Конструктор уроків
1
Контрольна робота № 5. «Фонетика. Графіка. Орфографія. Орфоепія.
(Частина ІІ)».
Мета: з’ясувати рівень здобутих учнями знань з орфографії: чергування голосних і приголосних, спрощення в групах приголосних, правила вживання м’якого знака та апострофа; розвивати логічне мислення, пам’ять; удосконалювати навички самостійної роботи
Очікувані результати: учні розпізнають у словах і словосполученнях явища уподібнення, спрощення, чергування.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Вступне слово вчителя.
Сьогодні ви виконаєте контрольну роботу з теми «Фонетика. Графіка. Орфографія. Орфоепія». Намагайтеся бути зібраними й уважними. Бажаю вам успіхів!
ІІ. Основний зміст роботи
Проведення контрольного тестування.
Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
Ознайомлення п’ятикласників із критеріями оцінювання тестових завдань: за правильне виконання завдань № 1–6 (початковий та середній рівні) учні отримують по 1 балу; за правильне виконання завдань № 7–8 (достатній рівень) — по 1,5 бала; за виконання завдання № 9 (високий рівень) максимальна оцінка — 3 бали.
2
Виконання учнями тестових завдань.
Варіант I
1.Укажіть слово, у якому є дзвінкий приголосний, що уподібнюється наступному глухому.
А нагідка
Б казка
В нігті
Г стежка
2.Укажіть слово, у якому спрощення позначається на письмі.
А хворос..няк
Б шіс..надцять
В хвас..ливий
Г виїз..ний
3.Укажіть випадок, коли треба обрати прийменник -у.
А (у,в) озері
Б викиди (у,в) атмосферу
В (у,в) обличчя
Г працював (у,в) полі
4.Укажіть слово, у якому пишеться апостроф.
А духм..яний
Б горохв..яний
В мереф..янський
Г присв..ячений
5.Укажіть слово, у якому не пишеться м’який знак.
А т..охкати
Б тон..ший
В різ..бяр
Г біл..ше
6.Укажіть слово, у якому при словозміні відбувається чергування приголосних.
А день
Б село
В пух
Г заєць
7.Виконайте звукопис слів. Підкресліть слова, що мають однакову кількість букв і звуків.
Верб’я, кошеня, радіють, трудиться.
8.У поданих словах вставте, де треба, м’який знак. Поставте слова у форму давального відмінка однини.
Зірон..ка, Натал..ка, дон..ка, гол..ка.
9.Виконайте фонетичний розбір слова
над’яр’я.
Варіант II
1.Укажіть слово, у якому є дзвінкий приголосний, що уподібнюється наступному глухому.
А розвідка
Б берізка
В кігті
Г доріжка
2.Укажіть слово, у якому спрощення позначається на письмі:
А контрас..ний
Б пес..ливий
В тиж..невий
Г зап’яс..ний
3.Укажіть випадок, коли треба обрати прийменник -в.
А (у,в) першому вагоні
Б завітав (у,в) гості
В зайшла (у,в) аптеку
Г поїхав (у,в) відрядження
4.Укажіть слово, у якому пишеться апостроф.
А мавп..ячий
Б мор..яцький
В св..ятковий
Г торф..яний
5.Укажіть слово, у якому не пишеться м’який знак.
А мен..ше
Б дон..чин
В т..мяний
Г сл..ози
6.Укажіть слово, у якому при словозміні відбувається чергування приголосних.
А голуб
Б віз
В горох
Г пень
7.Виконайте звукопис слів. Підкресліть слова, що мають однакову кількість букв і звуків.
Ґудзик, вечеря, їдуть, вернешся.
8.У поданих словах вставте, де треба, м’який знак. Поставте слова у форму давального відмінка однини.
Черешен..ка, Юл..ка, сопілон..ка, краплин..ка.
9.Виконайте фонетичний розбір слова
віддзеркалити.
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0