Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Екологічна комунікація в колективі: як розпізнати та зупинити мобінг та булінг у закладі освіти
»
Взяти участь Всі події
Урок:

Конспект заняття з ХПД – малювання «Зимовий пейзаж» (зубною щіткою)

Опис уроку (учням цей опис не показується):

продовжувати вчити малювати в техніці «Набризг». Узагальнювати уявлення дітей про зимові явища в природі; вчити створювати зимовий пейзаж, використовуючи техніку «Набризг». Продовжувати вчити працювати з трафаретами. Удосконалювати вміння малювати зубною щіткою.

Розвивати творчі здібності, образне мислення, уяву, дрібну моторику.

Виховувати акуратність, посидючість, бажання доводити розпочате діло до кінця; викликати позитивні емоції від виконаної роботи.

Вміст уроку:
1

Урок не містить жодного завдання. Додайте завдання.

Щоб додати завдання, оберіть категорію завдання на панелі запитань.

1

Мета: продовжувати вчити малювати в техніці «Набризг». Узагальнювати уявлення дітей про зимові явища в природі; вчити створювати зимовий пейзаж, використовуючи техніку «Набризг». Продовжувати вчити працювати з трафаретами. Удосконалювати вміння малювати зубною щіткою.

Розвивати творчі здібності, образне мислення, уяву, дрібну моторику.

Виховувати акуратність, посидючість, бажання доводити розпочате діло до кінця; викликати позитивні емоції від виконаної роботи.

Матеріал: фарби, зубна щітка, трафарети, аркуш паперу, стека, серветка, стаканчик з водою.

Хід заняття

Сьогодні ми з вами отримали посилку. Цю посилку вам передав один лісовий мешканець, а хто він такий, спробуйте відгадати!

Хоч у нього шуба є,

Взимку спить цей звір в барлозі,

Він не їсть тоді, не п’є

І не ходить не гуляє,

І прокинутись невзмозі.

Смокче лапу уві сні,

Хто це? Підкажіть мені… (ведмідь)

Нажаль ведмідь не зміг прийти до нас у гості, тому що він зараз спить в барлозі та смокче свою лапу. А нам прислав чарівну посилку, в якій багато цікавих завдань!

Давайте її відкриємо! (Вихователь відкриває посилку, в ній лист з загадками)

Д/гра «Відгадай зимову загадку»


На подвір’ї біло-біло,

Ні стежиночки нема.

Завихрило, засвистіло –

Знов прийшла до нас …(зима)

Політала зірочка, політала,

Сіла на долонечку і розтала.

На долоні слізонька – краплиночка,

То не просто зірочка, то – 

                                 (сніжиночка)

Зимно стало дуже-дуже,

Аж замерзли всі калюжі

І за щічки щіпле хтось.

То прийшов Дідусь …(Мороз)

Ой зима все посріблила,

Світ весь ковдрою накрила.

З неба вже летять пушинки,

Всім відомо – це…(сніжинки)


Молодці, вірно відгадали. А як ви гадаєте, чому ведмедик прислав вам ці загадки?

Діти, а давайте розкажемо ведмедику, що ми знаємо про зиму?

Д/гра «Зима, яка?»

Діти розповідають про прикмети зими.

Ви знаєте, ведмедик дуже хоче побачити зиму? Чи може він це зробити? А ми можемо йому якось допомогти? Як ми можемо йому допомогти?

Сьогодні ми будемо малювати зиму для ведмедика за допомогою зубної щітки. Але спочатку давайте трохи відпочинемо.

Пальчикова гімнастика «Сніжок»

Раз, два, три, чотири.

(загинають пальці починаючи з великого)

Діточки сніжок зліпили

(«ліплять» долоньками, змінюючи їх положення)

Він кругленький і гладенький,

(показують круг, гладять свої долоньки)

Але зовсім не смачненький.

(погрожують пальчиком одне одному)

Раз – підкинемо сніжок.

(дивляться вгору)

Два – кидок іще разок.

(підкидують уявний «сніжок»)

Три – сніжок спіймаємо.

(присідають)

І його зламаємо.

(тупотять ніжками)

Для роботи нам знадобиться аркуш паперу і трафарети. Які трафарети нам знадобляться? (Дерева, сугроби, лісові тварини)

Спочатку викладаємо на аркуші ті елементи, які повинні залишитися білими (їх не прибираємо до кінця малювання).

Потім беремо зубну щітку і набираємо фарбу, не забуваємо стряхувати зайву воду, інакше будуть плями.

Розміщуємо стеку над тим місцем, де повинно бути пофарбовано, тримаємо стеку паралельно аркушу, наносимо самий світлий шар.

Зверху першого трафарету викладаємо другий. Наносимо другий шар фарби, більш темніший.

Зверху другого трафарету третій заключний. Третій шар фарби повинен бути самий темний. Прибираємо всі трафарети – зимовий пейзаж для ведмедика готовий.

Давайте повторимо прийоми роботи. Чи є у вас запитання?

Можете розпочинати роботу.

Підсумок. Які гарні у вас вийшли зимові пейзажі. Ми почекаємо поки вони висохнуть і відправимо їх ведмедику. Як ви гадаєте чи сподобаються вони йому? Чи сподобалося вам малювати зубною щіткою? Легко чи важко вам було малювати?

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Рекомендуємо

Казкова Норвегія. Малювання північного пейзажу, передаючи простір за допомогою лінійної і повітряної перспективи: "Засніжений ліс", "Гірський краєвид", "Зимова річка".

Казкова Норвегія. Малювання північного пейзажу, передаючи простір за допомогою лінійної і повітряної перспективи: "Засніжений ліс", "Гірський краєвид", "Зимова річка".

960

Аватар профіля Мінич Світлана Миколаївна
Образотворче мистецтво
4 клас

19 грн

Зимові фантазії

Зимові фантазії

250

Аватар профіля Сініченко Дар'я Юріївна
Мистецтво
4 клас

36 грн

Зимові свята

Зимові свята

356

Аватар профіля Сендецька Таня
Музика
2 клас

25 грн

"ЗИМОВІ РИТМИ"

"ЗИМОВІ РИТМИ"

406

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
1 клас

46 грн

"ЗИМОВІ СВЯТА"

"ЗИМОВІ СВЯТА"

371

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
1 клас

46 грн

"ЗИМОВІ СНИ"

"ЗИМОВІ СНИ"

1139

Аватар профіля Тунік Світлана Григорівна
Мистецтво
1 клас

46 грн

Схожі уроки

Лабораторія кольорових див

Лабораторія кольорових див

59

Аватар профіля Калініченко Анна Олегівна
Дошкільна освіта
5—6 років

дошкільникам коуч підготовка до 1 класу 2025

дошкільникам коуч підготовка до 1 класу 2025

149

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

Підготовка до школи 2025 №9

Підготовка до школи 2025 №9

204

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

Дошкільник в світі природи

Дошкільник в світі природи

162

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

готуємось до школи 2025 розвиваємо компетентності

готуємось до школи 2025 розвиваємо компетентності

181

Аватар профіля Христюк Ія Григорівна
Дошкільна освіта
5—6 років

Спостереження за каштанами

Спостереження за каштанами

243

Аватар профіля Долюк Тетяна Михайлівна
Дошкільна освіта
5—6 років