Конструктор уроків
1
Контрольна робота. Числівник
Мета: перевірити рівень засвоєння набутих учнями знань та вмінь; розвивати в школярів логічне мислення, пам’ять; удосконалювати навички самостійної роботи
Очікувані результати: учні знають морфологічні ознаки числівника, його синтаксичну роль; знаходять числівники в реченні; відмінюють; складають з ними речення; уживають у власному мовленні.
Обладнання: тестові завдання
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Хід уроку
I. Мотивація навчальної діяльності школярів.
Оголошення теми й мети уроку
(Ознайомлення з критеріями оцінювання. Проведення інструктажу щодо проведення тестування й аудіювання.)
II. Основний зміст роботи
Виконання тестових завдань.
2
Виконання тестових завдань.
1. Числівниками є всі слова рядка
А одна третя, двійка, потроїти, шість
Б третій, кільканадцять, п’ятеро, двадцять шість
В тридцять п’ять, тисяча, одиниця, удвоє
Г сорок, мільярд, одинадцятка, вчетверо
2. За будовою складеними є всі числівники рядка
А двісті, обоє, сороковий, сімсот двадцять один
Б сімдесят, шестеро, шістдесят чотири
В тринадцять, декілька, сорок вісім
Г двадцять чотири, сто тридцять шостий, тисяча п’ятдесят вісім
3. Кількісними є всі числівники рядка
А сто, четверо, шість десятих, вісімнадцятий
Б одинадцять, п’ятнадцятий, мільйонний, восьмий
В сорок, тисяча дев’ятсот, шість, сімдесят вісім
Г дванадцятеро, одна сьома, дев’яносто другий, перший
4. Під час відмінювання змінюється лише друга частина в усіх кількісних числівниках рядка
А дев’ятнадцять, одинадцять, тридцять
Б шістнадцять, п’ятсот, вісімсот
В шістсот, сімсот, вісімсот
Г п’ятнадцять, дев’ятсот, чотириста
5. Пишуться з м’яким знаком усі числівники рядка
А двад..цяти, тр..ох, сім..надцятий
Б сім..десяти, п’ят..ма, дев’ят..ома
В шіст..омастами, чотир..охсот, міл..йон
Г чотирнад..цятьма, чотир..ох, сім..ох
6. Установіть відповідність між виділеними числівниками й синтаксичною роллю, яку вони виконують.
1 Вісім на шість — сорок вісім 2 Три на три — дев’ять 3 Чотири пори року — як сусіди — недруги. (Нар. творч.) 4 Два брехуна одної правди не скажуть. (Нар. творч.) | А підмет Б додаток В означення Г іменна частина складеного присудка Д обставина |
7. Установіть відповідність між розрядами числівників за значенням і числівниковими формами.
1 цілі числа 2 дробові числівники 3 порядкові числівники 4 збірні числівники | А п’ять восьмих, дві треті, нуль цілих дві десятих Б сьомий, чотирнадцятий, п’ятсот перший В тисяча, нуль, трильйон Г двоє, шестеро, тридцятеро Д одиниця, трійка, сотня |
8. Установіть відповідність між числівниками та відмінками.
1 називний відмінок 2 родовий відмінок 3 давальний відмінок 4 орудний відмінок | А вісьмома трьома, шістьомастами сорока Б п’ятдесятьох двох, тридцятьох сімох В (на) тридцятьох шістьох, (на) двохстах вісьмох Г трьомстам шістдесятьом вісьмом, двадцятьом п’ятьом Д дев’ятсот п’ятдесят шість, двісті дев’яносто один |
9. Запишіть математичні вирази словами.
А До 792 додати 564.
Б Від 2873 відняти 38.
10. Запишіть текст, замінюючи цифри словами й утворюючи зі слів і цифр, що в дужках, складні прикметники.
Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринцях. На 8 році життя пішов учитися до дяка. (9 років) хлопцем утратив матір, а в 11 — батька. Мріючи стати художником, Тарас навчався у 3 церковних малярів. Син дяка, у якого служив Шевченко, узяв (15 років) Тараса до міста Вільно.
(З енциклопедії)
Рефлексія від 1 учня
Сподобався:
Так: 0
Ні: 1
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 1
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 1