г Брати участь у проведенні свята погодились усі.
11. Продовжте рядки слів, які б починалися елементами
слово — словотвір, …
гео — геомагнітний, …
12. Виконайте лексикологічний розбір виділеного слова.
Із прийняттям християнства медоваріння набрало ще більшого розвитку.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0