Конструктор уроків
1
Тема: Контрольна робота з теми «Числівник »
Мета: запропонованими завданнями виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, спритність, рішучість, кмітливість, вміння застосовувати набуті знання під час виконання практичних завдань; формувати кругозір, світогляд; виховувати інтерес до наслідків власної праці, пошану до творчої діяльності, пунктуальність, навички раціонального використовування навчального часу.
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
Обладнання: різнорівневі тестові завдання і питання до контролю
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ . Оголошення теми та мети
ІІІ . Інструктаж щодо виконання контрольної роботи
ІV. Виконання завдань
2
Числівник
І варіант
1. Укажіть речення,у якому вжито числівник.
А Сани були запряжені трійкою коней.
Б Напади татар відбивала козацька сотня.
В Під деревом лежало з десяток яблук.
Г До команди входить одинадцять футболістів.
2.Укажіть рядок, у якому всі числівники змінюються лише за відмінками.
А сімнадцять,вісімдесят перший, сто
Б двадцять три, шестеро, чотири
В дев’ятнадцятий, п’ятдесят дев’ять, два
Г сто тридцять чотири, одинадцять, тридцять шостий
3. Укажіть неправильне твердження.
А Семеро — збірний числівник.
Б Сто двадцятий — кількісний числівник.
В Нуль цілих і шість сотих— дробовий числівник.
Г Сімсот двадцять чотири — кількісний числівник.
4. Укажіть рядок, у якому правильно записано всі відмінкові форми кількісних числівників.
А дев’ятистами сімдесятьма двома, ста вісімдесяти п’яти
Б п’ятьмастами сімдесятьма одним, чотирьохстам шістдесяти п’яти
В шестисот двадцяти чотирьох, восьмистам п’ятдесяти трьом
Г чотирьохстами двадцятьма шістьма, трьохсот сімдесяти восьми
5. Укажіть рядок, у якому правильно записано всі відмінкові форми складених порядкових числівників.
А шестистам сімдесят восьмому, дев’ятсот шістдесяти п’ятого
Б триста вісімдесят четвертим,чотириста сімдесят восьмому
В дев’ятсот п’ятдесят сьомого, п’ятисот шістдесят дев’ятого
Г чотириста шістдесят третім, семистами сорока одним
6. Укажіть рядок, у якому в усіх випадках на місці пропуску слід писати-и(-і).
А чотири предмет.., два документ.., три цілі і дві десяті гектар..
Б два президент.., чотири паспорт.., два з половиною кілограм..
В чотири цілі і сім десятих грам.., три словник.., обидва керівник..
Г два комп’ютер.., чотири велосипед.., півтора контейнер..
7. Укажіть рядок, у якому правильно записанодати та години.
А подовжено до тридцятого вересня двох тисяч восьмого року; сім годин двадцять сім хвилин
Б угода від десятого лютого двох тисяч восьмого року; вісімнадцять годин
тридцять хвилин
В дійсне по сімнадцяте квітня дві тисячі десятого року; зустрінемось половина сьомого
Г опублікували чотирнадцятого травня двотисячного року; за двадцять
восьма
8. Укажіть рядок, у якому всі числівники пишуться як одне слово.
А (двісті)сьомий, (п’ятсот)тисячний, (шести)сотий
Б (чотирьох)сотий, (дво)мільйонний, (триста)двадцятий
В (п’яти)сотий, (дванадцяти)тисячний, (семи)мільйонний
Г (чотириста)перший, (десяти)тисячний, (п’яти)мільйонний
9. Установіть відповідність між числівником та його характеристикою.
1.кількісний у давальном А шістдесятого
відмінку Б чотириста десятим
2.кількіснийу родовому В дев’ятнадцятому
відмінку Г вісімдесятьом
3. порядковий у місцевому Д на сімсот сороковому
відмінку
4.порядковий в орудному відмінку
Прочитайте текст. Виконайте завдання 10 і 11 до нього.
(1) В українських лісах зростає понад п’ятдесят деревних порід, окрасою яких є могутні дуби. (2) Люди ще понад п’ять тисяч років тому розтирали жолуді на борошно й випікали з нього хліб. (3)Славнозвісний Хортицький дуб прожив майже дві тисячі років.
(4). На Рівненщині нині росте тисячотрьохсотлітній красень. (5) А дубу Богдана Хмельницького вже понад тисячу сто років.
10. Немає числівника в реченні
А другому
Б третьому
В четвертому
Г п’ятому
11. Складний кількісний числівник є в реченні
А першому
Б другому
В четвертому
Г п’ятому
Оцінювання. За правильно виконану роботу учень може отримати максимально 12 балів: по 1 балу за завдання № 1–8, 10–11 і 2 бали за завдання № 9 (0,5 бала за кожну правильно складену пару).
3
Числівник
ІІ варіант
1. Укажіть речення,у якому вжито числівник.
А Лише одиниці сміливців змогли перепливти річку.
Б Четвірка друзів вирушила в мандри.
В Він навчається у цій школі другий рік.
Г Близько сотні людей отримали матеріальну допомогу.
2.Укажіть рядок, у якому всі числівники змінюються лише за відмінками.
А дві тисячі, вісімдесятий, триста
Б сімсот двадцять, сорок один, тринадцятий
В дванадцять, четвертий, тридцять шість
Г сто два, двісті вісім, чотирнадцять
3. Укажіть неправильне твердження.
А Семеро — збірний числівник.
Б Трьохсотий — порядковий числівник.
В Шість цілих і вісім сотих — дробовий числівник.
Г Сімсот три — порядковий числівник.
4. Укажіть рядок, у якому правильно записано всі відмінкові форми кількісних числівників. А сьомистами тридцятьма шістьма, шестистам вісімдесяти трьом
Б двохсот сорока двох, трьомастами сорока сімома
В двомастами вісімдесятьма чотирма, двомстам п’ятидесяти чотирьом
Г п’ятистами дев’яноста вісьмома, сьомастами тридцятьма шістьма
5. Укажіть рядок, у якому правильно записано всі відмінкові форми порядкових складених числівників.
А двісті шістдесятим, трьохсот сімдесят восьмим
Б чотирьохсот вісімдесят сьомим, п’ятсот десятим
В сімсот тридцять четвертим, шістсот двадцять другим
Г восьмисот сорок сьомим, чотириста сімдесят четвертого
6. Укажіть рядок, у якому в усіх випадках на місці пропуску слід писати -и(-і).
А три кілометр.., два з половиною літр.., три автомобіл..
Б чотири предмет.., два словник.., півтора контейнер..
В нуль цілих і дві десяті відсотк.., обидва завідувач.., два берег..
Г три човн.., чотири атлас.., дві цілі і шість десятих сантиметр..
7. Укажіть рядок, у якому правильно записанодати та години.
А народився дванадцятого січня тисяча дев’ятсот вісімдесят дев’ятого року; без двадцяти десять
Б призначено на п’яте вересня двох тисяч шостого року; за чверть восьма
В подовжено до першого лютого дві тисячі восьмого року; о пів на шосту
Г документ від сьомого травня двотисячного року; без чверті вісім
8. Укажіть рядок, у якому всі числівники пишуться як одне слово.
А (шістсот)другий, (три)тисячний, (десяти)мільйонний
Б (двох)мільярдний, (чотири)тисячний, (шести)сотий
В (чотириста)десятий, (восьми)мільярдний, (семи)сотий
Г (двісті)шостий, (семи)тисячний, (три)мільйонний
9. Установіть відповідність між числівником та його характеристикою.
1 кількісний у родовому А вісімдесятьома шістьома
відмінку Б сто третьому
2 порядковий у давальному В у дев’яносто четвертому
відмінку Г шістсот дванадцятого
3 кількісний в орудному Д сімдесятьох сімох
відмінку
4 порядковий у місцевому відмінку
Прочитайте текст.Виконайте завдання 10 і 11 до нього.
(1 )В Україні поширені три види дуба: звичайний, скельний та пухнастий. (2) На Володимирській гірці в Києві ріс колись такий велетень, який могли обхопити, взявшись за руки, аж одинадцятеро людей. (3) Його висота була майже тридцять метрів. (4) Діаметр — понад вісім з поло- виною метрів. (5) Коли цей дуб ушосте уразила блискавка, на стовбурі залишився слід.
10. Збірний числівник є в реченні
А другому
Б третьому
В четвертому
Г п’ятому
11. Немає числівника в реченні
А першому
Б другому
В четвертому
Г п’ятому
Оцінювання. За правильно виконану роботу учень може отримати максимально 12 балів: по 1 балу за завдання № 1–8, 10–11 і 2 бали за завдання № 9 (0,5 бала за кожну правильно складену пару).
Рефлексія від 2 учнів
Сподобався:
Так: 2
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 2
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 2
Так: 0